Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

На них рівнялися в АТБ: в чому особливість мережі супермаркетів Lidl, яку чекають в Україні.

Міжнародні ЗМІ стверджують, що в Україні відкриється Lidl – найбільший продуктовий рітейлер у Європі. Бізнес-модель цієї мережі намагалися скопіювати засновники АТБ, а тепер їм же доведеться конкурувати з німцями.

Супермаркети Lidl відрізняються великими знижками, дешевою продукцією і водночас відсутністю якісних вітрин і дорогого обладнання.

Про те, що може змінити новий рітейлер в Україні, читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

АТБ – "м'який" Lidl

Дніпропетровські бізнесмени Геннадій Буткевич, Євген Єрмаков, Віктор Карачун та Сергій Тарасюк зізнавалися, що спочатку намагалися копіювати бізнес-модель із Lidl, коли створювали свою мережу АТБ. Тоді товари продавалися на палетах, а замість комфорту покупцям пропонували низькі ціни. Але це не спрацювало і все ж довелося обладнати комфортні вітрини, правильно сортувати й розставляти товар.

Як виглядає Lidl всередині

Тоді в мережі АТБ почали впроваджувати свій "м'який" варіант Lidl – надали більше комфорту, але трохи підняли ціни. Директор проєкту Retailers.ua Юлія Белінська в коментарі OBOZREVATEL зазначила, що якби німецька мережа супермаркетів-дискаунтерів зайшла в Україну хоча б років 20 тому, то їм було б значно простіше.

"Обсяг ринку для сильних гравців є завжди. Але будь-якому новому учаснику буде досить складно. Тут є сильні гравці, той же АТБ. Якби Lidl прийшов у 2000-му, коли АТБ був не такий сильний, тоді були б шанси. Зараз це зробити дуже складно", – каже вона.

Тут, як зазначає експертка, не можна відкидати і можливість покупки європейським рітейлером уже наявної в Україні мережі. Так зараз робить багато хто – не доведеться вибудовувати цілу мережу, шукати приміщення, домовлятися з постачальниками. Завжди легше прийти вже на все готове.

Якими будуть ціни?

Lidl вважається рітейлером з "жорсткими дисконтом". Бізнес-модель компанії схожа на роботу АТБ. На товари власного виробництва вони можуть робити істотні знижки, причому, наприклад, економлять величезні суми на рекламі, барвистій упаковці, "особливих" рецептах.

Lidl присутній майже у всіх країнах Європи і намагається навіть просуватися на ринки США та Китаю. Загалом по всьому світу є близько 4 500 філій цієї торгової мережі.

За рахунок чого в Lidl дешевше:

 • економлять на обладнанні (товари стоять просто в коробках на полицях);

 • економлять на кількості продавців у залі;

 • дешевше продають товари власного виробництва;

 • домовляються про знижки з постачальниками, тому що купують найбільшим оптом.

Загалом, Lidl асоціюють із низькими цінами й широким асортиментом товарів. Водночас, наприклад, у випадку з АТБ найчастіше йдеться про "магазинах біля будинку" – товарів менше, але ось ціни помітно нижчі, ніж у конкурентів.

Де вже працює Lidl

OBOZREVATEL вирішив порівняти ціни в Lidl з українським АТБ та "Ашан" у Польщі. І, як з'ясувалося, в більшості випадків в Lidl товари дійсно дешевші. А деякі продукти в сусідній країні значно дешевші, ніж в Україні. Нижче наводимо приклади.

Вартість кілограма цукру:

 • Lidl (Польща) – 11,12 грн;

 • Ашан (Польща) – 16,61 грн;

 • АТБ (Україна) – 25 грн.

Кілограм картоплі:

 • Lidl (Польща) – 11,99 грн;

 • Ашан (Польща) – 26,06 грн;

 • АТБ (Україна) – 5,99 грн.

Хліб (за кілограм):

 • Lidl (Польща) – 23,98 грн;

 • Ашан (Польща) – 23,31 грн;

 • АТБ (Україна) – 26,5 грн.

Як видно, українці значно більше платять за хліб і навіть цукор, але можуть економити на картоплі. Загалом же, поява нового гравця на ринку може позитивно вплинути на ситуацію: чим більша конкуренція, тим вигіднішими будуть ціни та пропозиції. Також цілком можливо, що новий рітейлер дасть можливість реалізовувати свій товар і українським компаніям.

Але тут варто враховувати, що в Україні Lidl доведеться купувати продукти у тих самих виробників, у яких роблять закупівлі українські компанії. Адже возити з-за кордону молоко, м'ясо та інші товари вони не стануть, оскільки тоді доведеться підвищувати ціни.

Поки ж у АТБ є велика перевага. Мережа є однією з найбільших в Україні і може купити більше товару, ніж інші конкуренти. А значить, може розраховувати і на більш вигідні знижки. Очевидно, що спочатку Lidl буде вкрай непросто.

OBOZREVATEL також звернувся за коментарем до центрального офісу Lidl і Асоціацію українських рітейлерів. Про те, чи підтвердить нова торговельна мережа свій запуск в Україні, читайте незабаром в наших матеріалах.

Новини по темі
МИРОСЛАВ ГАЙ: Про візит Єрмака до ДБР, наступ Росії та акції на Банковій.

МИРОСЛАВ ГАЙ: Про візит Єрмака до ДБР, наступ Росії та акції на Банковій.

Чи задовольнять висновки ТСК "слуг" і чи похід на допит у ДБР Андрія Єрмака зніме напруження пристрастей довкола його персони та вимоги відставки у "Руху опору капітуляції", про це запитаємо у Мирослава Гая, він один із співкоординаторів цього рух...

«Антиахметівський» закон ухвалили. Як голосували депутати, що він передбачає і кого зачепить

«Антиахметівський» закон ухвалили. Як голосували депутати, що він передбачає і кого зачепить

Після прийняття "антиолігархічного" закону, наступним для розкуркулення олігархів мав стати "ресурсний" законопроєкт 5600, який називали ще "антиахметівським", бо він мав установлювати нові, підвищені ставки рентної плати з видобутку залізної руди...

Послання Зеленського. Пленарне засідання Верховної Ради України - 01.12.2021

Послання Зеленського. Пленарне засідання Верховної Ради України - 01.12.2021

Пленарне засідання Верховної Ради. Щорічне Послання президента України про внутрішнє і зовнішнє становище України Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір нажи...

STREAM! «ЗахисТИ Україну - зупини переворот». Віче на Майдані Незалежності

STREAM! «ЗахисТИ Україну - зупини переворот». Віче на Майдані Незалежності

Акція протесту "ЗахисТИ Україну - зупини переворот". Її організовують "Демократична сокира" та "Рух опору капітуляції". 10 днів тому протестувальники вимагали на акції звільнити керівника Офісу президента Андрія Єрмака через провал спецоперації з ...

«Коробка хоробрості» для маленьких пацієнтів у лікарні Львова.

«Коробка хоробрості» для маленьких пацієнтів у лікарні Львова.

Коробка хоробрості для хворих діток. З'явилася в опіковому відділенні №8 міської лікарні Львова. Нині за кожну болісну процедуру, перев'язку чи укол - маленькі пацієнти можуть обрати собі подарунок. Коробку із сюрпризами встановили волонтери благо...

Ми можемо потрапити в газовий блекаут.

Ми можемо потрапити в газовий блекаут.

Як вийти із зони енергетичного ризику? Хто має за це відповідати? Які кроки потрібно робити Україні, щоб не потрапити в енергетичну кабалу? Транш МВФ та його умови: нові-старі завдання для України. Усе це у програмі "Дійові особи" Лариса Губіна за...