НАБУ: урядовий законопроєкт загрожує знищенням антикорупційного відомства.

Національне антикорупційне бюро 18 лютого виступило з критикою урядового законопроєкту, який стосується діяльності відомства.

«Проєкт закону за авторством Кабінету міністрів України, анонсований як такий, що має вирішити проблемні моменти через рішення Конституційного суду щодо НАБУ, насправді відкриває можливості для повного перезавантаження інституції та позбавлення її інституційної незалежності. Аналіз проєкту Закону «Про внесення змін до деяких законів України стосовно приведення статусу Національного антикорупційного бюро України у відповідність з вимогами Конституції України» дозволяє виділити низку ключових загроз, наслідком втілення яких стане втрата реальної спроможності НАБУ протидіяти та викривати топкорупцію в Україні», – ідеться в повідомленні.

Антикорупційне бюро вказує, що «контрольний пакет» голосів у складі конкурсної комісії з відбору директора НАБУ фактично отримує уряд, який, окрім трьох представників від себе, призначає ще трьох зі списку, поданого донорами. «Однак остаточне рішення – за КМУ, вищу ланку якого, нагадаємо, становлять особи, підслідні НАБУ. Остаточне рішення щодо складу комісії зовнішнього контролю з проведення щорічної незалежної оцінки (аудиту) також повністю віддається Кабінету міністрів», – відзначають у НАБУ.

У відомстві вказують також на ризики, пов’язані зі зміною статусу НАБУ з правоохоронного на центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом.

«З огляду на реалії останнього часу, є ймовірність, що реорганізацію можуть використати як привід для зміни кадрового складу, який є найціннішим ресурсом у протидії та боротьбі з корупцією на вищих щаблях влади в державі», – вказують у бюро.

27 листопада 2020 року в парламенті зареєстрували законопроєкт про зміни до закону про НАБУ, яким пропонується забрати в президента повноваження призначати директора Національного антикорупційного бюро України. Парламент не підтримав цей законопроєкт.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль як один з ініціаторів законопроєкту раніше вказував, що нинішній керівник НАБУ Артем Ситник продовжуватиме здійснювати свої повноваження до моменту призначення нового керівника.

Радіо Свобода

«Радіо Свобода» - український інформаційний сайт, який публікує термінові новини України та світу, цікаві відео, актуальні репортажі та якісну аналітику.

https://www.radiosvoboda.org/

Новини по темі
Активісти запустили з адмінкордону прапор України з посланнями для жителів Криму.

Активісти запустили з адмінкордону прапор України з посланнями для жителів Криму.

Один із координаторів акції Ісмаїл Рамазанов розповів, що прапор до цього на кілька днів розмістили в «Кримському будинку» в Києві. Всі охочі приходили і писали побажання і звернення до кримчан

Радіо Свобода

ПОМ-2. Потворне обличчя Морани.

ПОМ-2. Потворне обличчя Морани.

Як російські вбивці дистанційно мінують мирні села.

1

Золоте правило щодо невідомих предметів.

Золоте правило щодо невідомих предметів.

Життєво важливе правило від саперів звучить просто.

Железная леди Наталья из под около Магадана 260221

Железная леди Наталья из под около Магадана 260221

2 1

Григалиус и Любомир на канале УСБ  И почему никто не захватит Россию.

Григалиус и Любомир на канале УСБ И почему никто не захватит Россию.

Українська Спілка Блогерів

Загиблі Герої лютого 2021-го року

Загиблі Герої лютого 2021-го року

#Допоможузукраїнською: Богдан Логвиненко пропонує допомогу в українізації сфери обслуговування.

#Допоможузукраїнською: Богдан Логвиненко пропонує допомогу в українізації сфери обслуговування.

Допоможу з українською: з десяток волонтерів навідалися у столичні заклади, щоб у неформальній атмосфері поділитися з офіціантами й баристами своїм досвідом покращення української мови. Таку ідею ще напередодні 16 січня, коли сфера обслуговування ...