Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Студенти ХНУБА спалили свої роботи під університетом: вимагають врятувати його від поглинання.

Студенти Харківського національного університету будівництва та архітектури вийшли на протест . Вони вимагали, щоб їхню альма-матер не приєднували до іншого вишу.

На знак протесту вони склали макети своїх проєктів і спалили їх . Про це повідомляє "Суспільне" (щоб подивитись фото і відео, доскролльте до кінця сторінки).

На акцію сьогодні, 2 грудня, під стіни Харківського національного університету будівництва й архітектури (ХНУБА) вийшли близько 70 його студентів.

Вони проти рішення Кабміну приєднати їхній виш до Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова. В руках учасники студеним тримали плакати з написами:

  • "Збережемо ХНУБА";

  • "Нас не питали";

  • "Спалення вишів – не спалення займів";

  • "Ринкова логіка вбиває освіту";

  • "Життя для ХНУБА – ХПІ!"

"У мене у руках макет роботи студентів цього вишу, табличка "Мовчазний зрадник" – до тих людей, які нічого не роблять, а ті, хто сьогодні вийшли, готові говорити", – зазначила студентка.

Якщо врятувати альма-матер не вдасться, Анастасія готова полишити навчання.

"Зараз я навчаюся на другому курсі на архітектурному університеті. Якщо університети об'єднають, буду відраховуватися", – сказала студентка.

Ще один учасник акції, Олександр – теж студент другого курсу. Пояснив, що після новин про приєднання вони не змогли мовчати, тому і організували акцію.

Одна з учасниць акції, студентка 2 курсу Анастасія Костирєва пояснила – хоче отримати диплом саме ХНУБА. Вона впевнена, що під час приєнання університету освітня програма буде втрачена.

"У мене в руках макет роботи студентів цього вишу, табличка "Мовчазний зрадник" – до тих людей, які нічого не роблять, а ті, хто сьогодні вийшли, готові говорити", – зазначила студентка, додавши, що якщо врятувати альма-матер не вдасться, готова кинути навчання.

Під час акції студенти на знак протесту склали принесені макети своїх робіт у чорну скриньку з написом "освіта ХНУБА" та розпалили багаття . Поки палало полум'я, вони скандували "Хай живе ХНУБА". Після багаття загасили з вогнегасника.

Студенти ХНУБА вийшли на захист своєї альма-матер
Студенти впевнені, що якість освіти від приєнання до іншого вишу постраждає
Деякі студенти кажуть, що готові покинути навчання через приєднання ХНУБА до іншого університету
На акції студенти спалили макети своїх робіт

Коротко про ситуацію з ХНУБА

  • Харківський національний університет будівництва та архітектури заснували у 1930 році як Харківський інженерно-будівельний інститут. У 1994 році він отримав статус державного університету, а у 2011 році – національного. У закладі 36 кафедр, на яких навчаються понад 5 тисяч студентів і слухачів . Випускників у закладу 65 тисяч: з України і ще 40 країн.

  • 24 листопада Кабінет міністрів погодив реорганізацію ХНУБА. Його мають приєднати до Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова.

  • 16 вересня на сайті уряду студенти опублікували петицію проти реогранізації ХНУБА. У ній вони зазначили, що з'ясували – у лютому 2021 року вийшло розпорядження керівництва про фінансову неспроможність ХНУБА. І для подолання кризи у травні, з ініціативи ради архітектурного факультету, на вчених радах університету двічі підтвердили намір ініціювати входження ХНУБА в структуру НТУ "ХПІ " . Студенти хотіли, аби саме цей варіант вирішення проблеми вишу пристав Кабмін. Петиція не набрала потрібні 25 тис. підписів, аби її мав розглянути уряд.

Як раніше повідомляв OBOZREVATEL:

Новини по темі
«Говорите по русски» : програміста у Києві не взяли на роботу через відмову спілкуватися російською.

«Говорите по русски» : програміста у Києві не взяли на роботу через відмову спілкуватися російською.

Понад 3,5 тисячі повідомлень про порушення мовного законодавства надійшло до офісу мовного омбудсмена торік. В Одеській, Харківській , Дніпропетровській, Запорізькій областях грішать мовно. Але найбільше - пів тисячі звернень — як не дивно, надійш...

«Виманюють стрілецькою зброєю, тоді кидають міни» : армійці про поведінку окупантів біля Новозванівки.

«Виманюють стрілецькою зброєю, тоді кидають міни» : армійці про поведінку окупантів біля Новозванівки.

Побив дитину - отримав вирок. На Львівщині самбірський суд засудив батька трирічного хлопчика до 190 годин виправних робіт, за те що той пАском відлупцював сина. Синці та садна на тілі дитини помітили вихователі дитсадка і звернулися до поліції. С...

Законопроєкти без голосів, нардепи хворіють: чи піде Рада на карантин.

Законопроєкти без голосів, нардепи хворіють: чи піде Рада на карантин.

Українські депутати, тільки розпочавши роботу після найбільших канікул, уже сором'язливо натякають на нові. Верховна Рада у парламентсько-президентській республіці - тим більше в умовах такого серйозного загострення, здавалося б, мала денно і нощн...

Політичні радники усіх лідерів  «нормандської четвірки»  зустрілися в Парижі / включення.

Політичні радники усіх лідерів «нормандської четвірки» зустрілися в Парижі / включення.

Політичні радники усіх лідерів "нормандської четвірки" зустрілися в Парижі. Наперепдодні в українських медіа звучало, що заради зустрічі Київ пішов на поступки Кремлю, відкликавши з парламенту законопроєкт про перехідне правосуддя, який так дратув...

«Це закінчиться катастрофою» : Геращенко розкритикувала ідею зустрічі Зеленського і Путіна сам на сам.

«Це закінчиться катастрофою» : Геращенко розкритикувала ідею зустрічі Зеленського і Путіна сам на сам.

Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

Побив трирічного сина: на Львівщині батько отримав вирок за насильство над дитиною.

Побив трирічного сина: на Львівщині батько отримав вирок за насильство над дитиною.

Побив дитину - отримав вирок. На Львівщині самбірський суд засудив батька трирічного хлопчика до 190 годин виправних робіт, за те що той пАском виховував сина. Синці та садна по всьому тілу малюка помітили вихователі дитсадка та звернулися до полі...