Банкам не потрібна валюта – експерт пояснив, чому різко впали відсотки по депозитах.

Банкам нема куди дівати валюту, тому відсотки по депозитах суттєво знизились і далі продовжать падати. Зараз у більшості фінустанов пропонують валютні вклади від 0,01 до 0,1% річних. Ще торік відсоток по депозиту був від 1 до 3% річних, розповів Gazeta.ua економіст Олександр Охріменко.

"Курс валют суттєво не міняється, тому спекулювати на ньому невигідно. Валютне кредитування на сьогодні не працює. Єдине, що банки можуть – купувати облігації внутрішнього займу. І тому на сьогодні нашим банкам валюта не потрібна, але по традиції та для підтримання іміджу банки пропонують валютні депозити. Фактично зараз має місце виштовхування валюти з України. Якщо взяти досвід інших країн, то це вже сталося давно", - каже Охріменко.

Відсотки по гривневих депозитах теж падають. Зараз знизилися на 1-3%. В середньому гривневий депозит можна покласти під 8,5 – 9% річних.

"Існує болюче протиріччя. Хто бере кредит, завжди хоче нижчий відсоток. А хто кладе депозит – хоче вищий. Якщо банк хоче видавати кредити під низький відсоток, він повинен знижувати відсотки по депозитах. На сьогодні президент, уряд, сама банківська система націлена на те, щоб знижувати відсотки по кредитах. Отже і депозити будуть дешевшати. В Європі вже давно відсотки по депозитах низькі. Як правило - 0,75%. Хоча є й хороші умови на довгострокові вклади. Наприклад, якщо кладеш на 5 років, банк може дати 3% річних. Але в Україні така практика не працює. Всі хочуть депозит до року, а кредити беруть на 3-5 років", - говорить експерт.

Депозити у гривні на терміни понад пів року і понад рік упали до 10,63% і до 10,29% річних відповідно. Вклади на період від 3 місяців до пів року подешевшали до 10,49% річних. Середня ставка для періодів від місяця до трьох знизилася до 8,78% річних. Вклади терміном до місяця не змінилися. Їх пропонуть під 8,8% річних.

Новини по темі

Є два шляхи побороти скручування ПДВ - притягнути до відповідальності злочинців або знизити ставку до економічно їм невигідної. ДПС Любченко.

Голова Державної податкової служби Олексій Любченко впевнений, що можна "вибити основу" у споживачів готівки, які беруть участь у тіньових схемах.

1

Зеленський доручив Кабміну розібратися з несправедливими пенсіями сім'ям загиблих на Донбасі воїнів.

Прем'єр пообіцяв знайти шляхи вирішення проблеми

1 1

Як Україні не втратити привабливість для нафтогазових інвестицій.

Як і весь світ, Україна зазнає впливу кризи на ринках енергетичних ресурсів, викликаної зниженням їх споживання через заходи боротьби з COVID-19. Крім того, криза поглиблюється локальними чинниками — наприклад, надтепла зима вплинула і на українсь...

1

Шукаю роботу: як відповідати на найпоширеніші запитання на співбесіді.

На українському ринку праці посилилася конкуренція. Щоб отримати роботу, потрібно ретельно підготуватися до співбесіди.Зазвичай на співбесіді пошукачі чують стандартні питання. Однак не всі можуть відповісти на них правильно, пише grc.ua.Ваші завд...

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie