Який з останніх урядів був найефективнішим. Дослідження

Кабмін під керівництвом Арсенія Яценюка ініціював рекордний обсяг реформ - Який з останніх урядів був найефективнішим. Дослідження

Кабмін під керівництвом Арсенія Яценюка ініціював рекордний обсяг реформ

Уряд Яценюка визнаний найбільш реформаторським

Серед чотирьох постмайданних урядів найбільш реформаторським був уряд Арсенія Яценюка. Про це свідчить дослідження VoxUkraine.

«У 2015 році Кабмін під керівництвом А.Яценюка ініціював рекордний обсяг реформ. За час каденції Гройсмана реформи суттєво сповільнилися. Прихід до влади нового президента та його монобільшості, які сформували пропрезидентський Кабмін, не переламав цю тенденцію», - йдеться в дослідженні.

Пріоритетом другого уряду Яценюка, згідно з аналізом, стали реформи у сфері боротьби з корупцією, Гройсман та Гончарук переважно працювали над регулюванням бізнесу, а уряд Шмигаля обрав пріоритетною сферою систему соціального захисту та ринок праці.

У 2015 році, коли запит на зміни був відчутним і нагальним, значення Індексу реформ досягало рекордних величин. Велика частина цих реформ були ініційовані Кабміном, і найбільший поступ відбувся під час уряду Яценюка, йдеться в матеріалі.

«За час каденції уряду Гройсмана реформи суттєво сповільнилися. Оновлення влади та «турборежим» у 2019 році дещо підвищили темп реформ. Однак, до рівня початку 2015 року йому ще далеко», - наголошують автори дослідження.2_98

VoxUkraine проаналізував напрямки, за якими найбільш активно працювали чотири уряди.

Другий Кабмін Яценюка зосередився на антикорупційних реформах, гармонізації процесу державних закупівель з європейським законодавством - створення системи Prozorro. Третьою найбільшою реформою уряду Яценюка став закон про ринок природного газу, який створив на цьому ринку конкурентне середовище та уможливив приєднання України до газового ринку ЄС.

Кабмін Гройсмана продовжив реформування енергетичного ринку шляхом зрівняння цін на газ для населення і теплокомуненерго з ринковими, а також розробив план розділення «Нафтогазу», ухвалений на виконання закону. Однак, власне розділення відбулося лише наприкінці 2019 року. Третьою найбільшою реформою цього Кабміну стало створення ринку електроенергії, йдеться в матеріалі VoxUkraine.

Кабмін Гончарука зосередився на впровадженні медреформи, впровадив програму медичних гарантій. Крім того, цей уряд зосередився на продажу майна банкрутів через Prozorro та ініціативі фінансування університетів залежно від їхньої ефективності, а не кількості студентів.

Щодо уряду Шмигаля, який не так довго перебуває на посаді, у матеріалі VoxUkraine зазначені дві основні реформи. Перша - продовженням медреформи - ухвалення порядку створення госпітальних округів та опорних лікарень. Друга реформа стосується управління проблемними активами державних банків.1_125


3_94

VoxUkraine також зазначає, що уряд Яценюка спромігся ухвалювати реформи, використовуючи різні інструменти. Зокрема значна частина реформ була проведена Яценюком через закони, які згодом були проголосовані Верховною Радою. «Цікаво, що інші уряди значно менше використовували цей інструмент навіть попри те, що у 2019-2020 роках три головні органи влади – президент, парламент і уряд – фактично були представниками однієї політичної сили, а отже, можна було б сподіватися на швидке проходження законопроектів через Раду», - наголошують у VoxUkraine.

Новини по темі

Україна застерігає Росію від підриву політичного суверенітету Білорусі.

Україна вважає абсолютно неприпустимим втручання у внутрішні справи Білорусі.

1

Стало відомо, у скільки Кернесу обійшлися переліт і лікування в Німеччині.

Геннадія Кернеса екстрено госпіталізували в клініку «Шаріте» в Берліні, де лікування проходить й отруєний опозиціонер Олексій Навальний.

1

Резніков зробив заяву щодо особливого статусу Донбасу в Конституції.

Віцепрем'єр-міністр, перший заступник голови української делегації у ТКГ Олексій Резніков заявив, що Україна не стане прописувати в Конституції особливий статус Донбасу.Під час години запитань до уряду він також підкреслив, що Мінські угоди вимага...

Безпілотник ОБСЄ зафіксував порушення з боку російсько-окупаційних військ на Донбасі.

Зокрема, було помічено чотирнадцять протитанкових мін, установлених поперек автошляху поблизу Саханки Донецької області.

1

Скільки Кернес заплатив за переліт і лікування у Німеччині.

1,7 мільйона гривень коштував меру Харкова Геннадієві Кернесу переліт із Харкова до Берліна на лікування.Медичні послуги обійшлися у 4,1 мільйона гривень, про це свідчать відомості про істотні зміни в матеріальному становищі Кернеса від 17 вересня...

2

Голова Касаційного адмінсуду не вважає, що заява Зеленського щодо Юрченка є тиском на суд.

Напередодні Зеленський висловив переконання, що обраний від «СН» депутат Олександр Юрченко, який підозрюється в отриманні хабара, «обов’язково сяде у в’язницю».

1

МОЗ вистачає коштів на боротьбу з коронавірусом.

Міністерству охорони здоров'я України вистачає коштів на боротьбу з коронавірусною інфекцією.

1

Росія хоче створити вічний анклав нестабільності та тиску на цілісність України - Дубінський.

За словами Дубінського, все, що потрібно тут Кремлю, це не допустити європейської інтеграції України / фото УНІАНРосії абсолютно плювати на жителів Донбасу, а захоплення цієї території і розв'язання...

1

Марченко про Держбюджет-2021: «Тиску на чесний бізнес і сумлінних платників податків не буде» .

Коштів бюджету достатньо для фінансування всіх пріоритетних потреб держави.

1

Захисники Порошенка заявили, що проти нього порушили майже 60 проваджень.

Деякі зі справ були спершу закриті через відсутність події злочину.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie