Сьогодні відзначається Шавуот 2021: історія та звичаї важливого єврейського свята.

Шавуот традиції / фото ua.depositphotos.com

Шавуот традиції / фото ua.depositphotos.com

Кілька разів на рік юдеї відзначають дні, пов'язані з подіями Тори. Шавуот - одне з найважливіших свят в єврейському календарі. Це одне з трьох свят юдаїзму, в які заведено здійснювати паломництво в Єрусалим. У єврейському календарі Шавуот відзначається 6 дня місяця сивана, що відповідає 16 травня. Поза Ізраїлем святкування триває 2 дні - 16 і 17 травня.

Значення свята

Читайте також День батьків 2021: якого числа відзначається, історія та значення Шавуот відзначається через 49 днів після Песаха. У цей день євреям була дарована Тора (П'ятикнижжя) - юдейське Святе Письмо. За юдейськими віруваннями, на горі Синай Всевишній дарував євреям Тору і Десять заповідей. Слово "Шавуот" означає "тиждень", оскільки для визначення дати від Песаха відраховують 7 тижнів.

Шавуот також називають "свято жнив", "свято перших плодів", "свято дарування Тори". Ідея свята в тому, що людині потрібно бути вільним не тільки юридично, а й духовно. Також цього дня відзначають початок сільськогосподарських робіт та перших жнив пшениці.

Шавуот 2021 Україна / фото ua.depositphotos.com

Шавуот 2021 Україна / фото ua.depositphotos.com

Традиції Шавуота і святкове меню

Свято починають відзначати після заходу сонця (16 травня у 2021 році) і появи першої зірки. З настанням цього часу встановлюється заборона на будь-яку роботу крім приготування їжі. У першу ніч свята юдеї не сплять і вивчають Тору. У синагогах читають уривки про дарування Тори і Десяти заповідей.

Раніше існував звичай навчати дітей Торі в Шавуот. Зараз в цей день до свята прикрашають будинок зеленню і квітами. На святковий стіл обов'язково готують молочні борошняні страви: млинці, сирники, торти, пироги з сиром, вареники, сир. Після молочних продуктів з'їдають м'ясо. Випускники єврейських шкіл та університетів часто отримують атестати напередодні Шавуота. Діти в цей день носять на голові вінки з весняних квітів.

Вам також може бути цікаво:

Читайте новини шоу-бізнесу, гороскопи на каналі УНІАН Lite в Telegram

Автор: Катерина Пулатова

УНІАН

«УНІАН» - читайте ТОП-новини політики в Україні та світі, найостанніші політичні новини від інформаційного агентства УНІАН.

https://unian.ua/

Новини по темі
«Круглий стіл» : «Множинне громадянство – можливості для українців» 14.

«Круглий стіл» : «Множинне громадянство – можливості для українців» 14.

Засідання «круглого столу» на тему: «Множинне громадянство – можливості для українців будь-якого етнічного походження»

«Круглий стіл» : Чому необхідно невідкладно ухвалити закон «Про адміністративну процедуру? 14.

«Круглий стіл» : Чому необхідно невідкладно ухвалити закон «Про адміністративну процедуру? 14.

Засідання «круглого столу» на тему: «Чому необхідно невідкладно ухвалити закон «Про адміністративну процедуру?»

«Укрзалізниця»  заявила передачу в оренду комерційних площ 24 вокзалів: з якою метою.

«Укрзалізниця» заявила передачу в оренду комерційних площ 24 вокзалів: з якою метою.

Замість збитків - прибутки. В "Укрзалізниці" почнуть здавати в оренду площі на вокзалах. Так хочуть заробляти і за ці кошти поліпшувати інфраструктуру для пасажирів. До кінця літа планують здати в оренду площі на 24 вокзалах. Дивіться онлайн новин...

Форум  «Україна 30. Економіка без олігархів» : заяви Зеленського, Венедіктової і міжнародних партнерів

Форум «Україна 30. Економіка без олігархів» : заяви Зеленського, Венедіктової і міжнародних партнерів

Корупція - це корозія, що руйнує державну машину. З метафор та порівнянь розпочався другий день Всеукраїнського форуму "Україна 30", присвяченого економіці без олігархів. Президент Володимир Зеленський наголосив на однакових правах для всього бізн...

«Під оплески і вигуки ганьба!» : Василь Вірастюк склав присягу в Раді / включення.

«Під оплески і вигуки ганьба!» : Василь Вірастюк склав присягу в Раді / включення.

Верховна Рада підтримала президентський законопроєкт про податкову амністію. На початку засідання присягу народного депутата склав Василь Вірастюк, який у судах доводив перемогу на довиборах. Дивіться онлайн новини, токшоу, документальні фільми BB...

Как ОБСЕ помогает поймать Россию на Донбассе? - Донбасс Реалии.

Как ОБСЕ помогает поймать Россию на Донбассе? - Донбасс Реалии.

Наблюдатели ОБСЕ – единственные представители международного сообщества на оккупированном Донбассе. СММ, используя беспилотники, фиксирует российскую военную технику на востоке Украины. Но представителям миссии целенаправленно мешают работать – в ...