Герой творів Ільфа і Петрова Остап Бендер знав "чотириста порівняно чесних способів відбирання грошей". У цьому плані герою нашої публікації – керівнику "Першого медичного центру Тель-Авіва" і постійному експерту з питань медицини на українських телеканалах Роману Гольдману – до "сина турецького вірнопідданого" далеко. Хоча дечому він, схоже, міг би навчити і самого "великого комбінатора". Наприклад, тому, як "одружити" свою невелику компанію з найбільшою державною лікарнею Ізраїлю, не отримавши на те благословення від Ізраїльської держави.
OBOZREVATEL дізнався про те, чим насправді є "Перший медичний центр Тель-Авіва", створений Гольдманом.
Якщо ви зайдете на сайт "Першого медичного центру Тель-Авіва", що належить Роману Гольдману, – практично стовідсотково будете вражені розмахом і масштабом його бізнесу. І не дивно, адже, як свідчить інформація на цьому сайті, "Перший медичний центр Тель-Авіва" – це 143 відділення та інститути, в яких трудяться понад 1600 докторів і більш ніж 2500 медсестер. Водночас центр об'єднав найкращих медиків, які входять навіть до топ-5 кращих лікарів світу за версією Forbes.
За рік, згідно із сайтом, сюди звертається приблизно 1,8 мільйона пацієнтів, серед яких – десятки тисяч іноземців.




І все це – правда. За винятком одного: йдеться не про "Перший медичний центр", а про ізраїльську державну лікарню Іхілов (Сураскі).

Насправді, всі сучасні корпуси та відділення, тисячі лікарів і медсестер, дивовижні досягнення в лікуванні небезпечних захворювань і проведенні надскладних операцій – належать державній лікарні. І до неї ні Роман Гольдман, ні його "Перший медичний центр" не мають стосунку. Фактично, йдеться про підміну понять і про самовільне ототожнення приватної компанії з державною структурою . Що, до речі, в Ізраїлі не вітається.

"Перший медичний центр" Романа Гольдмана, не проводить операцій і не лікує людей. Компанія працює у сфері медичного туризму.
Медичний туризм в Ізраїлі – явище досить поширене. У країні діє низка компаній, що спеціалізуються на супроводі клієнтів-іноземців під час їхнього лікування в провідних лікарнях країни, включно з тією ж лікарнею "Іхілов". Адже персоналу самих лікарень займатися ще й цим не вистачає ні часу, ні можливостей, ні сил. І тут на допомогу їм приходять своєрідні посередники – компанії, що працюють у сфері медичного туризму, які допоможуть у виборі лікарів, узгодять лікування за датами, підготують все до приїзду пацієнта, візьмуть на себе оргмоменти й оплату рахунків, а після завершення лікування стануть сполучною ланкою для комунікації між медиками та пацієнтами.
Інша справа – що практично ніхто з них не видає себе за медичний заклад і не "привласнює" собі персонал і будівлі реальних лікарень. На відміну від "Першого медичного центру Тель-Авіва". На офіційному сайті і в профілях організації на різних платформах повторюється одна й та же теза: лікарня Іхілов (Сураскі) і "Перший медичний центр Тель-Авіва" – єдине ціле. А генеральний директор "Першого медичного центру" Роман Гольдман одночасно керує і державної лікарнею Іхілов. Або, принаймні, очолює там міжнародний відділ.
Таку ж думку формує у людей і сам Гольдман під час інтерв'ю українським і російським ЗМІ. На цю ж мету націлені, схоже, і рекламні ролики "Першого медичного центру", де використовують зйомки реальної лікарні Іхілов, фотографії лікарів, які в ній працюють. Навіть музичний супровід і закадровий голос – напрочуд схожі на ті, які лунають в офіційних відео державної лікарні.
Судіть самі. Ось – офіційне відео лікарні Іхілов:
А ось – реклама "Першого медичного центру Тель-Авіва" Гольдмана:
"Перший медичний центр Тель-Авіва": що за вивіскою?
OBOZREVATEL вдалося поспілкуватися з представником сфери медичного туризму в Ізраїлі, який розповів, що ж являє собою бізнес Гольдмана в реальності.
Насправді, "Перший медичний центр Тель-Авіва" (який, як нас намагаються переконати, "також називають лікарнею Іхілов") – це невеликого розміру орендований офіс в офісній будівлі, розташованій на території реальної лікарні Іхілов (Сураскі).
"У нас є основні корпуси лікарні та практично на одній території з ними – висотна будівля. Там розташований готель, там є приватні кабінети лікарів, приватні клініки, магазини, до неї ж приєднано будівлю будинку престарілих і реабілітаційного центру. По цій будівлі, яка безпосередньо примикає до лікарні, Роман розгулює зі стетоскопом і в білому халаті... Він у ваших ЗМІ розмірковує на різні медичні теми, допускаючи категоричні судження там, де медичні світила вкрай обережні... Роман, схоже, настільки сам повірив у те, що він є директором лікарні Іхілов, що вирішив, що йому можна і вакцини везти, й експертні висновки давати. Хоча насправді людину не завадило б показати лікарю", – каже наш співрозмовник.
Ще недавно біля дверей в єдине приміщення "медичного центру", в якому нібито працюють понад півтори тисячі висококласних лікарів, висіла лише табличка з назвою компанії Гольдмана.

На початку січня стало відомо про таємну вакцинацією українських політиків, які за 1-3 тисячі доларів зробили собі щеплення від коронавірусу завезеною в Україну Гольдманом контрабандною вакциною. Коли ця новина здобула резонанс не тільки в Україні, але і в Ізраїлі, на протилежному боці біля дверей у "Перший медичний центр" з'явилося кілька табличок з іменами лікарів. Чи повісили їх про людське око, чи офіс дійсно було перездано, OBOZREVATEL поки з'ясувати не вдалося.
Ніяких тисяч лікарів і медсестер у підпорядкуванні Гольдмана, зрозуміло, немає. Весь "Центр", як запевняють наші джерела, – це він сам, його давній партнер Григорій Фрідман, а також кілька людей, переважно перекладачів, які, подейкують, надовго на цій роботі не затримуються.

"Перший медичний центр Тель-Авіва" активно рекламується як "офіційна державна" компанія, яка працює не один десяток років.


Однак згідно з ізраїльським держреєстром, свій бізнес Гольдман почав 24 квітня 2012 року. "Перший медичний центр Тель-Авіва" офіційно є приватним товариством з обмеженою відповідальністю "Ізраїльський центр медичного туризму", у якому медичні послуги як основний вид діяльності не значаться. Як юридична адреса цього підприємства вказано місто Реховот, за 20 км від Тель-Авіва.

VIP-піар як частина маркетингової стратегії Гольдмана
На сторінці Романа Гольдмана у Фейсбук – маса фотографій із відомими особистостями: зірками шоу-бізнесу, політиками, бізнесменами. І насправді ця дещо наївна на перший погляд пристрасть до колекціонування подібних фотографій – виникла не випадково. Фактично, Гольдман використовує імена успішних і знаменитих для просування власного бізнесу, надання ваги "Першому медичному центру" й остаточного закріплення в свідомості людей здійсненої підміни понять.
Цікаво, чи російські співаки Стас Михайлов і Валерій Меладзе, виконавець російського шансону Михайло Шуфутинський, музиканти російської групи "Бі-2", зірка "Камеді-клабу" Павло Воля і багато інших відомих людей російського шоу-бізнесу знали, що їхні імена та популярність будуть використовувати з метою здійснення не дуже чесного маркетингу?







А українські актори, політики і журналісти були в курсі, що їхній авторитет слугуватиме інструментом для введення в оману людей, які шукають порятунку від важких захворювань?









І нарешті, а як оцінює свій внесок у піар Гольдмана президент України? Адже фотографій із Зеленським та його дружиною на сторінці творця "Першого медичного центру Тель-Авіва" – безліч.
Послугами "Першого медичного центру Тель-Авіва" задоволені не всі
Але скільки б фотографій, які підтверджують широкі зв'язки Романа Гольдмана зі світом багатих і знаменитих, він би не викладав, скільки б не формував думку про видатні успіхи свого "Центру" на теренах медицини – задоволені досвідом роботи з ним не всі. На численних сайтах відгуків можна розшукати чимало розповідей від незадоволених клієнтів "Першого медичного центру Тель-Авіва". Хоча на кожен такий відгук припадає добрий десяток однотипних хвалебних "од", написаних, наче під копірку і в найкращих традиціях ботоферм.
Це – лише мала частина того, що ми побачили на різних сайтах, щойно ввели ім'я Романа Гольдмана і назву його компанії в пошуковик:









Найсумніше, що, як запевняє наше ізраїльське джерело, "Перший медичний центр" практично нікому не відмовляє. Зокрема, обіцяючи зцілення людям, що страждають від раку на четвертій стадії. Тим, кому навіть ізраїльська медицина допомогти вже не в змозі нічим, окрім, хіба що, полегшення болю. Тим, кому відмовляють інші, побоюючись, що люди просто не перенесуть перельоту. Тому що не всі готові забирати останнє у людей, котрі помирають.
У наступній частині нашого розслідування ми розповімо про те, чи має право Роман Гольдман називати себе лікарем. Маленький спойлер: жодного.