Пернаті з Червоної книги України знайшли нові будинки на «Островах птахів» від ДТЕК.

Навесні у регіональному ландшафтному парку "Тилігульський" у Миколаївській області стартував незвичний екопроєкт, спрямований на збільшення популяції рідкісних та зникаючих видів птахів – популяційний менеджмент. Ініціатором став ДТЕК ВДЕ, один з найбільших виробників електроенергії з відновлюваних джерел в Україні. В чому полягає ідея проєкту та які зміни вже відбулись у регіональному ландшафтному парку "Тилігульський" – у спеціальному матеріалі до Всесвітнього дня вітру про екопроєкт "Острови птахів".

За лаштунками проєкту

Тилігульський лиман знаходиться на межі Миколаївської та Одеської областей. Він є місцем масового гніздування і концентрації птахів під час сезонних міграцій. Рішення про такий незвичний екопроєкт – популяційний менеджмент рідкісних птахів – з’явилося після проведення орнітологічного дослідження за рік до початку будівництва ДТЕК Тилігульської вітроелектростанції (детальніше про проєкт будівництва зеленої електростанції можна дізнатися за посиланням.

Під час дослідження було визначено маршрути міграції птахів і кажанів, загальна чисельність яких іноді досягає 50 000 особин. Звісно, що для такої кількості пернатих не завжди є вдосталь місця на піщаних островах та косах з невисокою трав'янистою рослинністю.

Саме нестача безпечних місць для гніздування і виведення потомства стала драйвером проєкту. Внаслідок заростання очеретом природних остовів та кіс, підтоплення земель нагоном води з моря, падіння рівня води у внутрішніх озерах, знищення гнізд хижаками, розлякування птахів місцевими жителями чисельність птахів зменшується. Екологи вважають спорудження штучних островів ефективним розв’язанням цієї проблеми.

Як відбувалося будівництво Островів птахів?

Керівництво регіонального ландшафтного парку "Тилігульській" заохотило ініціативу ДТЕК ВДЕ створити штучні острови тим "мешканцям", які залишилися без місця для безпечного виведення потомства.

Після проведення обстеження території парку працівники обрали закриті озера та мілководдя пересипу Тилігульського лиману, що якнайкраще підходять для облаштування штучних гніздівель. Спорудження штучних островів загальною площею 500 м2 завершилося ще до початку гніздового періоду. І за відгуками працівників парку, острови птахів вже заповнені першими "мешканцями".

ДТЕК ВДЕ прагне забезпечити захист навколишнього середовища, удосконалювати виробничі та управлінські процеси, слідуючи принципам сталого розвитку, інвестувати в природоохоронні заходи в усіх сферах діяльності своїх підприємств. Природоохоронна діяльність є невід'ємною частиною ESG-стратегії та дотримання Цілей ООН у сфері сталого розвитку.

Пернаті "мешканці" островів

Заповідні угіддя парку "Тилігульський" підтримують існування багатьох рідкісних представників орнітофауни, що занесені до Червоної книги України та Європейського червоного списку. Загалом понад 40 видів, серед яких: кулик-довгоніг, чоботар, пелікан рожевий, чапля жовта, косар, коpовайка, лелека чоpний, мартин каспійський та інші.

Окрім убезпечення виведення потомства рідкісними птахами, поява пташиних островів може стати міцною основою для зародження перспективного для України напрямку туризму – бьордвотчинг. Спостереження за птахами та природою може стати хобі для дорослих та дітей, подарувати нові, цікаві враження жителям і туристам Миколаївській області.

Дивіться коротке відео, як виглядають Острови птахів і хто там вже оселився.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Справа “Кузні на Рибальському”: апеляційний суд зменшив заставу для Шандри.

Справа “Кузні на Рибальському”: апеляційний суд зменшив заставу для Шандри.

Залишили під вартою, але зменшили суму застави. Апеляційний суд Києва розглянув клопотання про зміну запобіжного заходу для голови правління заводу "Кухня на Рибальському" Валерія Шандри. Дивіться онлайн новини, токшоу, документальні фільми BBC та...

1 1

Китай у лідерах: яким був десятий день Олімпійських ігор-2020.

Китай у лідерах: яким був десятий день Олімпійських ігор-2020.

Китай у лідерах на Олімпійських іграх, які тривають у Токіо. Спортсмени з піднебесної вибороли 29 золотих нагород. Українські олімпійці на найвищу сходинку п'єдесталу поки що не піднімалися. У скарбничці збірної нині срібло і 5 бронзових медалей. ...

2

Кавуни за майже втричі вищою ціною: в чому причина здорожчання найбільшої ягоди.

Кавуни за майже втричі вищою ціною: в чому причина здорожчання найбільшої ягоди.

Майже втричі дорожче, ніж торік, нині коштують кавуни та дині. Перші баштанні вже з'явилися на ринках і в супермаркетах. Фермери пояснюють: усе – через рясні дощі. Утім, попри негаразди, врожай пізніх сортів обіцяє бути багатим. Тож незабаром ціни...

1

З хабарника стати свідком, – Бутко розповіла, як Чаус може уникнути відповідальності.

З хабарника стати свідком, – Бутко розповіла, як Чаус може уникнути відповідальності.

Екссуддю Миколу Чауса знайшли 30 липня у селі на Вінничині. Він повідомив, що його викрали у Кишиневі. Однак не потрібно забувати те, що суддя брав хабарі та виносив рішення проти активістів Євромайдану. Читати на сайті:

Нічний буревій у Львові вбив молоду пару: що стало причиною трагедії.

Нічний буревій у Львові вбив молоду пару: що стало причиною трагедії.

Нічний буревій у Львові вбив молоду пару. Їх негода застала посеред міського парку. Гілка клена, яка впала з висоти 10 метрів, не залишила 20-річному юнакові та 18-річній дівчині жодного шансу. Комунальники запевняють: дерево аварійним не було, а ...

2 1

Чи зустрічався Зеленський з Чаусом та чому історія хабаря перетворилася на голлівудський сценарій.

Чи зустрічався Зеленський з Чаусом та чому історія хабаря перетворилася на голлівудський сценарій.

Зеленський таємно зустрічався з одіозним суддею Чаусом. Про це заявив народний депутат Гео Лерос, посилаючись на власні джерела. Буцімто, зустріч відбулася ще до того, як скандального Чауса під конвоєм СБУ доправили з Вінниччини до Києва. Ексгенпр...