В Україні у 2019 році погіршилась ситуація зі свободою слова, зафіксували 243 порушення.

У 2018 році порушень свободи слова зафіксували менше – 235 випадків.

Ілюстрація / REUTERS

Ілюстрація / REUTERS

В Інституті масової інформації заявили, що за 2019 рік в Україні зафіксували 243 випадки порушень свободи слова. З них 172 випадки стосувалися фізичної агресії проти журналістів, загинув один журналіст.

Результати дослідження опублікувала прес-служба ІМІ.

Читайте такожВ Україні найбільше порушують права пенсіонерів, журналістів і кримських татар - звіт

Там зазначили, що свобода слова в Україні за 2019 рік погіршилася. Так, вперше за останні 3 роки сталося вбивство журналіста. 20 червня 2019 року в лікарні помер черкаський журналіст Вадим Комаров, який так і не вийшов з медикаментозної коми після нападу.

Фахівці зафіксували за 2019 рік в Україні 99 випадків перешкоджання законній журналістській діяльності, 37 випадків погроз, 23 випадки побиття, 21 випадок ненадання доступу до інформації та 18 випадків кібератак і стільки ж випадків юридичного тиску.

У 2018 році порушень свободи слова зафіксували менше – 235 випадків.

Також у 2019 році зафіксували 6 випадків цензури в Україні, у 2018 — 2. За даними ІМІ, це сталося через посилення цензури медіавласників.

Серед регіонів України за кількістю порушень лідирує Київ та Київська область (89 випадків). Друге місце за кількістю порушень посіла Одещина (19 випадків), третє – Волинь (15).

На непідконтрольній Україні території Донбасу та в анексованому Криму робота незалежних журналістів надалі залишалась практично неможливою, або суттєво утрудненою.

Нагадаємо, Європейська федерація журналістів повідомляла, що упродовж 2019 року у всьому світі вбили 49 журналістів, два випадки припало на Європу — зокрема в Україні вбили черкаського журналіста Вадима Комарова.

Новини по темі

Журналістка поділилася болісними спогадами про загиблого Героя боїв за Іловайськ.

Вона розповіла про свій несплачений "борг" йому

1

Україну накриє антициклон Emil: прогноз погоди на 15 серпня.

Погода в Україні 15 серпня очікується прохолодна та переважно сонячна

1

Новости Крымнаша. Жить в клоповнике нельзя — не будут уважать ни дети, ни внуки

В школах Крыма в рамках программы милитари одебиливания детей 1 сентября оккупанты будут рассказывать о “75-й годовщине победы в ВОВ”. Будут ли бомбить, как ихтамнеты на Донбассе, школы для визуализации победобесия — пока остается неизвестным

1 1

Астролог: 15 августа любая работа будет спориться

15 августа, в субботу, лучше всего потратить время на решение старых неразрешенных проблем.

1

Журналистка месяц не мыла голову и показала неожиданный результат.

Журналистка Шивон Оконнор на собственном примере показала, что будет, если не мыть волосы целый месяц.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie