Є в тілі кожного: вчені знайшли небезпечний тип клітин у всіх людей.

3

У тілі людини знайшли невідомий тип клітин, які отримали назву Х-лімфоцити.

Про це повідомляє видання Live Science. Відкриття зробили вчені з США. Ці клітини можуть провокувати діабет першого типу.

Згідно з даними вчених, на десять тисяч білих кров'яних клітин припадає близько семи імунних клітин Х. Вони можуть грати роль в розвитку аутоіммунних реакцій.

Так при першому типі діабету імунна система починає руйнувати бета-клітини підшлункової залози, які виробляють інсулін. При цьому головний комплексом гістосумісності (ГКГС) розташовується на поверхні імунних клітин і зв'язується з антигенами - чужорідними речовинами.

У такому вигляді антигени презентуються Т-лімфоцитам, які починають знищувати заражені клітини і стимулюють інші типи лімфоцитів для боротьби з інфекцією.

Згідно з новим дослідженням, імунні клітини Х володіють рецепторами Т-лімфоцитів і В-лімфоцитів, які відіграють важливу роль в презентації антигену Т-клітинам. Х-клітини провокують дуже швидке поділ лімфоцитів, що атакують бета-клітини. Це багаторазово підсилює аутоімунний процес.

Поки вчені не зрозуміли, що саме провокує цей процес.

Є в тілі кожного: вчені знайшли небезпечний тип клітин у всіх людей
etcetera.media

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше був названий ефективний спосіб перемогти діабет.

Не набридаємо! Тільки найважливіше - підписуйся на наш Telegram-канал

Новини по темі

Сифіліс, гонорея та хламідіоз: симптоми венеричних хвороб та як не заразитися.

1

Які симптоми венеричних захворювань та до яких наслідків вони призводять – у матеріалі Фактів ICTV.

ДТП у Львові: за медичною допомогою звернулося 14 осіб, з них 3 — госпіталізовані.

2

Як повідомили в управлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР, 21 жовтня близько 08.20 год. у Львові на вул. Чорновола, 57, водій маршрутки № 31 (напрям руху «Галицьке перехрестя-Залізничний вокзал», АТП-14630) на з...

Стали доступні персональні результати міжнародного іспиту з основ медицини IFOM.

3

Як повідомили в МОЗ України, свій індивідуальний результат кожен студент може отримати подавши запит до Центр тестування при МОЗ України.