Шабунін: Конкурс на голову САП призупинено, оскільки ОП не влаштовує лідируючий кандидат Клименко.

Про це пише у фейсбуці голова правління громадської організації "Центр протидії корупції" Віталій Шабунін, повідомляє Цензор.НЕТ.

Він зазначив, що від завершення етапу перевірки доброчесності пройшов цілий тиждень, а Конкурсна комісія так і не зібралася аби визначити дати і деталі наступних етапів.

"Ключова причина паузи - Офіс президента явно не влаштовує лідер рейтингу - детектив НАБУ Олександр Клименко, який керував слідством щодо Татарова", - впевнений Шабунін.

Він нагадав, що до наступних етапів пройшли всього два кандидати - Клименко, який набрав 212 балів, і прокурор Андрій Синюк, у якого 195 балів. Шабунін вважає, що далі ОП може або спробувати заручитися лояльністю Синюка, або зірвати процес за допомогою скандального Окружного адмінсуду Києва.

Читайте також: Шабунін: "Хтось переконав президента, що Чаус - цінний свідок проти Порошенка"

"В цьому і причина затримки конкурсу зараз. У разі невпевненості в лояльності Синюка, Офіс руками парламентської квоти буде тягнути час до отримання рішення ОАСК", - наголосив Шабунін.

На його думку, ці махінації можуть пошкодити візиту Зеленського в США. Адже конкурс на посаду глави САП для американських партнерів - індикатор готовності української влади будувати незалежні інституції.

"Розуміючи наслідки маніпуляцій для історичної поїздки Зеленського у Вашингтон, в Офісі можуть захотіти посунути фальсифікації на осінь - аби не загострювати", - припускає Шабунін.

"Для країни це означатиме ще 5 років чергового "Холодницького" і злиття справ топкорупції", - підсумував він.

Цензор.НЕТ

«Цензор.НЕТ» - останні новини дня в Україні та світі. Найсвіжіші новини зібрані на сайті censor.net

https://censor.net/ua

Новини по темі
Димова завіса

Димова завіса

Для чого влада продукує гучні інформприводи

Український тиждень

«Губляться десятки мільярдів євро». Ендемічна корупція та олігархи загрожують розвитку демократії в Україні – звіт ЄС

«Губляться десятки мільярдів євро». Ендемічна корупція та олігархи загрожують розвитку демократії в Україні – звіт ЄС

Аудитори зазначають, що корупція є поширеним явищем в Україні, перешкоджає конкуренції та зростанню і завдає шкоди демократичному процесу. В результаті корупції губляться десятки мільярдів євро.

Український тиждень

Справа  «Приватбанку» : Тепер, коли весь світ знає про  «депозити»  Суркісів, правоохоронці інших країн розглянуть цю історію.

Справа «Приватбанку» : Тепер, коли весь світ знає про «депозити» Суркісів, правоохоронці інших країн розглянуть цю історію.

Колишня голова Національного банку України Валерія Гонтарева вважає, що тепер, після того, як Високий Суду Лондона ухвалив рішення на її користь, правоохоронці можуть зацікавитися "депозитами" Суркісів у "Приватбанку".

Цензор.НЕТ

Рубан пояснив, за яких умов Київ перейде в помаранчеву зону.

Рубан пояснив, за яких умов Київ перейде в помаранчеву зону.

За даними Міністерства охорони здоров'я, Київ відповідає вже помаранчевому рівню епіднебезпеки. Водночас міська влада наразі не планує ще більше посилювати карантинні обмеження. Читати на сайті:

Зачем Путину 450 мерзавцев в Думе, Большой мир

Зачем Путину 450 мерзавцев в Думе, Большой мир

В России избран новый состав Думы. Он будет несколько отличаться от старого – одни бездельники и дармоеды уйдут из так называемого парламента, а другие, наоборот, придут – но суть от этого не изменится. Читати на сайті:

1

Пленарне засідання Верховної Ради України 24.09.2021

Пленарне засідання Верховної Ради України 24.09.2021

Пленарне засідання 6 сесії ІХ скликання Верховної Ради України. Засідання розпочалося «годиною запитань до Уряду» щодо тарифів і цін на комунальні послуги для населення України та надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам для наданн...

Брифінг 24.09.2021  «Слуга Народу»

Брифінг 24.09.2021 «Слуга Народу»

Брифінг народних депутатів україни представників депутатської фракції "Слуга Народу".

Розуміє людей та жонглює: у Вінниці живе незвичайний пелікан Патрік.

Розуміє людей та жонглює: у Вінниці живе незвичайний пелікан Патрік.

Раніше лише в цирку можна було побачити пелікана, який жонглює та розуміє людську мову. Нині ж такий чудоптах живе в одному із приватних будинків Вінниці, як свійська птиця. Читати на сайті:

Невменяшки атакують. Бєшенство ватки та інші збочення

Невменяшки атакують. Бєшенство ватки та інші збочення

Юні блогери-початківці, які спалюють прапори, а потім слізно вибачаються, нищать чуже майно без тіні сумніву, та п'яні майбутні прокурорки, які відмовляються платити за таксі – це все персонажі традиційної рубрики "Невменяшки" на стрімі "Без цензу...