Андро, демі, бісексуали та інші: гід із сексуальних орієнтацій.

Останні роки орієнтація вийшла за рамки традиційних категорій. Багато хто стикався з новими термінами, але мало хто до кінця розумів їхнє значення.

Так, додатки для знайомств пропонують вибрати одну з 20 сексуальних орієнтацій під час реєстрації, а медичний портал Healthline пропонує цілих 46 варіантів. OBOZREVATEL розповідає про найпоширеніші.

  • Гетеросексуальність

Гетеросексуали – це ті, кого в усіх сенсах (сексуально, романтично й емоційно) приваблюють люди протилежної статі. Їх також називають "натуралами".

Гетеросексуалів також називають "натуралами"
Pexels
  • Гомосексуальність

Частинка "гомо" ідентифікує людей, яких тягне до персон тієї ж статі. Жінок-гомосексуалісток заведено зараз називати лесбійками, а чоловіків – геями.

Частинка "гомо" ідентифікує людей, яких тягне до персон тієї ж статі
Pexels
  • Бісексуальність

Бісексуали можуть відчувати романтичний та/або сексуальний потяг до людей різних гендерів. Це ті люди, у яких були стосунки як із жінками, так і з чоловіками. Але є бісексуали, у яких не було взагалі стосунків за все життя, але водночас людина відчуває потяг до представників обох статей.

Бісексуали відчувають потяг до представників обох статей
Pexels

Таких людей більше, ніж гомосексуалів. Через це з'явилися нові поняття, що стосуються цієї орієнтації. Так, біфобія – це зневажливе ставлення до бі-людей та їхніх проблем (говорити: "бісексуали добре влаштувалися" – це біфобія), а бі-кьюріоус – це ті люди, які ще не впевнені, що вони "бі", тому вони займаються дослідженням свого інтересу до різних статей і гендерів.

  • Андросексуальность і гіносексуальность

Андросексуали і гіносексуали – це люди, яких приваблюють не персони певної статі, а їхні риси. Так, перші відчувають сексуальний потяг до мужніх партнерів (це може бути і чоловік, і жінка, і трансперсона), а других привертає в інших жіночність, тобто, фемінні риси.

Гіносексуалів привертає в партнері жіночність
Pexels
  • Асексуальність

Асексуали взагалі не відчувають сексуального потягу. Водночас вони, як і інші представники "нетрадиційних" сексуальних орієнтацій, зазнають критики з боку громадськості, оскільки багато хто вважає, що асексуальність пов'язана з проблемами зі здоров'ям. Але це не так.

Асексуали – ті, хто взагалі не відчувають сексуального потягу
Pexels

Асексуали – це не імпотенти, у них може бути в нормі тестостерон та інші гормони, що відповідають за сексуальність і лібідо, але водночас вони просто не відчувають жодного інтересу до сексу і не пригнічують свої бажання. Їхній інтерес до людського тіла – це радше цікавість. Таким людям подобається вивчати свого партнера без інтимної близькості.

Асексуалам подобається вивчати свого партнера без інтимної близькості
Pexels

Асексуалів не варто плутати з представниками сексуальної орієнтації секс-аверс – тими, хто активно відмовляється від будь-яких форм сексуального задоволення, і купіосексуалами, які не відчувають потягу ні до кого, проте готові вступати у сексуальні стосунки.

  • Демісексуальність

Для демісексуалів на першому місці емоційна прив'язаність. Саме це почуття змушує в них "вмикатися" романтичний і сексуальний потяг. Тому взаємини з демісексуалами починаються не з поцілунків і романтичних дій іншого характеру, а з дружби.

Для демісексуалів на першому місці емоційна прив'язаність, а не тілесні стосунки
Pexels
  • Сколіосексуальність і сетеросексуальність

Це люди, яких на романтичному, емоційному і сексуальному рівнях приваблюють персони, які не відносять себе до одного гендеру або є транслюдьми. Водночас сколіосексуали – люди певного гендеру чи статі, а сетеросексуали – небінарні персони.

Сколіосексуалам і сетеросексуалам подобаються небінарні персони
Pexels

Це лише найпоширеніші сексуальні орієнтації в світі. Є ще грейсексуали – які "не визначилися", вони відчувають незрозумілий і рідкісний потяг до когось, але самі до кінця не розібралися, до кого саме.

Також є лібідоїсти – люди, які не відчувають сексуального потягу до людей, але у них є бажання, яке задовольняється через мастурбацію (на відміну від аутосексуалів, які якраз відчувають потяг до себе, але їм необов'язково займатися мастурбацією для задоволення бажання).

У світі з'явилося безліч нових термінів для визначення різних сексуальних орієнтацій
Pexels

OBOZREVATEL раніше розповідав, хто такі квір-люди, пансексуали і поліамори на прикладі знаменитостей. Багато закрдонних зірок є представниками ЛГБТ-спільноти. Вони відкрито зустрічаються як із представниками своєї статі, так і протилежної.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Микола Чаус перебуває в СБУ. Адвокати екссудді звертатимуться до Омбудсмена Денісової / Подробиці

Микола Чаус перебуває в СБУ. Адвокати екссудді звертатимуться до Омбудсмена Денісової / Подробиці

Екс-суддя Микола Чаус - в СБУ. Відомство офіційно підтвердило цю інформацію. Але де саме він перебуває навіть адвокату повідомляти відмовилися. Це "5 каналу" сказав захисник Ростислав Кравець. Дивіться онлайн новини, токшоу, документальні фільми B...

Божественна літургія з Патріаршого собору УГКЦ - 11:00 01.

Божественна літургія з Патріаршого собору УГКЦ - 11:00 01.

БОЖЕСТВЕННА ЛІТУРГІЯ З ПАТРІАРШОГО СОБОРУ УГКЦ Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ У нас є що подивитись! КОНДРАТЮК У ПОНЕДІЛОК: "ПРЯМИМ ТЕКСТОМ" З ЮРІЄМ ЛУЦЕН...

Світоліна виборола бронзу, українські легкоатлетки вийшли у півфінал.

Світоліна виборола бронзу, українські легкоатлетки вийшли у півфінал.

П’ята бронза у збірної України. Тенісистка Еліна Світоліна у запеклій боротьбі здолала представницю Казахстану і виборола ще одну бронзову медаль. Українці змагалися також у плаванні, стрибках на батуті та легкій атлетиці. Як себе показали - екскл...

1 1

Музика внє палітікі - Вечірній ПреЗЕдент

Музика внє палітікі - Вечірній ПреЗЕдент

Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ У нас є що подивитись! КОНДРАТЮК У ПОНЕДІЛОК: "ПРЯМИМ ТЕКСТОМ" З ЮРІЄМ ЛУЦЕНКОМ: ТОКШОУ "ВЕЛИКА ПОЛІТИКА": ТОКШОУ "ДІЙОВІ О...

Брехня у деклараціях: посадовці намагались приховати понад 255 мільйонів гривень.

Брехня у деклараціях: посадовці намагались приховати понад 255 мільйонів гривень.

НАЗК виявило порушення у деклараціях на понад 255 мільйонів гривень. 64 електронних звіти містять ознаки кримінального або адміністративного порушення. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у ...

1 67

Божественна літургія зі Свято-Михайлівського собору ПЦУ - 09:00 01.

Божественна літургія зі Свято-Михайлівського собору ПЦУ - 09:00 01.

БОЖЕСТВЕННА ЛІТУРГІЯ ЗІ СВЯТО-МИХАЙЛІВСЬКОГО СОБОРУ ПЦУ Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ У нас є що подивитись! КОНДРАТЮК У ПОНЕДІЛОК: "ПРЯМИМ ТЕКСТОМ" З ЮР...