Депутати розширили перелік об’єктів приватизації

Верховна Рада ухвалила за основу проект закону, який розширить перелік державних об’єктів на приватизацію. За закон №1054-1, що скасовує силу ЗУ «Про перелік об’єктів права державної власності, які не підлягають приватизації» проголосували 253 народних депутата.

Пояснювальна записка свідчить, що наявний закон включає неактуальні дані про найменування органів державного управління і підприємств. У ньому також відсутні підстави для внесення об’єктів до списку за вказаним законом.

Статтю 4 Закону «Про приватизацію державного та комунального майна» хочуть доповнити об’єктами для всеукраїнських і міжнародних спортивних змагань, тренувань спортсменів з олімпійських видів спорту. Крім того, в неї хочуть включити підприємства по виготовленню та ремонту всіх видів зброї на озброєнні ЗСУ.

Також пропонується внести зміни до закону «Про приватизацію державного та комунального майна». Відзначається, що держоб’єкти на тимчасово окупованих територіях не підлягають приватизації до відновлення конституційного ладу України.

Раніше Мінфін оприлюднив підсумки приватизації за 2018-й рік. З’ясувалось, що бюджет України впродовж 2018 року отримав близько 300 мільйонів гривень від приватизації, що становить 1,4% від запланованого показника.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Володимир Гройсман анонсував велику приватизацію ще влітку 2017 року. Програма приватизації державної власності є одним з головних орієнтирів концепції співпраці Світового банку з Україною на найближчі роки. Того ж літа Фонд державного майна оголосив про початок проведення великої приватизації. На біржових аукціонах планували реалізувати акції 8 енергокомпаній.

У березні 2018 року новий закон про приватизацію став чинним. Документ розширює перелік об’єктів, які можуть підлягати приватизації, і забороняє брати участь у ній особам і компаніям з країни-агресора. Зазначимо, що приватизація в Україні здійснюватиметься за допомогою Blockchain. Державне підприємство СЕТАМ приєднається до системи «Prozorro. Продажі» у процесі реалізації усіх активів.

Автор: UA.NEWS

загрузка...

Фото: 112 Украина

Новини по темі

Промислове виробництво в ступорі: причини падіння одного із ключових секторів України.

Падіння промисловості набуло системного характеру і потребує швидких дій держави, — такою була оцінка ситуації  Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства в Україні щодо падіння в 7,5% промислового виробництва в листопад...

2 1

Україна стала топ-експортером м’яса птиці до ЄС

У 2019 році Україна потрапила до трійки найбільших постачальників м’яса птиці до Європейського Союзу. Український експорт м’яса птиці до ЄС сягнув 134 262 тонн, що на 8,6% перевищує показники 2018 року. Перше і друге місце топ-постачальників  м’яс...

2

Уряд почав боротьбу з тіньовим ринком ПДВ

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що тіньові схеми у податковій галузі, зокрема, із податком на додану вартість (ПДВ), будуть ліквідовані до кінця 2020 року. Одним із елементів боротьби з махінаціями став запуск оновленої системи моні...

1

Уряд припиняє схематоз із ПДВ – Гончарук

Український уряд ліквідував всі тіньові схеми пов’язані ПДВ.

2 1

Про Китай, але не про коронавірус. У Піднебесній за рік з’явилося втричі більше мільярдерів, ніж у США

У 2019 року в Китаї з’явилося 182 нових мільярдера, у США — тільки 59.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie