UA.NEWS

«UA.NEWS» - усі події в Україні та світі за останній час, найголовніше, огляди, аналітика та прогнози, читати українською

https://ua.news/ua/

Під полем фермера. В Англії виявили давньоримську мозаїку зі сценами з Гомера

Син одного з фермерів центральної Англії знайшов у полі руїни багатої римської вілли з великою мозаїкою, на якій зображена сцена з «Іліади» Гомера.

Залишки мозаїки розміром 11 м на майже 7 м зображують частину історії грецького героя Ахілла.

Твори мистецтва утворюють стать того, що вважається великою обідньою або розважальною зоною. Мозаїки використовувалися в різних приватних і суспільних будівлях по всій Римській імперії, і на них часто фігурували відомі постаті з історії та міфології. Однак мозаїка Ратленда унікальна для Великобританії тим, що на ній зображений Ахілл і його битва з Гектором в кінці Троянської війни, і вона є одним з небагатьох прикладів такого сюжету в Європі.

Приміщення є частиною великої вілли кінця римського періоду, між 3 і 4 століттями нашої ери. Вілла також оточена рядом інших будівель, у тому числі тим, що виглядає як комори з проходами, круглі конструкції і, можливо, лазня, все в межах ряду прикордонних канав. Швидше за все, в цьому комплексі жила багата людина зі знанням класичної літератури.

Вілла і мозаїка були знайдені досить випадково: син фермера з графства Ратленд Джим Ірвін, гуляючи під час локдауну в 2020 році по полю, яке його сім’я обробляла вже десятки років, наткнувся на незвичайні черепки і зацікавився.

Докази, зібрані з цього місця, будуть проаналізовані ULAS на базі Університету Лестера, а також фахівцями з Historic England, включаючи Девіда Ніла, провідного експерта з мозаїки в країні.

Комплекс вілл був знайдений на орному полі, де неглибокі археологічні останки були порушені оранням і іншими видами діяльності. Historic England працює із землевласником, щоб підтримати повернення цих полів до стійкого використання.

У співпраці з Університетом Лестера та іншими зацікавленими сторонами Historic England планує подальші розкопки на цьому місці на 2022 рік.

В даний час ведуться переговори з радою графства Ратленд, щоб вивчити можливість демонстрації та інтерпретації комплексу вілл та його знахідок за межами об’єкта. Справа в тому, що комплекс знаходиться на приватній землі і недоступний для громадськості.

Джон Томас, заступник директора ULAS і керівник проекту з розкопок, сказав: «Це, безумовно, найзахоплююче відкриття римської мозаїки у Великобританії за останнє століття. Воно дає нам свіжий погляд на відносини людей у ​​той час, ставлення до класичної літератури, і це також дуже багато говорить нам про людину, яка замовила цей твір. Це хтось зі знанням класики, у якого були гроші, щоб замовити таку деталь, і це найперше зображення цих історій, які ми колись знаходили в Британії».

За словами вчених, вілла, її мозаїка і навколишній комплекс є найвидатнішою знахідкою в новітній археологічній історії Ратленда, завдяки якій графство стало національним надбанням.

Професор Нішан Канагараджа, президент і віце-канцлер Університету Лестера, додав: «Важко переоцінити важливість цього відкриття і хвилювання, яке воно, безсумнівно, викличе у людей, від тих, хто добре розуміється на римській археології до тих, хто, можливо, незначний інтерес. Я став свідком цього з перших рук, це ретельна, але копітка робота, яку зробили наші археологи для поглиблення розуміння римської Британії».

Додамо, виявлення вілли в Ратленді будуть представлені в рамках телепроекту Digging for Britain, на британському каналі BBC Two на початку 2022 року.

Нагадаємо, в Іспанії нещодавно повністю спливло село Асередо, розташоване в регіоні Галісія. Його 1992 року навмисно затопили та завантажили під воду. Раніше кожні кілька років можна було спостерігати, як випливали його верхівки.

В Єрусалимі була виявлена ​​рідкісна срібна монета віком приблизно 1950 років, яка, ймовірно, була викарбувана на Храмовій горі із запасів срібла, які зберігалися там у той час.

П’ять старовинних рідкісних бумерангів, що «не повертаються», були виявлені археологами у висохлому руслі річки в Південній Австралії.

Автор: UA.NEWS

загрузка...

Новини по темі

Названі культові знаменитості, які пішли з життя у 2021 році.

Впродовж 2021 року Україна і світ попрощалися з багатьма знаменитостями – акторами, зірмами шоу-бізу та фешн. Підбірку зіркових втрат підготувала ТСН. Сергій Єрмаков 20 січня помер знаменитий український модельєр Сергій Єрмаков.  Його не стало на ...

UA.NEWS

Комедія про аферистів “Червоне повідомлення” з Галь Гадотом та Двейном Джонсоном стала найпопулярнішою стрічкою в історії Netflix.

Комедійний бойовик “Червоне повідомлення” очолив рейтинг стрімінгового сервісу Netflix. Про це повідомляє CNN. У фільмі, що вперше з’явився на Netflix на початку листопада, режисером виступив Роусон Маршалл Тербер, а головні ролі...

UA.NEWS

7000 років. У Будапешті розкопали залишки поселення доби неоліту

Раніше невідоме поселення епохи неоліту було розкопано в так званому Спаньолреті, близько XI району угорської столиці під час будівництва житлового будинку. Розкопки в цьому районі тривають з 2016 року, а восени 2021 року було знайдено десятки арт...

UA.NEWS

«Перевороту» бути? Стрім з Майдану незалежності / Наживо.

«Перевороту» бути? Стрім з Майдану незалежності / Наживо.

Президент Зеленський під час свого пресмарафону заявив, що 1-го грудня в Україні планується «державний переворот». Сьогодні центральні вулиці столиці перекриті військовою технікою, під стінами Верховної Ради відбувається акція ФОПів, а ввечері має...

Виступ Президента у Верховній Раді зі щорічним Посланням про внутрішнє і зовнішнє становище України.

Виступ Президента у Верховній Раді зі щорічним Посланням про внутрішнє і зовнішнє становище України.

Виступ Президента Володимира Зеленського у Верховній Раді зі щорічним Посланням про внутрішнє і зовнішнє становище України. Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соц...

Зеленський хоче прямих перемовин з РФ щодо миру - На цю хвилину.

Зеленський хоче прямих перемовин з РФ щодо миру - На цю хвилину.

~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram – #24Канал

Захист прав неповнолітніх. В країні з'явиться державна служба у справах дітей

Захист прав неповнолітніх. В країні з'явиться державна служба у справах дітей

Програма Актуально Сьогодні 01.12.2021 Гість студії: Ірина Борзова, народна депутатка України Тема: Законодавчі ініціативи. Захист прав дітей. Захист прав неповнолітніх. В країні з'явиться державна служба у справах дітей Підписуйтесь на канал та н...

Третя хвиля COVID-19 у графіках та цифрах

Третя хвиля COVID-19 у графіках та цифрах

В Україні триває третя за півтора року "хвиля" COVID-19. #LIGAnet розібралася, що зробили Кабінет міністрів, МОЗ та лікарні для підготовки до чергового сплеску. Чи достатньо засобів захисту для лікарів? Яка забезпеченість лікарень необхідними засо...

1

Бюджетний процес. Податкові зміни. Чого очікувати фермерам?

Бюджетний процес. Податкові зміни. Чого очікувати фермерам?

Програма Парламент Сьогодні 01.12.2021 Гості студії: Дмитро Костюк, народний депутат України Сергій Лабазюк, народний депутат України Гість включення з кулуарів: Євгенія Кравчук, народна депутатка України 0:00 - Початок 0:48 - Справа "Вагнерівців"...