Tesla запатентувала лазерні «двірники» для вітрового скла.

За всю історію автомобільної промисловості склоочисник залишився однією з небагатьох деталей, які практично не зазнали значних змін з дня винаходу. Гумові щітки, які скидають краплі дощу і мокрого снігу зі скла, стали звичною деталлю навіть для новітніх електрокарів — але Tesla має намір змінити звичний уклад речей.

Патентне бюро США опублікувало документ, в якому описана нова технологія, що належить Tesla. Компанія пропонує новий тип очищувача лобового скла, заснованого на лазерних випромінювачах. Очікується, що він буде боротися із забрудненнями набагато ефективніше за традиційні аналоги. Механізм роботи пристрою компанія назвала «імпульсним лазерним очищенням» — серія імпульсів буде фокусуватися на грязі, пташиному посліді і комахах, «зіскрібаючи» їх зі скла без використання омивальної рідини.


Джерело: 4pda

Документ містить опис технічних особливостей механізму. Зокрема, вказано спосіб запобігання попадання імпульсів очищувача в салон автомобіля і на перехожих. Для цього пристрій буде піддаватися ретельному калібруванню, що обмежує проникнення лазерного променя в поверхню скла.

У перспективі така система може застосовуватися не тільки в автомобілях, але і на сонячних фермах, панелі яких вимагають періодичного обслуговування. Поки що розробка доступна лише у вигляді креслень — чи планує компанія втілити її в життя, невідомо.

Новини по темі

Kia K5 (екс-Optima) отримала повний привід і GT-версію (фото).

Компанія Kia представила свій седан K5 у версії для ринку Північної Америки.

2

Blue Origin випробує новий двигун для ракети Vulcan.

Blue Origin доставила ракетний двигун BE-4 на ракетний завод в Декейтер, штат Алабама.

2

Facebook закриває свої додатки - конкуренти TikTok та Pinterest.

Facebook заявила, що закриває два своїх маловідомих додатки незабаром після їх запуску.

3

Lexus випустить новий седан IS500

У базі патентного бюро було виявлено товарний знак, який свідчить про появу нового седана Lexus з високими експлуатаційними характеристиками.

2

Apple планує перетворити iPhone в комп’ютер

Компанія Apple на своїй останній конференції для розробників WWDC розповіла про плани щодо повного переходу на мікроархітектуру ARM, тобто тепер смартфони, планшети і комп’ютери компанії Apple будуть працювати на одній архітектурі і, в теорі...

2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie