Російські військові заявили, що виявили в сирійському місті Думі хімічну лабораторію бойовиків

Гордон
Російські військові заявили, що виявили в сирійському місті Думі хімічну лабораторію бойовиків

Російські військові заявили, що виявили в місті Думі в Сирії лабораторію бойовиків, у якій виробляли хімічну зброю і зберігали компоненти для її виробництва. Про це заявив фахівець військ радіаційного, хімічного і біологічного захисту (РХБЗ) Росії в Сирії Олександр Родіонов в ефірі телеканала "Россия 24".

За словами Родіонова, під час огляду Думи фахівці військ РХБЗ виявили тіодигліколь і діетаноламін, які контролює Конвенція про заборону хімічної зброї і які використовують для отримання сірчистого та азотистого іприту.

Також на складі було виявлено балон із хлором, аналог якого, за словами російських військових, бойовики використовували для "постановки фейкового сюжету". На думку Родіонова, сирійські незаконні збройні формування використовували лабораторію для виробництва отруйних речовин.

Західні країни звинувачують збройні сили Башара Асада в хімічній атаці на місто Думу у Східній Гуті, де 7 квітня загинуло від 70 до 100 осіб.

16 квітня експертам Організації із заборони хімічної зброї не вдалося одержати допуск сирійської влади на відвідування Думи. Російські ЗМІ повідомляли, що в місті нібито йдуть бої між урядовими військами і силами опозиції, хоча ще тиждень тому повідомляли, що повстанці покинули район.

Делегація США в ОЗХЗ заявила, що Росія за цей час могла знищити докази застосування хімічної зброї в Думі.

Експерти ОЗХЗ удень 17 квітня в'їхали в Думу.

Всесвітня організація охорони здоров'я повідомляла 11 квітня, що жертвами атаки стало 70 осіб, у 43 із них було виявлено ознаки отруєння токсичними речовинами. За даними волонтерської організації "Білі шоломи", у Думі загинуло 100 людей.

Західні країни звинувачують у хіматаці сирійський уряд.