
22 лютого о 19.30 в ефірі ТСН на телеканалі «1+1» відбулася прем'єра спецпроекту «Підняти градус» про наслідки непродуманого переходу на індивідуальне опалення та результати такої «економії» для цілих населених пунктів. У циклі - 5 яскравих комунальних історій з усієї України - про непродумані локальні комунальні рішення, що призвели або до успіху, або до великих проблем.
Автором спецпроекту став корреспондент ТСН Мирослав Ганущак. Зокрема , на прикладі рідного міста Калуш він покаже, які проблеми можуть виникнути по всій Україні через безсистемний перехід на індивідуальне опалення. 70% калушан самовільно відмовилися від послуг центральної котельні, через що решту мешканців вже примусово позбавлять центрального опалення, змушуючи власним коштом встановлювати газові чи електричні котли в кожну квартиру.
Журналіст знайшов низку міст та містечок, що живуть без центрального опалення довгі роки і замість бажаної економії здобули купу комунальних проблем. Зокрема, глядачі дізнаються, чому через холодні підвали та горища замерзає каналізація, горять електромережі, тече дах, та як не допустити цього у власній оселі.
ТСН покаже яскравий приклад комунального марнотратства, коли 8-кілометрова труба опалює повітря і втрачає 60-80% тепла дорогою до житлових будинків. Журналісти провели власне розслідування і з'ясували, хто врешті заплатить за перевитрати.
Разом з тим, ТСН продемонструє і вдалі приклади самоорганізації мешканців, у яких вийшло модернізувати багатоквартирні будинки та зменшити платіжки.
За словами заступника директора департаменту з нових форматів Ольги Кашпор, мета спецпроекту - допомогти наперед побачити проблеми та оцінити плюси і мінуси переходу на індивідуальне опалення.
«У питаннях економії тепла чи зменшення вартості опалення не може бути індивідуального рішення, воно завжди має бути узгоджене, колективне, як мінімум, на рівні будинку, а ще краще н а рівні міста. Люди здебільшого вважають, що їхня відповідальність закінчується на порозі їхньої квартири: головне, щоб тобі було тепло і в тебе була менша платіжка. Не відмовляючись від цієї мети, треба розуміти, що такі рішення як індивідуальне опалення ухвалюються колективно. Шлях до справжньої економії та розумного господарювання тільки один - він довгий, нудний, часом болісний - і починається зі створення ОСББ», — розповідає Ольга Кашпор .
Дивіться спецпроект «Підняти градус» щодня у вечірньому випуску ТСН о 19.30 на «1+1».
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: УНІАН