Італійські вчені навчилися «стирати» неприємні спогади.

В Італії нейрофізіологи зуміли стерти неприємні спогади в добровольців за допомогою трансчерепної магнітної стимуляції мозку.

Нову методику можна застосовувати для найрізноманітніших цілей, починаючи з лікування посттравматичного стресового розладу, повідомляє "Свідок" з посиланням на Current Biology.

Ідея видаляти неприємні спогади у вчених з'явилася завдяки вивченню реконсолідації пам'яті – процесу, за якого мозок відтворює спогади про події, що зберігаються в довготривалій пам'яті, та зміцнює їх.

При цьому кожного разу, коли відтворюється той чи інший спогад, протягом деякого часу його можна змінити. Таке "вікно мінливості" і використали вчені.

Так, при трансчерепній магнітній стимуляції за допомогою магнітних сигналів різної частоти є можливість безконтактно підвищувати або знижувати активність різних областей мозку. Дані сигнали змінюють характер роботи нервових клітин у тій частині, куди спрямовано прилад.

Вчені сподіваються, що нова технологія допоможе в розробці терапії посттравматичного стресового синдрому та інших захворювань психіки.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше вчені виявили, що нічний сон впливає на розвиток слабоумства.

Новини по темі

Во время карантина птицы расширили свой вокальный диапазон – исследование.

По данным нового исследования, опубликованного в журнале Science, по мере того как улицы Сан-Франциско (США) опустели в первые месяцы карантина, самцы городских птиц стали петь тише и улучшили свой вокальный диапазон, что сделало их привлекательне...

2

В эти минуты мимо Земли на рекордно близком расстоянии пролетает астероид.

По данным Центра изучения околоземных объектов (CNEOS) в Лаборатории реактивного движения NASA, астероид не столкнется с нашей планетой.

2

На Хэллоуин взойдет редкая Голубая луна

Обычно в году бывает 12 полнолуний, но 2020 подарит нам одно лишнее.

2 1

Ученые разгадали тайну гибели Титаника – Forbes

Магнитные и электрические помехи могли поспособствовать гибели "непотопляемого" Титаника, который столкнулся с айсбергом 14 апреля 1912 года.

4

МКС «увернулась» от неизвестного космического объекта.

Международная космическая станция изменила орбиту для уклонения от неопознанного космического мусора.

2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie