Комітет ВРУ рекомендував парламенту прийняти закон про Дія City.

Комітет ВРУ рекомендував парламенту прийняти закон про Дія City

На засіданні Комітету з питань цифрової трансформації ВРУ розглянули законопроєкт№4303 про ДіяCity. Парламенту рекомендовано прийнятийого у другому читанні та в цілому.

В ході засідання розглянули правки до законопроєкту №4303 "Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні", яким передбачено запровадження в Україні спеціального правового та податкового режиму для ІТ-галузі Дія City, інформує Цензор.НЕТ.

Між першим та другим читанням до законопроєкту внесли понад сотню правок. Зокрема, строк, протягом якого держава гарантує ІТ-індустрії незмінність умов Дія City, збільшили з 15 до 25 років. За підсумками діалогу з ІТ-спільнотою видалено норму щодо угод про непереманювання. У новій редакції законопроєкту №4303 зафіксували неприпустимість прямого чи опосередкованого примусу юридичних осіб до набуття статусу резидента Дія City, а також зазначили, що загальні засади функціонування Дія Сітy - свобода діяльності, невтручання, презумпція правомірності діяльності, - поширюються не тільки на резидентів, але й на всі ІТ-компанії.

Окрім цього, перелік кваліфікованих видів діяльності розширили й на кібербезпеку та сферу робототехніки, а компаніям з організації та (або) проведення азартних ігор заборонили вступ до Дія City.

Читайте також: Азербайджан хоче купити розробку "Дії"

Важливі зміни стосувалися стартапів. Вимоги до них при вступі до Дія City суттєво спрощуються. Зокрема, вимога щодо розміру середньомісячної винагороди застосовуватиметься тільки через рік резидентства, висновок аудитора за перші три місяці резидентства - не подається.

У законопроєкті доопрацьовано процедуру втрати резидентства, а також включено норму щодо заборони набуття резидентства компаніями, які роком раніше втратили статус резидента.

Автор законопроєкту Єгор Чернєв наголосив, що враховано не тільки правки, що надійшли від нардепів, але й ті, що законотворці отримали від ІТ-спільноти.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": ПнВК в Дія City сприятиме розвитку IT-галузі в Україні, – нардеп Чернєв

Нагадаємо, проєкт закону №4303 був прийнятий у першому читанні 15 квітня поточного року. Документ визначає засади функціонування правового режиму Дія City, який запроваджується з метою стимулювання розвитку України як цифрової держави.

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров вважає, що запровадження спецрежиму може збільшити кількість робочих місць в ІТ-галузі з нинішніх 200 тисяч до 450 тисяч до 2024 року.

Цензор.НЕТ

«Цензор.НЕТ» - останні новини дня в Україні та світі. Найсвіжіші новини зібрані на сайті censor.net

https://censor.net/ua

Новини по темі
Україна здобула перше  «срібло» , точно буде медаль у боксі.

Україна здобула перше «срібло» , точно буде медаль у боксі.

Спека не завадила українському плавцю Михайлу Романчуку вибороти срібну медаль. Це перше срібло України на Олімпіаді-2020. Спортсмен проплив 1500 метрів вільним стилем і поступився американцю лише на 66 мілісекунд. Також в українців є успіхи в бок...

Українські переможці міжнародних олімпіад можуть залишитися без премії від президента.

Українські переможці міжнародних олімпіад можуть залишитися без премії від президента.

6 місце серед 107 команд світу. Українські старшокласники гідно показали себе на міжнародних олімпіадах із математики, фізики та інформатики. За юних хіміків ще тримаємо кулаки - конкурс закінчиться в перших числах серпня. Попри це ми вже маємо 6 ...

Канадские зарисовки и козлы на крыше 010821

Канадские зарисовки и козлы на крыше 010821

Все ролики о стройке

У Львові під час буревію загинули хлопець та дівчина, які сиділи на лавці у Стрийському парку.

У Львові під час буревію загинули хлопець та дівчина, які сиділи на лавці у Стрийському парку.

У Львові під час буревію загинули хлопець та дівчина, які сиділи на лавці у Стрийському парку. Також внаслідок зливи потрощило авто, дерева попадали на дорогу, проте станом на зараз ускладнень у русі немає. Відео із соцмереж.

Боротьба з амброзією. У Дніпрі тестують новітню речовину

Боротьба з амброзією. У Дніпрі тестують новітню речовину

Період алергій - уже за кілька тижнів. Алергенний бур’ян - амброзія от-от має розквітнути. У Дніпрі місцева влада оголосила війну диким кущам. І замість традиційно вирізати їх - спробували рослину труїти спеціальними хімікатами. Скільки це коштує ...

Шевченко йде з посади тренера збірної України

Шевченко йде з посади тренера збірної України

Андрій Шевченко йде з посади тренера збірної України з футболу – закінчився контракт. Він був наставником команди впродовж 5 років. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Tel...

1 1