В Естонії суддів замінять штучним інтелектом

Влада Естонії планують автоматизувати розгляд дрібних справ усудах, віддавши їх на розгляд суддям-роботам.

Як повідомляє Wired, міністр юстиції Естонії звернувся до головного спеціаліста з аналізу та збору даних у країні Отту Велсбергу з проханням створити «робота-суддю», який би займався розглядом дрібних позовів. Така програма повинна аналізувати юридичні документи та іншу відповідну інформацію і на основі цього приймати рішення. Але все ж останнє слово залишиться за суддею-людиною, яка буде мати можливість переглядати ці вироки.

Раніше в Естонії вже були успішно реалізовані інші проекти автоматизації. Так, в країні запущена програма e-residency, що відкриває вільний доступ до державних послуг. Штучний інтелект контролює видачу субсидій фермерам, на підставі супутникових знімків полів аналізуючи, чи роблять фермери те, на що отримували субсидії. Також алгоритми штучного інтелекту сканують резюме звільнених працівників, щоб знайти їм роботу. Всього в країні працюють 13 програм, де штучний інтелект замінив чиновників.

Раніше повідомлялося, що на кордоні ЄС протестують детектор брехні з нейромережею, яка буде приймати рішення про допуск на територію Євросоюзу. iBorderCtrl складається з голосового помічника, відеокамер і нейромережі для аналізу. У разі успіху детектори брехні встановлять на прикордонних пунктах пропуску в Угорщині, Латвії та Греції, оскільки ці країни межують з державами, які не є членами ЄС.

Тим часом, нейромережа навчилася підробляти відбитки пальців.

Автор: UA.NEWS

загрузка...

Фото: Depositphotos

Новини по темі

ESA показало знімок північного полюса Марса

На знімок потрапили яскраві області льоду і темні провали.

Астрономи виявили незвичайні об'єкти поруч з чорною дірою в центрі Чумацького Шляху.

Об'єкти настільки незвичайні, що їм присвоїли новий клас.

1

Створено першого робота з крилами з пір’ям

У Стенфордському університеті створили першого робота з крилами на зразок пташиних. Крила робота PigeonBot оснащені 40 голубиними пір’ями для поліпшення льотних характеристик. Про це повідомляє Science. Сучасні літальні апарати з крилами маю...

1 2

TikTok обійшов Facebook за кількістю скачувань додатка.

На даний момент додаток займає друге місце після WhatsApp.

1

ТОП-автомобілів, які купують у Європі

В ЄС наростили покупки нових легкових автомобілів: їх продажі зросли до 15,3 мільйона одиниць (приріст 1,2%).

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie