Вчені розповіли про користь вживання супу

Традиційні англійські супи допомогли запобігти поширенню небезпечного паразита.

Вчені з Імперського коледжу Лондона заявили про те, що їм вдалося знайти кілька варіантів традиційних англійських супів, які допомагають боротися зі збудником малярії. Серед супів є як м'ясні і курячі, так і овочеві варіанти, повідомляє N+1.

У ході дослідження вчені попросили учнів початкової школи різних національностей принести їм зразки бульйону, які матері варять їм, коли вони хворіють. Всього дослідники зібрали 56 зразків супів. Потім їх заморозили, центрифугували, стерилізували і перевірили на антималярійну активність.

Спочатку вчені оцінили, наскільки бульйони заважають безстатевому розмноженню малярійного плазмодія. У деяких бульйонах малярійний плазмодій ділився активніше, ніж зазвичай — мабуть, через велику кількість поживних жирів. Але п'ять зразків з 56 заблокували його зростання більш ніж на 50%, а два показали результат, який можна порівняти з артемизиніном – препаратом, за який китаянка Юю Ту отримала Нобелівську премію у 2016 році.

Потім дослідники вивчили, наскільки ефективно бульйон блокує статеве розмноження паразита. Для цього в бульйон поміщали його гаметоцити (статева стадія плазмодія), які пересуваються за допомогою джгутиків, і відстежували, яка їх частина свої джгутики втратить. У чотирьох зразках вдалося позбавити джгутиків більше половини клітин — правда, це були не ті ж самі зразки, які завадили безстатевому розмноженню.

Дослідники не збирали рецепти окремих бульйонів, але зауважили, що вони були як м'ясними, так курячими і вегетаріанськими. Це означає, що цілющими властивостями володіють не тільки курячі бульйони, як вважали деякі вчені і багато інші люди. Крім того, результати дослідження свідчать про те, що наступний препарат від малярії може бути тваринного походження.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Вчені розповіли про дієту, яка допомагає захиститися від грипу

Раніше вчені заявили про те, щовживання кави допомагає знизити ризик розвитку хвороб Альцгеймера і Паркінсона. У ході дослідження вчені вивчили те, яким чином три типи кави взаємодіють з тау-білками і бета-амілоїдами і, відповідно, здатні боротися з причиною деменції при нейродегенеративних захворюваннях.

Новини по темі

Volvo Cars збільшила глобальні продажі у листопаді на 11,6%.

Обсяг світових продажів шведського автовиробника Volvo Cars у листопаді 2019 року збільшився на 11,6%. За місяць продано 6 250 автомобілів, що перевищує середній показник зростання на ринках США, Китаю та Європи. З січня по листопад загальний обся...

1

Создан украинский Telegram-бот для совершения платежей.

Украинская компания Sistema запустила фирменного Telegram-бота. Он позволяет удобно оплачивать более 1500 разнообразных сервисов: от мобильного счета до игровых платежей. Telegram-бот paySIS от Sistema  – удобнее и проще, чем приложение, его...

1 1

Вчені знайшли на дні Тихого океану загадкові заглиблення.

Дослідники знайшли 15 тисяч "підводних віспин".

1

Мінціфри запросило водіїв протестувати додаток Дія

В першу чергу в додатку стануть доступні цифрові права і техпаспорт.

1

Кабмін запускає тестування застосунку, який дасть змогу користуватися е-правами та е-техпаспортом.

Наразі відкрито реєстрацію для 20 тис. перших бета-тестерів, які мають водійські права та техпаспорт на транспортний засіб. Після успішного проходження тестової експлуатації застосунок стане доступним для всіх громадян України.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie