Данилюк повідомив, що Україна може отримати $2 млрд від МВФ у травні-червні

Гордон
Данилюк повідомив, що Україна може отримати $2 млрд від МВФ у травні-червні

Україна може отримати черговий транш від Міжнародного валютного фонду (МВФ) у розмірі $2 млрд у травні-червні 2018-го року. Про це в ексклюзивному інтерв'ю телеканалу "Україна" у Вашингтоні повідомив міністр фінансів України Олександр Данилюк.

За словами Данилюка, МВФ очікує від України активних кроків у боротьбі з корупцією, зокрема прийняття закону щодо антикорупційного суду.

"У нас зараз на порядку денному кілька питань. Це і прийняття закону про створення антикорупційного суду. Це повинен бути закон, який вдасться ефективно і швидко імплементувати. Це є ключовим", – зазначив він.

Данилюк вирушив до Вашингтона 17 квітня для зустрічей із керівництвом МВФ і Світового банку, а також із колегами зі США, Німеччини, Франції та Канади.

22 грудня 2017-го року президент України Петро Порошенко вніс до парламенту законопроект №7440 "Про Вищий антикорупційний суд".

11 січня 2018-го року глава місії МВФ в Україні Рон ван Роден надіслав листа до Адміністрації Президента, у якому розкритикував законопроект Порошенка. Світовий банк також висловив невдоволення документом, заявивши, що він не відповідає вимогам СБ щодо надання Україні приблизно $800 млн для підтримки основних реформ.

В АП заперечили, що вважають законопроект відповідним до рекомендацій Венеціанської комісії.

Представник МВФ в Україні Йоста Люнгман 13 лютого заявив, що президентський законопроект не відповідає вимогам Міжнародного валютного фонду для отримання чергового траншу.

1 березня парламент підтримав законопроект про антикорупційний суд у першому читанні. Відповідно до документа, Вищий антикорупційний суд в Україні мають створити протягом 12 місяців після набуття законом чинності.

16 квітня спікер Верховної Ради Андрій Парубій повідомив, що профільний комітет парламенту вже завершує розгляд поправок до законопроекту про антикорупційний суд.

Зараз справи, які розслідує Національне антикорупційне бюро, розглядає Солом'янський районний суд, оскільки саме у цьому районі розташоване відомство. Директор НАБУ Артем Ситник зазначав, що суди часто затягують справи бюро.