Макрон заявив, що "Північний потік – 2" ставить під питання енергетичну суверенність Євросоюзу

Гордон
Макрон заявив, що

Проект "Північний потік – 2" ставить під питання енергетичну суверенність Європейського Союзу. Про це, виступаючи в Європарламенті 17 квітня, заявив президент Франції Еммануель Макрон, повідомляє "Радіо Свобода".

"Ця справа є дуже чутлива, із чим згодна і канцлер Німеччини Ангела Меркель. Вона сіє сумніви щодо нашої колективної та енергетичної суверенності перед Росією. Ми повинні вести таку енергетичну політику, яка, з одного боку, скорочує шкідливі викиди, з іншого – забезпечує енергетичну незалежність Євросоюзу, зокрема від Росії", – сказав Макрон.

Він підкреслив, що частку енергії, яку виробляють атомні електростанції, не мають скорочувати на користь інших джерел енергії, зокрема, постачання газу з Росії.

"Якщо ми прискоримо темпи закриття атомних станцій, нехтуючи нашою енергетичною суверенністю та збільшуючи нашу залежність від імпорту енергії з інших європейських держав, зокрема Росії, – це не буде правильним рішенням", – заявив Макрон.

Він висловив сподівання, що Німеччина разом із Францією будуть відстоювати розвиток енергоринку ЄС у напрямі зменшення викидів та енергетичної незалежності.

"Я не поступлюся ні перед політикою, яка нас приведе до зростання викидів, які шкодять довкіллю, ні перед ініціативами, які нас усіх приведуть до енергетичної залежності від інших світових потуг", – резюмував Макрон.

Проект "Північний потік – 2", очолюваний колишнім канцлером Німеччини Герхардом Шредером, передбачає будівництво двох ниток газопроводу сукупною потужністю 55 млрд м³ газу на рік із Росії до Німеччини дном Балтійського моря. Зараз газопровід "Північний потік" складається з двох ниток із пропускною здатністю 27,5 млрд м³ кожна. "Газпром" почав постачання першою ниткою газопроводу у 2012 році.

У грудні 2015 року президент Європейської ради Дональд Туск заявив, що проект другої черги газопроводу "Північний потік" не відповідає енергетичним правилам ЄС (Третьому енергетичному пакету) і підриває роль України як транзитера газу.

Влада України, Польщі, Латвії, Молдови, Литви, Угорщини, Румунії, Словаччини, Естонії і Чехії називає "Північний потік – 2" загрозою енергетичній безпеці Європи. Водночас Німеччина та Фінляндія дозволили будувати газопровід на своїй території.

3 квітня голова правління "Газпрому" Олексій Міллер попередив, що після запуску "Північного потоку – 2" і "Турецького потоку" транзит російського газу через Україну впаде в 10 разів.

5 квітня Верховна Рада України звернулася до міжнародної спільноти із закликом не допустити будівництва "Північного потоку – 2".