Під російським посольством читали легендарну п'єсу Грєміної про Сенцова

АСН 1
Під російським посольством читали легендарну п'єсу Грєміної про Сенцова

Під російським посольством читали легендарну п'єсу Грєміної про Сенцова

«У Росії сльози світяться крізь сміх, Росію Бог божевіллям карав, Росії послужили більше всіх ті, хто її сильніше зневажав». Біля посольства РФ сьогодні читали документальну п'єсу «Заручини» в пам'ять про її автора Олену Грєміну і на підтримку кінорежисера Олега Сенцова та інших політичних в'язнів путінського режиму.

Глядачами українських акторів - В'ячеслава Довженка, Романа Ясинівського, Андрія Ісаєнка, Олександра Фоменка, Максима Курочкіна - могли стати російські дипломати. Правда, через колючий дріт.

Художній керівник московського Театру.doc Олена Грєміна пішла з життя 16 травня 2018 року. У цьому російському театрі регулярно проводилися акції та вистави на підтримку Сенцова та інших політв'язнів, за що в 2014 році його закрили. Після цього Олена, ґрунтуючись на інтерв'ю і документах, створила документальну п'єсу про процес над Сенцовим, Кольченком і Афанасьєвим. П'єса про вірність і зраду, силу духу і малодушність, покірність і незламність.

У день 14 травня Олег Сенцов оголосив голодування з єдиною вимогою - щоб Росія звільнила українських політв'язнів.

«Російська влада» - звучить абстрактно. Це начебто система, але за цією системою стоять живі люди, які не тільки втручаються в політику чужих країн, але і знищують своїх громадян, що мають щось проти, - каже драматург Наталія Ворожбит. - Насправді це акція, що не спланована і не підготовлена ​​дуже ретельно, вона швидше акція-емоція і реакція представників нашого театрального і кіноспівтовариства, яке перебуває в розпачі і нерозумінні того, як можна допомогти. Але і мовчати не можна. Треба кричати, говорити, читати, нагадувати, рахувати дні, скільки людина голодує, а сьогодні п'ятий день. Так! Ми тут для того, щоб, можливо, кричати в Космос - Олегу живи, Олегу тримайся!

Фото: