Депутати розширили перелік об’єктів приватизації

Верховна Рада ухвалила за основу проект закону, який розширить перелік державних об’єктів на приватизацію. За закон №1054-1, що скасовує силу ЗУ «Про перелік об’єктів права державної власності, які не підлягають приватизації» проголосували 253 народних депутата.

Пояснювальна записка свідчить, що наявний закон включає неактуальні дані про найменування органів державного управління і підприємств. У ньому також відсутні підстави для внесення об’єктів до списку за вказаним законом.

Статтю 4 Закону «Про приватизацію державного та комунального майна» хочуть доповнити об’єктами для всеукраїнських і міжнародних спортивних змагань, тренувань спортсменів з олімпійських видів спорту. Крім того, в неї хочуть включити підприємства по виготовленню та ремонту всіх видів зброї на озброєнні ЗСУ.

Також пропонується внести зміни до закону «Про приватизацію державного та комунального майна». Відзначається, що держоб’єкти на тимчасово окупованих територіях не підлягають приватизації до відновлення конституційного ладу України.

Раніше Мінфін оприлюднив підсумки приватизації за 2018-й рік. З’ясувалось, що бюджет України впродовж 2018 року отримав близько 300 мільйонів гривень від приватизації, що становить 1,4% від запланованого показника.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Володимир Гройсман анонсував велику приватизацію ще влітку 2017 року. Програма приватизації державної власності є одним з головних орієнтирів концепції співпраці Світового банку з Україною на найближчі роки. Того ж літа Фонд державного майна оголосив про початок проведення великої приватизації. На біржових аукціонах планували реалізувати акції 8 енергокомпаній.

У березні 2018 року новий закон про приватизацію став чинним. Документ розширює перелік об’єктів, які можуть підлягати приватизації, і забороняє брати участь у ній особам і компаніям з країни-агресора. Зазначимо, що приватизація в Україні здійснюватиметься за допомогою Blockchain. Державне підприємство СЕТАМ приєднається до системи «Prozorro. Продажі» у процесі реалізації усіх активів.

Автор: UA.NEWS

загрузка...

Фото: 112 Украина

Новини по темі

Ціна на електроенергію зросте з 1 серпня — рішення НКРЕКП.

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики й комунальних послуг (НКРЕКП) з 1 серпня 2020 року збільшить тариф НЕК Укренерго на передачу електроенергії на 54,6% - з 155,4 грн/МВт-год до 240,23 грн/МВт-год (без ПДВ).

2 1

Ціна на електроенергію зросте з 1 серпня — рішення НКРЕКП.

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики й комунальних послуг (НКРЕКП) з 1 серпня 2020 року збільшить тариф НЕК Укренерго на передачу електроенергії на 54,6% - з 155,4 грн/МВт-год до 240,23 грн/МВт-год (без ПДВ).

1

В уряді розповіли, як відновлюється українська економіка.

86% кафе та ресторанів, закритих в ході карантину, вже відкрилися. Про це прем’єр міністр Денис Шмигаль написав на своїй сторінці у Facebook. Він вказав, що бізнес продовжує відновлюватися після карантину, а кількість безробітних зменшується...

2 1

Маркетинг і гріхи

Сім гріхів для маніпуляцій людськими слабкостями. Як протистояти?

2

Верховна Рада проведе кілька засідань під час літніх «канікул».

Український парламент не зупинятиме роботу під час літньої відпустки. Народні депутати планують провести кілька позачергових засідань для ухвалення низки невідкладних законопроектів. Про це в ефірі телеканалу Україна 24 повідомив народний депутат ...

1 1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie