В Україні треба створити єдиний центр з вивчення інфекційних хвороб, – Данілов.

<span>Данілов доручив створити робочу групу із залученням фахівців держустанов та науково-дослідних інститутів, яка вивчатиме питання створення Центру</span> - В Україні треба створити єдиний центр з вивчення інфекційних хвороб, – Данілов

Данілов доручив створити робочу групу із залученням фахівців держустанов та науково-дослідних інститутів, яка вивчатиме питання створення Центру

Олексій Данілов акцентував на важливості проведення у контексті забезпечення біологічної безпеки держави комплексних науково-дослідних робіт щодо вивчення інфекційних хвороб та патогенів, які їх спричиняють

В Україні має бути створений єдиний інформаційно-аналітичний центр з вивчення інфекційних хвороб та патогенів, які їх спричиняють.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки й оборони України Олексій Данілов під час зустрічі з директором Інституту молекулярної біології та генетики Михайлом Тукалом, повідомляє пресслужба Радбезу.

«Секретар РНБО доручив створити робочу групу із залученням фахівців державних установ та науково-дослідних інститутів, яка вивчатиме питання створення єдиного інформаційно-аналітичного центру з вивчення інфекційних хвороб та патогенів, які їх спричиняють», - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, Данілов акцентував увагу на важливості проведення комплексних науково-дослідних робіт щодо вивчення інфекційних хвороб у контексті гарантування біологічної безпеки держави. Він наголосив на необхідності координації обміну відповідною інформацією українськими лабораторіями мікробіологічного профілю і створення єдиної інформаційної бази, до якої матимуть доступ такі лабораторії.

За інформацією пресслужби, під час зустрічі учасники обговорили перебіг пандемії коронавірусної хвороби у світі та в Україні, розрахунки прогнозу пандемії, а також заходи, що їх вживає українська влада для протидії Covid-19.

Директор Інституту молекулярної біології та генетики Тукало, своєю чергою, зазначив, що його співробітники вивчають поширення коронавірусної інфекції та світовий досвід боротьби з Covid-19 та додав, що очолюваний ним інститут першим в Україні розробив вітчизняну тест-систему для проведення полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) з виявлення коронавірусної інфекції.

Тукало повідомив, що колектив інституту, проаналізувавши досвід застосування цих тест-систем, готовий розпочати розробку нових комплексних тест-систем, які, за його словами, мають бути максимально простими у використанні.

Директор Інституту наголосив, що потрібно неодмінно відстежувати динаміку еволюції і мутацій коронавірусу SARS-CoV-2, аби вчасно модернізувати тест-системи для його виявлення.

У РНБО нагадали, що в січні відповідно до доручення секретаря РНБО Данилова Інститут молекулярної біології і генетики НАН України розпочав роботу зі створення лабораторного варіанту вітчизняної тест-системи для діагностики коронавірусу SARS-CoV-2, що викликає захворювання на Covid-2019.

13 березня ц.р. Указом Президента України №87 уведено в дію рішення РНБО України від 13 березня 2020 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби Covid-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Згідно з цим рішенням Кабінету міністрів було доручено вжити заходів щодо невідкладного фінансування виготовлення Інститутом молекулярної біології і генетики Національної академії наук України не менш ніж 200 тисяч тестів для ПЛР-діагностики Covid-19.

Коронавірус в Україні

Як повідомлялось, станом на 25 травня в Україні лабораторно підтверджено 21 245 випадків Covid-19. За добу - 259 нових випадків. За добу захворіли 16 дітей та 43 медпрацівники, зафіксовано 6 летальних випадків, одужали 126 осіб.

Новини по темі

Подвійні стандарти: у нічному клубі столиці правоохоронці охороняли вечірку нардепів (Відео).

На початку весни і Скоробогач, і його дружина – перехворіли на Covid-19

1

За день на Донбассе позиции ВСУ обстреляли 11 раз: ранены 5 военных.

За день на Донбассе позиции ВСУ обстреляли 11 раз: ранены 5 военных

1

Хабаровський «бунт» як вісник звільнення Росії від путінізму.

Народний бунт в Росії

1

Парень лез без страховки по стене многоэтажки: в РФ задержали «человека-паука».

Парень лез без страховки по стене многоэтажки: в РФ задержали «человека-паука» (ВИДЕО)

1

Закрити гештальт. Як навчання психотерапії призводить до руйнування сімей

Можна прожити разом багато років і водночас усвідомити, що ці стосунки жахливі, а чоловік – тиран. Але коли таке усвідомлення приходить до восьми різних жінок, яких пов’язує лише навчання в одному інституті гештальт-терапії, можуть виникати питання.

2 4

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie