Як бути хорошим гостем і господарем: правила етикету XIX століття, які досі актуальні.

Як поводитись у гостях

Не чекайте, що вас приймуть у будь-який момент

Якщо навіть вам від щирого серця говорять: «Приїжджайте якось до нас у гості» – це зовсім не означає, що ви можете зробити це у будь-який момент. Приймайте запрошення, тільки чітко обговоривши дату і тривалість вашого візиту. Інакше ви цілком ймовірно зіткнетеся з невдоволенням господарів. Або взагалі з тим, що їх немає вдома або вони з якихось причин не можуть приймати гостей.

І самі утримайтеся від подібних розпливчастих запрошень, щоб уникнути незручностей.

Не затримуйтеся надто довго

Якщо ви заздалегідь не обговорили тривалість вашого візиту, обмежтеся часом від трьох днів до тижня. Точні рамки будуть залежати від близькості відносин з господарями і від відстані, яку ви подолали.

Відразу після приїзду скажіть, скільки збираєтеся прогостювати. При бажанні і можливості господарі запропонують вам затриматися довше. Ніколи не ставте людей у незручне становище, змушуючи питати, скільки ви у них проживете.

Будьте ввічливим і підлаштовуйтеся під господарів

Намагайтеся не порушувати заведених порядків у будинку. Їжте в один час з господарями і не змушуйте вас чекати. Поки вони зайняті роботою або іншими справами, самі знаходите собі розваги. Не чекайте, що всі закинуть свої обов’язки, щоб побути з вами.

Проводити весь час окремо, проте, теж не варто. Ви можете шукати і обговорювати варіанти спільної діяльності, підлаштовуючись під господарів. Якщо вони пропонують прогулятися або кудись з’їздити, погоджуйтеся (звичайно, в міру фізичних можливостей).

Якщо вас щось не влаштовує, не згадуйте про це ні поки гостюєте, ні після. Говоріть тільки про те, що вам подобається, і дякуйте за це. Коментуйте хороше, але не звертайте увагу на погане.

Якщо ви стали свідком сімейних проблем, не піднімайте цю тему. Господарі самі заведуть розмову про неприємної ситуації при бажанні обговорити проблему з вами.

Намагайтеся завдавати якомога менше клопоту. Але при цьому не вибачайтеся за кожну дрібницю. Підтримуйте в чистоті кімнату, яку вам виділили. Не розкидайте свій одяг та інші речі по будинку.

Будьте терплячим із дітьми

Не вказуйте на їхню погану поведінку господарям, не критикуйте. Ви як важливий гість повинні миритися з недоліками дітей і не звертати уваги на деякі не дуже хороші вчинки з їхнього боку.

Будьте чемним із друзями господарів

Ви не зобов’язані близько спілкуватися з оточенням тих, у кого гостюєте. Якщо ви не в захваті від цих людей, постарайтеся не висловлювати свою неприязнь. Не уникайте їх, будьте ввічливим і приємним, але не робіть спілкування занадто особистим. І не кажіть господарям, що вам не подобаються їхні друзі.

Подякуйте за гостинність

Перед від’їздом скажіть спасибі господарям за приємно проведений час. Повернувшись додому, повідомте, що добре доїхали, і ще раз висловіть подяку за прояв привітності.

Як приймати гостей

1. Необхідно надати їм кращу їжу і кімнату, які тільки можете. І не висловлюйте жалю, що у вас не знайшлося для них чогось ще більш гідного.

2. Зробіть так, щоб люди почувалися як вдома. Не вимовляєте цю фразу просто з ввічливості, а дійсно докладайте зусилля, щоб їм було комфортно. Намагайтеся приховати дрібні незручності, які спричинені гостями. Проводьте з ними стільки часу, скільки вам дозволяють інші справи та обов’язки.

3. Запропонуйте гостю залишатися у вас так довго, як йому зручно. Але якщо дата від’їзду вже вирішена, не затримуйте його. Коли прийде час, допоможіть зібратися і запропонуйте знову погостювати у вас в майбутньому.

Новини по темі

Пішов на обід. Мессенджер Telegram припинив працювати в Україні і інших країнах

Українські користувачі популярного месенджера Telegram вдень 22 листопада почали скаржитися на збої в роботі сервісу.

1

Результати перших тестувань: PlayStation 5 виявилася потужнішою за Xbox Scarlett.

Xbox Scarlett може скоротити цей розрив до мінімуму в майбутньому. Раніше проскакувала інформація про те, що нова домашня ігрова консоль PlayStation 5 повинна бути потужнішою від приставки Xbox Scarlett, а тепер з’явилися перші відгуки реальних ко...

1

Так виглядатиме Samsung Galaxy S11

Автор цієї 3D-моделі майже ніколи не помиляється. Ну що ж, після великої кількості витоків, припущень і звичайних фантазій, ми маємо можливість подивитися на те, як з великою часткою ймовірності буде виглядати Samsung Galaxy S11. Автором в даному ...

1

Князь Святослав ховав? Археологи знайшли скарб з візантійськими золотими монетами.

Археологи знайшли на Таманському півострові в Краснодарському краї РФ скарб з візантійськими золотими монетами, викарбуваними в другій половині X століття.

1

Google обіцяє величезний гонорар за злом смартфонів Pixel 3 і 4.

Ознайомитися з повними умовами програми можна на сайті Google. Компанія Google опублікувала нові умови програми Android Security Rewards, покликаної стимулювати пошук вразливостей в її смартфонах. Зараз в програмі беруть участь пристрої Pixel 4, P...

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie