Українцям перерахували пенсії: хто з грудня отримуватиме на 480 грн більше.

В Україні з 1 грудня прожитковий мінімум для непрацездатних збільшать із 1720 до 1769 грн. У результаті збільшиться мінімальна, максимальна пенсії й надбавка до виплати за стаж.

Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL. Перерахунок може не зачепити тих, хто нині отримує більше за мінімум. Українці з максимальними виплатами отримають на 480 грн більше. Як перерахують:

  • надбавка збільшиться із 17,2 до 17,69 грн за рік стажу;

  • мінімальна пенсія – із 1720 до 1769 грн +48 грн;

  • максимальна пенсія – із 17 210 до 17 690 грн +480 грн.

Переважно прожитковий мінімум впливає на соціальні виплати. Найбільша стаття витрат бюджету, підв'язана під нього, – це пенсії. Підвищення мінімуму насамперед позначиться на пенсіонерах із мінімальною пенсією, яка збільшиться від 1712 грн до 1769 грн. Це стосується пенсії за віком, через інвалідність і втрату годувальника, пенсійних виплат шахтарям, інвалідам війни, учасникам бойових дій, які постраждали від Чорнобильської катастрофи. Найбільшу надбавку, 570 грн, отримають пенсіонери з максимальною пенсією, яка згідно із законом не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів. Якщо раніше вони отримували 17 120 грн, то вже за наступний місяць – 17 690 грн. Загалом підвищення стосуватиметься близько 2 млн пенсіонерів.

  • Мінімальну пенсію підвищать із 1712 грн до 1769 грн.

  • Максимальну пенсію – із 17 120 грн до 17 690 грн.

  • Мінімальні аліменти до шести років – із 929 грн до 960,5 грн.

  • Мінімальні аліменти із шести до 18 років – із 1159 грн до 1197,5 грн.

Другий важливий момент – субсидії. У формулі їх розрахунку також фігурує прожитковий мінімум. Щоб визначити обов'язковий платіж за комуналку, середньомісячний дохід одного члена сім'ї ділять на два прожиткових мінімуми, множать на 15% і на загальний дохід сім'ї. Усе, що не покриває обов'язковий платіж, повинна покрити субсидія.

До прожиткового мінімуму прив'язані й виплати соціально незахищеним групам. Від нього залежить допомога малозабезпеченим сім'ям, яку отримують близько мільйона осіб. Вона визначається як різниця між фактичним доходом сім'ї і встановленим прожитковим мінімумом.

Що стосується інших категорій, то дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, держава зобов'язана виплачувати 2,5 прожиткових мінімуми.

Як повідомляв OBOZREVATEL, українців уже наступного року чекає нова пенсійна реформа. Тих, хто ще не вийшов на заслужений відпочинок, зобов'яжуть вносити вклад на особистий рахунок. Ці гроші або візьмуть з уже наявних податків і внесків, або змусять платити додатково.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Курс готівкового долара

Курс готівкового долара

За інформацією на 12:20, розміщеною в сервісі "МІНЯЙЛО ЗАЯВКИ":http://miniaylo.finance.ua/, видно, що сумарний обсяг заявок Куплю USD більше, ніж Продам (54,355 млн грн і 49,530 млн грн відповідно).

Finance.UA

ПриватБанк виграв справу у структур Коломойського про повернення 247 АЗС.

ПриватБанк виграв справу у структур Коломойського про повернення 247 АЗС.

Верховний Суд України задовольнив касаційну скаргу державного ПриватБанку, скасувавши постанову Господарського суду Києва від 10 березня 2020 року і постанову Північного апеляційного господарського суду від 23 червня 2020 року, якими було задоволе...

Finance.UA

Саботаж чи збіг обставин: хто зривав закупівлі вакцини від COVID-19 та як реагує Банкова.

Саботаж чи збіг обставин: хто зривав закупівлі вакцини від COVID-19 та як реагує Банкова.

Вакцина від коронавірусу на комерційному ринку з’явиться ближче до літа. Це заява міністра охорони здоров’я Максима Степанова. А частину безкоштовної вакцини для уразливих верств населення обіцяють у першому півріччі. Українцям як завжди доводитьс...

Ворог із космосу: що коїться на окупованій українській території - ексклюзивні кадри.

Ворог із космосу: що коїться на окупованій українській території - ексклюзивні кадри.

Українські космічні центри збирають інформацію про те, що коїться на окупованій українській території. Попри те, що росіяни вкрали у нас левову частку нашої космічної галузі, Україна все одно знайшла, на чому працювати. І може бачити, що робить во...

«Коноплі лікують!» : пацієнти влаштували мітинг під стінами комітетів ВРУ / включення.

«Коноплі лікують!» : пацієнти влаштували мітинг під стінами комітетів ВРУ / включення.

Легалізувати медичний канабіс вимагають під стінами комітетів Верховної ради. Близько двох десятків осіб вийшли на мітинг на підтримку відповідного законопроєкту. Здебільшого це ті, хто потребує медичного канабісу для полегшення болю. Дивіться тут...

Нідерланди між затопленням і висиханням -  «Європа у фокусі»  - DW Ukrainian.

Нідерланди між затопленням і висиханням - «Європа у фокусі» - DW Ukrainian.

Дивіться європейський тижневик щопонеділка на каналі "DW Українською". Сьогодні - з такими темами: 15:25 Нідерланди: чому через зміну клімату мільйони будинків під загрозою руйнування 4:53 Литва: кому Вільнюс пропонує захист від Олександра Лукашен...

Купити шкарпетки, відвідати ресторан чи кінотеатр: в Україні завершився локдаун.

Купити шкарпетки, відвідати ресторан чи кінотеатр: в Україні завершився локдаун.

Перший день після локдауну. Українці вже можуть пообідати в ресторані, купити одяг та сходити в кінотеатр. Від 25 січня в країні - адаптивний карантин. Він діяв і до січневого локдауну. З якими обмеженнями продовжать жити українці, розповість Олек...

Що об'єднує українців та хто є для них сучасними героями, Думки мої тихі.

Що об'єднує українців та хто є для них сучасними героями, Думки мої тихі.

Кожен громадянин інколи запитує себе, чому він українець. Часом виникає думка, чи й справді чужі люди є співгромадянами та що їх об'єднує в націю. Читати на сайті: