США повернулися до Ради ООН з прав людини

Генеральна асамблея ООН у четвер, 14 жовтня, обрала 18 нових держав-членів до складу Ради ООН з прав людини, серед яких і Сполучені Штати Америки. Це означає, що США повернуться до роботи в органі через три з половиною роки після виходу з Ради за правління Дональда Трампа.

Новий склад Ради ООН з прав людини Генасамблея ООН обрала на 2022-2024 роки. Крім США до Ради потрапили, зокрема, Аргентина, Литва, Казахстан, Сомалі, Еритрея.

"Сполучені Штати прагнутимуть просувати принциповий порядок денний Ради ООН з прав людини, заснований на глибокому переконанні в тому, що всі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідності та правах", - написав у Twitter Державний секретар США Ентоні Блінкен після голосування Генасамблеї.

Постійна представниця США в ООН Лінда Томас-Грінфілд в офіційній заяві зазначила, що під час роботи в Раді ООН з прав людини насамперед Сполучені Штати спрямують зусилля на вирішення "проблем крайньої бідності в таких країнах як Афганістан, М'янма, Китай, Ефіопія, Сирія і Ємен".

Вихід США з Ради ООН з прав людини

Рада ООН з прав людини складається з 47 держав-членів, кожен регіон світу має визначену кількість місць в органі. Третина складу Ради переобирається щороку Генеральною асамблеєю. Кожна держава має право перебувати у складі Ради ООН з прав людини не більше, ніж два трирічні терміни поспіль. Україну переобралидо складу органу на другий термін в 2020 році. Завданнями Ради є сприяння дотриманню прав людини у світі, їхній захист, розгляд порушень і розробка рекомендацій.

Сполучені Штати оголосили про вихід з Ради ООН з прав людини в 2018 році. Дональд Трамп розкритикував допоміжний орган Генасамблеї за упереджене ставлення до Ізраїлю і брак реформ.

Читайте також: Вихід США з Ради ООН з прав людини - що це значить?

У лютому цьогоріч держсекретар США Ентоні Блінкен оголосив, що Вашингтон подасть заявку на повернення до складу Ради й попросив країни-члени ООН підтримати це рішення. При цьому він зазначив, що нова адміністрація США частково поділяє критику Дональда Трампа на адресу Ради, зокрема щодо ставлення до Ізраїлю.

Дивитись відео 25:50

Стамбульська конвенція: турецькі жінки вимагають захисту - "Європа у фокусі" (14.06.2021)

Deutsche Welle

«Deutsche Welle» - новини й аналітика з Німеччини українською мовою. Найважливіші події в Німеччині, Україні, Європі та в світі.

https://www.dw.com/uk

«Україна - частина Росії і скоро всі у цьому переконаються».

«Україна - частина Росії і скоро всі у цьому переконаються».

"Україна - частина Росії і скоро всі у цьому переконаються". Скандальна заява заступника голови Держуми РФ та реакція користувачів соцмереж З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал

Юрчишин про конкурс САП: Удар по іміджу країни

Юрчишин про конкурс САП: Удар по іміджу країни

Спеціалізована антикорупційна прокуратура понад рік існує без повноцінного керівника. Проте сподівання на проведення конкурсу все ж залишаються. Читати на сайті:

«Стус: Перехожий» — свобода ціною життя / Простір

«Стус: Перехожий» — свобода ціною життя / Простір

Київський театр сучасного мистецтва «ДАХ» презентував мінімалістичну камерну оперу про Василя Стуса. Вистава «Стус: Перехожий» нагадує про непросту долю українського поета та його незламний дух у важких життєвих ситуаціях. Про життя в ізоляції, не...

Дерибан об'єктів парламенту: з шафи Разумкова випали усі скелети, Підгорає.

Дерибан об'єктів парламенту: з шафи Разумкова випали усі скелети, Підгорає.

У Росії ще у 2017 році з'явилося відео з красномовною назвою "Він вам не Дімон" про Дмитра Медведєва. Розслідування тоді провів "Фонд боротьби з корупцією" Олексія Навального. Читати на сайті:

Львівська поліція провела рейд закладами: перевіряли на наявність сертифікатів вакцинації.

Львівська поліція провела рейд закладами: перевіряли на наявність сертифікатів вакцинації.

Львівська поліція провела рейд закладами щодо дотримання правил карантину. Перевіряли сертифікати вакцинації працівників ТЦ, магазинів, салонів краси та кафе З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал

Дніпряни штурмують пункти вакцинації: чому виник ажіотаж та яка ситуація із захворюваністю.

Дніпряни штурмують пункти вакцинації: чому виник ажіотаж та яка ситуація із захворюваністю.

95% госпіталізованих із КОВІД- невакциновані люди зі штамом Дельта. У лікарнях деяких міст бракує лІжок. У Херсоні, до прикладу, заповненість 100%. Людей везуть у районні центри. У столиці ситуація краща, але щодня додається більш як пів тисячі но...