Засновник центру журналістських розслідувань OCCRP Салліван: Порошенко – корумпований бізнесмен, навколо якого багато небезпечних людей

Гордон 1
Засновник центру журналістських розслідувань OCCRP Салліван: Порошенко – корумпований бізнесмен, навколо якого багато небезпечних людей

Ситуація з корупцією в Україні за президентства Петра Порошенка нагадує те, що відбувалося за його попередника Віктора Януковича, проте розмах зловживань дрібніший. Таку думку в інтерв'ю "Українській правді" висловив засновник Центру дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP), американський журналіст Дрю Салліван.

"Порошенко – корумпований бізнесмен, навколо якого багато небезпечних людей. І він продовжує робити дуже сумнівні речі. Представники Порошенка запевняли, що не переводили грошей в офшори, але докази свідчать про протилежне. Потім вони напали на нас за нашу інтерпретацію документів. Порошенко запевняв, що віддасть бізнес у довірчу власність. Але ми не отримали жодного підтвердження цьому, а сам президент відмовляється опублікувати ключові документи, які б довели, що він каже правду. Ми ж думаємо, що ці документи покажуть протилежне", – сказав Салліван.

Доказом своєї правоти керівник центру журналістських розслідувань уважає заяву про закриття фабрики Roshen у Росії. Якби нею керував сліпий траст, як стверджували в Порошенка, то заяву зробили б керівники трастом, а не менеджмент Roshen, сказав Салліван.

"Президент не зробив того, що обіцяв. А його люди брешуть. Причому намагаються просто заперечити наші аргументи словами "ви неправі і дурні". Ми не дурні. Ми – журналісти-розслідувачі і розуміємо, як працює бізнес-документація. Якби він був реально чесною людиною, опублікував би справжні документи. Але він цього не робить і радше буде атакувати журналістів за чесність", – уважає журналіст.

На думку Саллівана, ситуація зі свободою слова в Україні погіршується, і страждають насамперед незалежні медіа, що атакують владу.

OCCRP буде ще ретельніше стежити за діяльністю Порошенка, пообіцяв він.

"За ним була вся країна. Він міг виконати місію – змінити її. Але втратив цю прекрасну можливість. Частково тому, що не є справжнім політиком. Він – бізнесмен. А бізнесмени не стають хорошими політиками. Трамп – показовий приклад", – додав Салліван.

Президент України був учасником скандалу Panama Papers у квітні 2016 року. Журналісти, які співпрацюють з OCCRP, опублікували матеріали про те, що він володіє офшорною компанією Prime Asset Partners Limited, яку в серпні 2014 року зареєстрував на Британських Віргінських островах.

Президент заявляв, що відійшов від управління своїми активами, доручивши це консалтинговим та юридичним компаніям.

У листопаді 2017 року журналісти проекту "Слідство.Інфо" опублікували розслідування про спробу створення для Порошенка ще однієї офшорної компанії у 2014 році. Метою могла бути мінімізація сплати податків, а не передавання корпорації Roshen у сліпий траст, ішлося в розслідуванні.