57,8% жителів ОРДЛО вважають себе громадянами України — опитування.

Це жителі Донецька, Макіївки, Іловайська та Єнакієве. Луганська, Алчевська, Антрацита та Ровеньок.

57,8% опитаних жителів ОРДЛО вважають себе громадянами України, 34,8% — громадянами так званих ДНР/ЛНР, 6,8% відчувають себе вже в Росії. У той же час за національністю 55,4% вважають себе українцями, а 41,1% — росіянами.

Такі дані наводяться в спільному дослідженні Українського інституту майбутнього і "Дзеркала тижня. Україна", проведеному за допомогою компанії "Нью Імідж Маркетинг Груп".

Із 1606 опитаних людей у ДНР і ЛНР 53,5% — жінки, 46,5% — чоловіка. Це жителі Донецька, Макіївки, Іловайська і Єнакієвого. Луганська, Алчевська, Антрацита й Ровеньків. А також ще 29 міст і містечок окупованого Донбасу. Серед них переважна більшість віком за 25 років. І зовсім трохи, 8,3%, тих, хто ще не доріс до цього віку. Майже половина тих, хто живе за лінією розмежування й погодився заповнити анкети, — люди з середньою професійно-технічною освітою — 45,2%, диплом про закінчення вишу мають 23,3%. Решта або недовчилися в інститутах, "бурсах" (сленгова назва ПТУ, що збереглися в регіоні) чи школах.

45% опитаних — не працюють. Через вік і безробіття. По 24% зайнятих у державному секторі або приватному бізнесі. 5% знайшли себе у громадській сфері. Можна сказати, що переважна більшість жителів окупованих територій вірять у Бога. 31% їх розбирається зі своїми цінностями й смислами, не відвідуючи жодної церкви, і 57% їхніх земляків вінчаються і хрестять своїх дітей в УПЦ Московського патріархату. Вони безпартійні — 97% і вдома говорять російською мовою — 90%.

Читайте також: 63,6% жителів ОРДЛО вважають, що відновлювати Донбас треба за рахунок України, а контролювати мають місцеві та Росія — опитування

Дослідження проводилося з 7 по 31 жовтня 2019 р. Методом face-to-face опитано 1606 респондентів: 800 — у непідконтрольної частині Луганської і 806 — в непідконтрольної частини Донецької областей. Для розрахунку порівняльної вибірки були використані офіційні статистичні дані 2014 р., які були скориговані з урахуванням існуючих демографічних даних ВПЛ, які залишили непідконтрольні території. Похибка результатів не перевищує 3,2%.

Детальніше про дані опитування жителів ОРДЛО читайте в статті Інни Ведернікової, Володимира Кравченка, Юлії Мостової і Тетяни Силіної "Тест на сумісність" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Новини по темі

У 2020 році 10 станцій київського метро підключать до 4G.

Запуск 4G у київському метрополітені відбуватиметься поетапно, на початку 2020 року до інтернету підключать 10 станцій, а потім залучатимуть й інші станції.

1

Зеленський офіційно відмежувався від Коломойського

Олігарх Ігор Коломойський не є представником влади і команди глави держави, а тому не має жодних повноважень висловлюватися від імені України. Про це у своєму Facebook зазначила прес-секретар президента України Юлія Мендель. Вона також підкреслила...

1

МОЗ профінансує паліативним хворим мобільні бригади для допомоги на дому і знеболюючі.

Наступного року за кошти Державного бюджету паліативні хворі в Україні отримають допомогу мобільних бригад на дому, а також знеболюючі препарати. Про це заявила міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька під час засідання парламенту під час Г...

1

Рябошапка: Убивство Шеремета розкриємо, убивство Гонгадзе – малоймовірно.

Генпрокурор Руслан Рябошапка прогнозує розкриття вбивства Павла Шеремета найближчим часом, однак вважає малоймовірним, що зможуть знайти замовників убивства Георгія Гонгадзе.

1

Жителі Балаклії повідомляють про вибухи на складі боєприпасів (видео).

За словами ексначальника районного відділення ДСНС, уламки розлітаються на 20-30 метрів. (видео)

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie