Курс євро в Україні впав на шестимісячне "дно": експерт назвав причини

Сегодня 2
Курс євро в Україні впав на шестимісячне

Курс євро в Україні перебуває на мінімальних значеннях за півроку. Як пояснив сайту "Сьогодні" старший аналітик ГК ForexClub Андрій Шевчишин, така ситуація виникла через світові валютні тренди.

Так, курс євро до гривні 25 січня досяг максимального рівня, тоді ж на світових ринках, євро досяг своїх майже чотирирічних максимумів – 1,255 проти долара в середині лютого, після чого почав знижуватися. Зараз єдина європейська валюта перебуває поблизу 1,18 проти долара, втративши майже 6%.

"Саме динаміка євро на світових ринках призвела до зниження євро до гривні на вітчизняному ринку. Головним драйвером такої динаміки стало зміцнення долара, під впливом зростаючої прибутковості американських казначейських облігацій і очікування жорсткості кредитно-грошової політики ФРС США. У свою чергу, політика європейського Центробанку залишається м'якою, південні регіони знаходяться під впливом політичної нестабільності і кризових впливів (Іспанія, Італія, Греція)", – пояснив Шевчишин.

За його словами, особливо турбує інвесторів в останні дні політична криза в Італії. На додаток до всього США загрожує торговими обмеженнями по одному з найважливіших секторів європейського регіону – машинобудуванню. Також Штати вийшли з ядерної угоди з Іраном, додавши проблем Європі, підкреслює аналітик.

Нагадаємо, старший аналітик "Альпарі" Вадим Іосуб прогнозує, що євро в Україні ще подешевшає.