У Сирії урядові війська застосували хімічну зброю проти повстанців під Дамаском

Гордон 2
У Сирії урядові війська застосували хімічну зброю проти повстанців під Дамаском

У Сирії урядові війська застосували хлорин у районі Східної Гути, повідомляє BBC.

Наголошують, що жителі поскаржилися на запах газу після ракетного удару. Медпрацівники повідомили, що шестеро осіб звернулося до них через незначні проблеми з диханням.

Східна Гута розташована поряд із Дамаском. Вона є однією із зон деескалації в Сирії, оголошених Росією, Іраном і Туреччиною 2017 року. Незважаючи на це, по району продовжують завдавати ударів.

Згідно з доповіддю незалежної міжнародної комісії з розслідування подій у Сирії, війська президента Башара Асада 2017 року щонайменше чотири рази застосовували хімічну зброю.

"Найсерйознішим інцидентом" експерти назвали хімічну атаку в місті Хан-Шейхун (провінція Ідліб) у квітні, коли загинуло не менше ніж 83 людини, зокрема 28 дітей і 23 жінки. Комісія нагадала, що Організація із заборони хімічної зброї встановила, що в Ідлібі застосували зарин або його аналог.

Упродовж останніх шести років комісія задокументувала 33 випадки використання хімічної зброї, 22 із них – урядовими військами.

Військовий конфлікт у Сирії триває з 2011 року. У бойових діях беруть участь урядові війська, опозиціонери, радикальні ісламісти, курди і бойовики "Ісламської держави".