Міжнародна IT-компанія розповіла про основні кіберзагрози для операційної системи Linux.

При здійсненні своїх атак на користувачів Linux зловмисники найчастіше використовують уразливості захисту серверів жертв, після чого з їхньою допомогою запускають спам-кампанії та здійснюють майнінг криптовалют.

Щоб уникнути зараження, компанія ESET радить користувачам Linux регулярно встановлювати актуальні оновлення програмного забезпечення / depositphotos.com

Щоб уникнути зараження, компанія ESET радить користувачам Linux регулярно встановлювати актуальні оновлення програмного забезпечення / depositphotos.com

Міжнародний розробник антивірусного програмного забезпечення, експерт у сфері кіберзахисту – словацька компанія ESET розповіла про основні кіберзагрози, з якими можуть зіткнутися користувачі операційної системи Linux.

«Довгий час більшість користувачів вважали, що загроз для Linux значно менше, ніж для Windows або МасОЅ. Проте останнім часом комп'ютерні системи та додатки на базі цієї операційної системи все частіше стають об'єктами атак кіберзлочинців», - повідомляється на сайті компанії ESET.

Згідно з повідомленням, серверні дистрибутиви Linux є основою більшості дата-центрів, а також підприємств різної форми та розміру. На базі цієї операційної системи працюють сервери таких компаній, як Google, Facebook і Twitter.

За даними компанії ESET, при здійсненні своїх атак на користувачів Linux зловмисники найчастіше використовують уразливості захисту серверів жертв, після чого з їхньою допомогою запускають спам-кампанії та здійснюють майнінг криптовалют.

Читайте такожIT-експерти дали поради, як безпечно використовувати відкриті мережі Wi-Fi

У компанії повідомляють, що у 2018 році спеціалісти ESET виявили 21 сімейство шкідливих програм - бекдорів, які зловмисники використовували для несанкціонованого дистанційного керування пристроєм жертви від імені адміністраторів. Десять із них ніколи раніше не були зафіксовані.

У ході аналізу бекдорів спеціалісти ESET використовували одне з попередніх досліджень — операції Windigo, під час якої було заражено понад 25 тисяч серверів, більшість з яких працювали на базі Linux. Ці машини використовувалися для крадіжки облікових даних, проведення спам-кампаній, а також для перенаправлення трафіку на шкідливі веб-сторінки. Для отримання контролю над зараженими серверами й крадіжки даних використовувався бекдор Linux/Ebury. IT-експерти ESET зазначають, що цей бекдор досі оновлюється та використовується, зокрема, в цьому році були виявлені нові зразки.

На сайті ESET повідомляється, що кілька років тому також спостерігалося зростання активності шкідливого програмного забезпечення, спрямованого на роутери та інші периферійні пристрої на базі Linux, наприклад, Mirai та Moose. Проте останнім часом кількість подібних загроз значно зменшилася. Це пов'язано з тим, що Інтернет-провайдери й виробники обладнання стали приділяти більше уваги питанню безпеки пристроїв і паролів за замовчуванням.

Крім цього, згідно з повідомленням, сервери Linux можуть бути джерелом поширення кросплатформених інтернет-загроз, безпечних для цієї операційної системи, але небезпечних для Windows і Mac.

«Рішення ESET NOD32 Antivirus 4 для Linux Desktop ефективно виявляє і видаляє багатоплатформове шкідливе ПЗ, яке може нести загрозу для інших пристроїв», - зазначають IT-спеціалісти ESET.

Щоб уникнути зараження, компанія ESET радить користувачам Linux регулярно встановлювати актуальні оновлення програмного забезпечення. IT-експерти стверджують, що для виробничих серверів, що працюють з дистрибутивом з довгостроковою підтримкою, важливо мати можливість встановлювати виправлення безпеки без необхідності повного оновлення операційної системи. А якщо до системи можна отримати доступ через інтернет, спеціалісти ESET рекомендують використовувати рішення для двофакторної аутентифікації (2FA) на протоколі SSH.

«Воно допоможе захистити мережу в разі крадіжки або повторного використання облікових даних», - пояснили у компанії.

Як повідомляв УНІАН, за даними ESET, в Україні щодня фіксується близько 300 тис. нових кіберзагроз для інформаційної безпеки. При цьому знайти хакерів-зловмисників вкрай складно, компаніям залишається лише проводити щохвилинні моніторинги на предмет виявлення кіберзагроз з метою їхнього подальшого блокування.

Компанія ESET – провідний розробник рішень в галузі комп'ютерної безпеки та експерт у сфері ІТ-безпеки. Компанія була заснована в 1992 році в Словаччині та на сьогодні представлена у понад 180 країнах світу.

Новини по темі

Тисячі особистих відео Zoom опинилися у відкритому доступі.

Відео у Zoom не записуються за замовчуванням, але організатори викликів можуть обрати режим запису і зберегти відео на серверах додатку.

2 5

В Україні запустили чат-бот, у якому самостійно можна перевіритися на коронавірус.

Бот допоможе визначити імовірний ризик інфікування коронавірусом.

2

IT-фахівці розповіли про популярні способи злому корпоративних мереж під час карантину.

У більшості випадків атака починається з відправки шкідливого листа або документа в ньому, а їх відкриття призводить до зараження системи і поширенню загрози в мережі.

1

В Україні запровадили нову технологію для виробництва імплантів з титанових сплавів.

На фото зліва - поверхня титанової пластини (голий метал, мікроскоп XS 6220, 100*). На фото праворуч - поверхня пластини змінена до АНАТАЗИ з кремнієм (Oberig-Si, мікроскоп XS 6220, 100*)Запропонована...

3 4

Stay Home: Google випустив новий дудл про коронавірус.

Google розповів усе про COVID-19 і дав низку важливих "коронавірусних порад".

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie