Нова надшвидкісна камера показала рух світла

Поділитися через:

Століттями наукове співтовариство не могло довести ті чи інші теорії, оскільки людське око не здатне побачити деякі фізичні явища. Сучасні технології відкрили нові можливості, дозволяючи зафіксувати навіть відблиск світла, що рухається.

Дослідникам Швейцарського федерального технологічного інституту в Лозанні вдалося простежити за рухом світла за допомогою надшвидкісної камери MegaX, здатної вести зйомку на швидкості 24 000 кадрів в секунду. Для цього також використовувався надшвидкий електронний затвор з частотою спрацьовування всього 3,8 наносекунди.

«Завдяки великій кількості пікселів і швидкому затвору можна побачити поширення світла на кількох знімках, не переміщуючи камеру і не накладаючи один на одного зображення, зняте іншими камерами. Все зроблено на MegaX », – розповів автор дослідження.

Для експерименту використовувалася установка, де світло послідовно відбивається від декількох дзеркал.

Читайте також В Китаї навчилися ідентифікувати домашніх тварин по відбитку носа

Нова надшвидкісна камера показала рух світла

Так як побачити світло під час польоту неможливо, дослідники зосередилися на русі фотонів лазерного імпульсу, які розсіюють частинки в повітрі. Використовуючи знання про траєкторію імпульсу і про те, як довго імпульси доходили до камери, команда застосувала алгоритми машинного навчання для побудови тривимірного світлового шляху.

На думку експертів, це відкриття може бути корисним не тільки в наукових дослідженнях, але також у віртуальній і доповненій реальності, робототехніці і самоврядних автомобілях. Знання про рух світла дозволяє приладам більш точно відтворювати навколишнє середовище.


Поділитися через:

Новини по темі

Працівники Мінського тракторного заводу оголосили страйк та висунули вимоги.

Мінський тракторний завод оголосив страйк.Перша зміна припинила роботу, працівники висунули вимоги, повідомляє "Радіо Свобода".Невідомо, чи працюватиме друга зміна. На території заводу в мітингу беруть участь 3-4 тисячі робочих.Журналістам робітни...

В Африке появится новый океан - ученые

Восточноафриканская рифтовая долина, формирование которой стартовало миллионы лет тому назад, продолжает раскалывать Черный континент на две части.

Китовая акула до смерти напугала туриста, который делал с ней селфи.

Икбал Нуркарим, проводивший свой отпуск в конце июля в деревне Талисаян (провинция Берау, остров Борнео, Индонезия), решил пощекотать себе нервы и запечатлеться на фоне тигровых акул.

Дівчина на кадрах вбивства силовиками в Мінську чоловіка впізнала свого брата.

Вона впізнала його за одягом і повністю впевнена, що це її брат.

Тіхановська ініціювала створення Координаційної ради для передачі влади в Білорусі.

До координаційної ради зможуть увійти представники громадянського суспільства, відомі білоруси і професіонали, сказала Тіхановська.

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie