Tesla запатентувала лазерні «двірники» для вітрового скла.

За всю історію автомобільної промисловості склоочисник залишився однією з небагатьох деталей, які практично не зазнали значних змін з дня винаходу. Гумові щітки, які скидають краплі дощу і мокрого снігу зі скла, стали звичною деталлю навіть для новітніх електрокарів — але Tesla має намір змінити звичний уклад речей.

Патентне бюро США опублікувало документ, в якому описана нова технологія, що належить Tesla. Компанія пропонує новий тип очищувача лобового скла, заснованого на лазерних випромінювачах. Очікується, що він буде боротися із забрудненнями набагато ефективніше за традиційні аналоги. Механізм роботи пристрою компанія назвала «імпульсним лазерним очищенням» — серія імпульсів буде фокусуватися на грязі, пташиному посліді і комахах, «зіскрібаючи» їх зі скла без використання омивальної рідини.


Джерело: 4pda

Документ містить опис технічних особливостей механізму. Зокрема, вказано спосіб запобігання попадання імпульсів очищувача в салон автомобіля і на перехожих. Для цього пристрій буде піддаватися ретельному калібруванню, що обмежує проникнення лазерного променя в поверхню скла.

У перспективі така система може застосовуватися не тільки в автомобілях, але і на сонячних фермах, панелі яких вимагають періодичного обслуговування. Поки що розробка доступна лише у вигляді креслень — чи планує компанія втілити її в життя, невідомо.

Новини по темі

Новий VW Atlas отримає дизайн в стилі Atlas Cross Sport (фото).

VW Atlas нового покоління, який буде продаватися як модель 2021 року отримає серйозні зміни в дизайні, в салоні і в трансмісії. У продажу він з'явиться в травні 2020 року.

2

Представлено екзоскелет для підняття вантажів .

Компанія Sarcos Robotics представила серійну версію екзоскелета Guardian XO, що дозволяє людині піднімати вантаж масою в 90 кілограмів, відчуваючи при цьому навантаження на рівні 4,5 кілограмів.

2

Американський стартап буде продовжувати життя за мільйон доларів.

Компанія Libella Gene Therapeutics збирається продавати генну терапію, спрямовану на продовження життя. Про це її представник розповів порталу OneZero.

1

Почалися продажі VW Golf восьмого покоління

У Німеччині тепер можна купити VW Golf нового покоління. Це вже восьме покоління "Гольфа". У базовій комплектації він коштує 20 000 євро.

1

Volvo Cars збільшила глобальні продажі у листопаді на 11,6%.

Обсяг світових продажів шведського автовиробника Volvo Cars у листопаді 2019 року збільшився на 11,6%. За місяць продано 6 250 автомобілів, що перевищує середній показник зростання на ринках США, Китаю та Європи. З січня по листопад загальний обся...

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie