У Лондоні озвучили позицію щодо торговельних переговорів з ЄС.

Велика Британія попередила, що готова припинити у червні переговори щодо майбутніх торговельних відносинз європейською спільнотою, якщо на них не буде досягнутий достатній прогрес. Про це йдеться в опублікованому програмному документі щодо пріоритетів Лондона на переговорах, які мусять стартувати 2 березня.

"Велика Британія має намір працювати швидко і рішуче, провівши необхідну кількість переговорних раундів від справжнього моменту до червневої зустрічі високого рівня, щоб досягти цього (підписання угоди про вільну торгівлю з ЄС – Ред.), – відзначається в 36-сторінковому документі. – Уряд сподівається, що до того часу основні контури угоди стануть зрозумілими, і що її можна буде швидко укласти до вересня. Якщо цього не станеться до червневої зустрічі, уряд муситиме вирішити, чи варто Великій Британії переключити свою увагу з переговорів і сфокусуватися виключно на продовженні внутрішніх приготувань до завершення перехідного періоду впорядкованим порядком" .

Таким чином, Лондон дав зрозуміти, що за відсутності прогресу до червня країна може розпочати підготовку до того, щоб з 1 січня 2021 року розпочати торгувати з Євросоюзом за нормами Світової організації торгівлі, тобто із застосуванням всіх тарифів.

ВеликаБританія офіційно залишила ЄС в ніч на 1 лютого 2020 року після трьох років переговорів про умови виходу. Брюссель і Лондон домовилися про перехідний період до кінця 2020 року, в ході якого на Сполучене Королівство поширюються всі європейські норми. За цей період сторони мусять домовитися про майбутні відносини, насамперед про порядок двосторонньої торгівлі. Як говориться в опублікованому в четвер документі, подовжувати перехідний період Лондон не має наміру.

Водночас Велика Британія попередила, що не погодиться з вимогами, щоб закони королівства "були приведені у відповідність до законів ЄС, (вимог) інститутів ЄС, зокрема Європейського суду, чи поширювалися на територію Великої Британії" .

У документі також фіксується намір Лондона досягти з ЄС угоди про вільну торгівлю на кшталт того, яка у Євросоюзу діє з Канадою. Домовленість за канадським зразком дозволяє здійснювати практично повністю безмитну торгівлю, але вводить низку митних перевірок товарів і не поширюється на важливий для Великої Британії ринок послуг.

Нагадаємо, 31 січня Велика Британія зробила історичний крок: вона вийшла з Євросоюзу, членом якого була з 1973 року, коли він ще носив назву Європейського економічного співтовариства.

Всі подробиці в спецтемі Brexit

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Новини по темі

Пригоди росіян в Італії: навіщо Москва допомагає Риму боротися з коронавірусом.

Еммануель Макрон, незважаючи на всю його дружбу з Путіним, закликав Італію не п'яніти від допомоги Росії

1

ВООЗ заявляє, що Європа наближається до піку пандемії COVID-19.

В Італії зафіксовано найменшу кількість випадків зараження за останні два тижні

1

Вбивство українця в аеропорту Лісабона: всі подробиці.

Закутого в наручники туриста з України забили ногами

У Ватикані коронавірусом заразився перший кардинал

Загальний стан прелата задовільний, йому прописана антиінфекційна терапія

1

У Бельгії кішка підхопила COVID-19 від свого господаря.

Це поодинокий випадок, який пояснюється тим, що інфікований господар мав тісний контакт з кішкою

2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie