У Нацбанку очікують зниження інфляції до 6% в 2019 році.

У Нацбанку вважають, що інфляція за підсумками 2019 року складе 6%.

Інфляція в Україні про підсумками 2019 року може знизитися майже до 6% порівняно з 9,8% у 2018 році та 13,7% у 2017 році, повідомив заступник голови Національного банку України (НБУ) Олег Чурій.

"Ми маємо сильний дезінфляційний тренд. На кінець року очікуємо інфляцію близько 6% - це трохи вище, ніж наш коридор 5%+/- 1 процентний пункт. Але насправді є шанс, що ми потрапимо в цей коридор, оскільки бачимо дуже сильне зниження інфляції", – сказав він, передає Інтерфакс-Україна.

"У наступному році ми вважаємо, що інфляція буде перебувати в межах цього коридору 5% +/- 1 п. п.", - додав Чурій.

Він нагадав, що, згідно з базовим сценарієм, облікова ставка може знизитися до 9% в кінці 2020 року і до 8% до кінця 2021 року. "Тобто, ставки будуть знижуватися для тих, хто приймає інвестиційні рішення. Це означає, що, напевно, потрібно заходити в довші інструменти, таким чином фіксуючи свою прибутковість", - додав заступник голови Нацбанку.

Читайте також: Інфляція з початку року зросла на 3,4% - Держстат

Зазначимо, Міністерство економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства розробило два сценарії щодо інфляційних очікувань на 2021-2022 роки.

За базовим прогнозом інфляція очікується в 2020 році на рівні 5,5%, у 2021 році - 5,3%, в 2022 році - 5,1%.

Прогноз інфляції за оптимістичним прогнозом: 5,8% в 2020 році, 5,0% у 2021 і 2022 роках. Детальніше про економічну політику нового уряду в Україні читайте у статті Анатолій Гальчинський "Економічна політика - найслабша ланка діяльності нового уряду" в тижневику "Дзеркало тижня Україна".

Новини по темі

Через США: ціни на нафту стрімко впали

Аналітики озвучили ситуацію на сировинному ринку

3

Курс НБУ: гривня стабільна

Курс гривні до долара не змінився.

1

Євросоюз і Україна обговорили санкції щодо Криму

Представники Європейського Союзу і України напередодні в Брюсселі обговорили наслідки незаконної анексії Криму і Севастополя, а також санкційну політику щодо цього.

1

Мешканцям Львівщини нагадують, що ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінстану.

Як повідомили у Секторі забезпечення роботи Стрийського управління ГУ ДПС у Львівській області, ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie