Час жувати? Вчені розробили нові ліки від грипу на основі бананів.

Дослідники з Мічиганського університету надихнулися звичайними бананами, коли розробляли і випробовували новий спосіб боротьби з грипом.

Виявилося, що спеціально розроблене з'єднання на основі білка, який міститься в бананах, значно збільшило виживаність мишей з грипом.

Девід Марковіц, доктор медичних наук, професор внутрішніх хвороб у відділенні інфекційних захворювань з Мічиганського університету і один з авторів дослідження, протягом багатьох років працював з командою співробітників над противірусними розчинами проти грипу, заснованими на властивостях бананів.

Нове дослідження показало, що 80% мишей, які зазнали впливу зазвичай смертельної форми грипу, вижили, коли вони отримали ін'єкцію білка. Це було вірно навіть тоді, коли ін'єкцію давали через повні 72 години після впливу вірусу.

Білок, названий H84T, заснований на банановому лектині, але розроблений в лабораторії. Дослідники вважають, що це може мати клінічне значення.

«Ми змогли показати, що H84T блокує здатність вірусу грипу зливатися зі структурами, так званими ендосомами в клітинах людини, що є ключовим кроком у інфекції», — пояснив Марковіц.

Банановий лектин в його органічній формі, як і інші лектини, пов’язаний з деякими негативними побічними ефектами, такими як запалення. У цьому дослідженні ранні дані вказують на те, що сконструйований білок, мабуть, не чинить такого ж негативного впливу.

Хоча поточний вплив білка було показано тільки на мишах, команда сподівається провести додаткові дослідження щодо використання цього з'єднання на людях.

Новини по темі

Не куріть, діти. Вчені пояснили, як вейпінг пов’язаний з онкологічними захворюваннями

Медики з США опублікували дослідження, згідно з яким у курців вейпа змінюються ділянки ДНК, що підвищує ризик появи ракових захворювань.

1

Ходити хочу: як чоловікам та жінкам повертають контроль над власним тілом після інсульту.

Близько 150 тисяч українців щороку переживають інсульт. Так каже статистика. Він може «вдарити» по роботі тіла, мисленню та спілкуванню.

3 89

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie