Знайдено препарат, який швидко блокує передачу коронавірусу – дослідження.

Експериментальний противірусний препарат молнупіравір (MK-4482/EIDD-2801) повністю пригнічує передачу SARS-CoV-2 протягом доби.

Таку здатність лікарського засобу виявили американські вчені, передає MedicalХpress.

За словами дослідників, це перша демонстрація того, що пероральний препарат здатний швидко блокувати передачу коронавірусу.

Поширення вірусу серед населення залишатиметься актуальною проблемою до масового впровадження вакцин. Оскільки молнупіравір можна приймати всередину, лікування може бути розпочато на ранній стадії, що потенційно дає потрійну користь:

  • перешкоджає ускладненню хвороби;

  • скорочує інфекційну фазу;

  • допомагає погасити локальні спалахи інфекції.

У дослідженні, опублікованому в Nature Microbiology, ефективність препарату проти SARS-CoV-2 вивчалася на моделі тхорів (вони легко передають вірус, часто інфекція у них протікає без ускладнень, як у людей без супутніх захворювань). Заражених коронавірусом тварин розмістили разом з неінфікованими. Лікування молнупіравіром дозволило уникнути зараження здорових особин.

Вчені вважають, що якщо ці дані застосувати до людей, то пацієнти з COVID-19, які одержували препарат, можуть стати незаразними протягом 24 годин після початку лікування.

Раніше MedOboz писав, що вчені знайшли спосіб передбачити, як пацієнт перенесе коронавірусну інфекцію. Факторами ризику є наявність недозрілих форм тромбоцитів та еритроцитів в крові.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Повернення адаптивного карантину, Pro новини, 22 січня 2021.

Повернення адаптивного карантину, Pro новини, 22 січня 2021.

У випуску програми "Pro новини" за 25 січня – в Україні 25 січня закінчився жорсткий карантин, натомість знову почав діяти адаптивний. Головна різниця – тепер обмеження зможуть запроваджувати для кожного регіону та області окремо. Читати на сайті:

2

«Готель у Ростові» : як Зеленського вітали з днем народження і чого бажали.

«Готель у Ростові» : як Зеленського вітали з днем народження і чого бажали.

Відновлення парламентського сезону, завершення суворого локдауну, і День народження Володимира Зеленського. Президенту України виповнилося 43. Його вітали і його найближчі соратники, і опоненти. Активісти принесли на Банкову рояль, а в Офісі прези...

1 5

Крим змінив Росію, або Як Кремль перетворюється в Мордор, Грани правды.

Крим змінив Росію, або Як Кремль перетворюється в Мордор, Грани правды.

Уже почти семь лет Москва живет в посткримський реальности. Ее стадии могут называться по-разному, но точка отсчета одна и та же – февраль 2014-го и триколоры над зданиями крымских органов власти Читати на сайті:

1

Россия после Путина: какой путь выберет Навальный, Грани правды.

Россия после Путина: какой путь выберет Навальный, Грани правды.

Последние 10 лет Алексей Навальный боролся за то, чтобы возглавить российскую оппозицию. В 2021 году ему это удалось. Читати на сайті:

1 10

Дружить з окупантами, обурена мовним законом: як  «прославилася»  викладачка університету Драгоманова.

Дружить з окупантами, обурена мовним законом: як «прославилася» викладачка університету Драгоманова.

Викладач філософії, культурології столичного ВИШу переконана, що Україна - в полоні неонацизму, є американською колонією, в якій триває громадянська війна. Навколо одного з головних педагогічних університетів країни новий скандал. Професорка Євген...

1 2

Омолоджена Тимошенко: у мережі обговорюють новий стиль політикині.

Омолоджена Тимошенко: у мережі обговорюють новий стиль політикині.

24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram –

4 5