В Україні впали споживчі настрої і ділова впевненість.

Індекс споживчої впевненості знизився відразу на шість пунктів.

Індикатор економічних настроїв (ІЕН) в Україні, що розраховується Державною службою статистики, у першому кварталі 2020 року склав 103% порівняно з 113,4% та 105,9% відповідно у четвертому і першому кварталах 2019 року.

Згідно з даними Держстату, зафіксовано погіршення всіх чотирьох індикаторів ділової впевненості — компонентів ІЕН: у будівництві (з -18,9% в четвертому кварталі до 2019 -21,7%), у переробній промисловості (з -5,5% до -6,4%), у сфері послуг (з +1,6% до -3%) і роздрібної торгівлі (з +13,7% до +3,7%).

Крім того впав індикатор споживчої впевненості (з -5,8% до -11,4%).

Держстат нагадує, що рекордно високого рівня (113,4%) ІЕН досяг в четвертому кварталі 2019 року, а рекордно низьким (76,9%) був у першому кварталі 2017 року, коли вперше було розпочато розрахунок цього показника.

Відомство вказує, що індикатор розрахований відповідно до Методики розрахунку індикаторів ділових очікувань відповідно до вимог розширеного Спеціального стандарту поширення даних Міжнародного валютного фонду, оновленої Держстатом в грудні 2017 року.

Індикатори ділової впевненості, залежно від сектора, оцінюються на основі опитувань про поточний рівень замовлень і запасів готової продукції, змін обсягів продажів за останні три місяці, прогнозу зміни обсягів виробництва/продажів і кількості працівників у наступні три місяці.

Найбільшим у визначенні ІЕН є внесок індикатора ділової впевненості у промисловості — 40%, у сфері послуг — 30%, будівництві з роздрібною торгівлею — по 5%. Вага споживчих настроїв становить 20%.

Читайте також: Держстат змінив методику розрахунку інфляції та споживчих цін

Зазначимо, згідно з даними опитування, у українському суспільстві зростають настрої очікування змін і надії, зменшуються – розчарування, напруженості і обурення, свідчать дані опитування соціологічної групи "Рейтинг".

Раніше президент Зеленський провів зустріч з великими інвесторами і пообіцяв їм "боротися за кожну копійку інвестицій". Мінекономіки склало план антикризових заходів в економіці на 20 мільярдів гривень.

Новини по темі

Трамп дав «зелене світло» угоді щодо TikTok

Американські компанії Oracle і Walmart отримають частини акцій TikTok. За глобальний бізнес TikTok відповідатиме нова компанія зі штаб-квартирою у США, запевнив американський президент Дональд Трамп.

1

Облгази шантажують українців надуманими боргами, НКРЕКП обіцяє розібратися.

У регуляторі борги, які приписують споживачам, що змінюють постачальників, облгази, називають протизаконними

4 3

Українцям пояснили, як не переплачувати за газ

Облгази почали виставляти споживачам рахунки із значною сумою заборгованості, яку не зазначали раніше.

2

Коронавірус в Україні: міністр фінансів розповів про витрати.

Міністр фінансів України Сергій Марченко навів дані про витрати з так званого "коронавірусного фонду", які викликали критику опонентів нинішньої влади через використання цих коштів на інші цілі, зокрема на будівництво доріг. "Я вам скажу прості ци...

1

Курс долара в Україні може різко зрости: аналітик назвав цифру.

Гривня може девальвувати

3 1

Збір легкових авто в Україні впав в 15 разів

У серпні на заводах в Україні вироблено 121 од. автотранспортних засобів.

1

Марченко пояснив, чому в бюджеті-2021 витрати на Офіс президента збільшили на 300 млн.

У Зеленського заявили про готовність скоротити штат

1 1

Деякі зауваження щодо проєкту Держбюджету-2021

Найм’якіший вираз, яким можна охарактеризувати представлений проєкт Державного бюджету України на 2021 рік – це «надміру оптимістично». The post Деякі зауваження щодо проєкту Держбюджету-2021 appeared first on Тверезий погляд.

1 2

Міністр фінансів України прокоментував можливість дефолту.

Міністр фінансів України Сергій Марченко заявив, що український уряд виключає можливість дефолту."Виключається... Я простий наведу приклад. Ви живете на майданчику із сусідами. Ви прийшли до них одного разу і кажете: позичте мені гроші - мені потр...

1 1

У Мінфіні оцінили ймовірність дефолту

У Мінфіні вважають, що не можна зловживати реструктуризацією боргів.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie