В Україні значно подорожчає вища освіта: до чого готується батькам абітурієнтів.

За чотири місяці до старту вступної кампанії-2020, українським абітурієнтам, які планують вступати до вузів на контракт, уряд підготував досить неприємний сюрприз. У 2020 році на тридцять спеціальностей для студентів-контрактників зросте вартість навчання.

У планах Міністерства освіти і науки підняти вартість на найпопулярніші спеціальності, повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Головне:

 • У 2020 році встановлюється мінімальний поріг вартості навчання на контракті в українських вузах.
 • Подорожчання торкнеться близько 30 популярних спеціальностей за різними напрямками.
 • Навчання на контракті в Україні зросте на 20-30%.

Як відомо, у лютому 2019 року МОН винесло на громадське обговорення проект постанови “Про деякі питання запровадження індикативної собівартості”, яким передбачається підвищити вартість навчання на ряд спеціальностей в українських вузах.

Чиновники відзначають, що ціна контракту в два, а то і три рази нижче, ніж та, яку держава платить за навчання бюджетника. Піднявши ціну навчання на контракті, планують збільшити фінансові надходження у вищі навчальні заклади.

“Ми очікуємо збільшення надходжень до університету за рахунок контрактних коштів. Це збільшить та оплату праці. Якщо порахувати навчання у репетитора і навчання в університеті, то репетитор вже бере більше, ніж університет”, – заявив заступник міністра освіти і науки Єгор Стадний під час зустрічі з педагогами УжНУ.

Крім підвищення вартості, в університетах хочуть встановити межу ціни навчання на контракті, нижче якого вони не зможуть опускати ціни. Торкнеться нововведення 31 з понад 120 спеціальностей, які викладаються в Україні, а саме:

 • Філологія;
 • Економіка;
 • Політологія;
 • Психологія;
 • Соціологія;
 • Журналістика;
 • Менеджмент;
 • Маркетинг;
 • Облік та оподаткування;
 • Право;
 • Міжнародні відносини;
 • Медицина;
 • Ветеринарія та інші.

Згідно з рішенням Кабміну, підвищення відбуватиметься в кілька етапів. У 2020 році вартість контракту повинна становити не менше 60% від середньої вартості підготовки одного студента-бюджетника без урахування стипендії. У 2021 році — не менше 70%, і в 2022 — не менше 80%.

Зараз держбюджет виділяє на одного студента бюджетника 44 тис. гривень, відповідно, мінімальна ціна контракту з 2020 року складе приблизно 26,4 тис. гривень на рік. Для порівняння, в 2019 році київських вузах вступити на ту ж соціологію або менеджмент можна було за 18 тис. в рік, на міжнародні відносини — за 23 тис., а піти вчитися на журналіста можна було за 25 тис. гривень.

Варто розуміти, що рішення уряду підніме вартість навчання не тільки для спеціальностей, які не дотягують до мінімального порогу, але і всіх загалом на 30%.

При цьому дешевше стануть вечірня форма навчання — на 25%, заочна та дистанційна — на 50%.

Нагадаємо, раніше ми писали, що в Україні студенти можуть повернути частину грошей, витрачених на платне навчання, якщо є офіційний заробіток, з якого сплачуються податки.

Також нещодавно ми писали, що в Україні змінили механізм вступу абітурієнтів до внз.

Новини по темі

На Львівщині помер перший інфікований COVID-19

Загиблим виявився 69-річний чоловік

1

У Запоріжжі відмовилися зупиняти транспорт, незважаючи на посилення карантинних заходів по всій країні.

У Запоріжжі вирішили не прислухатися до рекомендацій Кабінету міністрів і відмовилися припиняти рух громадського транспорту з 6 квітня через посилення карантину. Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це заявив міський голова Запоріжжя Володимир Буряк на ...

2

«Авторитарний ідіотизм» - найгірше, що влада могла зараз зробити - Ар'єв.

"Авторитарний ідіотизм" найгірше, що могло статися з Україною в період епідемії коронавірусу.Про це написав народний депутат з фракції "Європейська Солідарність" Володимир Ар'єв на своїй сторінці в Facebook."Закрити, заборонити, штрафувати! Цей с...

1

200 тис. осіб на тиждень: у МОЗ зробили важливе уточнення про коронавірус

Пандемія продовжує поширюватися по світу

2 1

Інфекціоніст заявив, коли чекати піку COVID-19 в Україні.

Фахівці очікують пік епідемії коронавируса COVID-19 в Україні на початку травня. Про це заявив в ефірі одного з українських телеканалів лікар-імунолог, дитячий інфекціоніст і доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології НМАПО ім...

2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie