Великий секрет Романа Гольдмана: про що мовчить директор «Першого медичного центру Тель-Авіва».

Герой творів Ільфа і Петрова Остап Бендер знав "чотириста порівняно чесних способів відбирання грошей". У цьому плані герою нашої публікації – керівнику "Першого медичного центру Тель-Авіва" і постійному експерту з питань медицини на українських телеканалах Роману Гольдману – до "сина турецького вірнопідданого" далеко. Хоча дечому він, схоже, міг би навчити і самого "великого комбінатора". Наприклад, тому, як "одружити" свою невелику компанію з найбільшою державною лікарнею Ізраїлю, не отримавши на те благословення від Ізраїльської держави.

OBOZREVATEL дізнався про те, чим насправді є "Перший медичний центр Тель-Авіва", створений Гольдманом.

Якщо ви зайдете на сайт "Першого медичного центру Тель-Авіва", що належить Роману Гольдману, – практично стовідсотково будете вражені розмахом і масштабом його бізнесу. І не дивно, адже, як свідчить інформація на цьому сайті, "Перший медичний центр Тель-Авіва" – це 143 відділення та інститути, в яких трудяться понад 1600 докторів і більш ніж 2500 медсестер. Водночас центр об'єднав найкращих медиків, які входять навіть до топ-5 кращих лікарів світу за версією Forbes.

За рік, згідно із сайтом, сюди звертається приблизно 1,8 мільйона пацієнтів, серед яких – десятки тисяч іноземців.

Опис "Першого медичного центру Тель-Авіва" на сайті цієї організації
Скриншот із сайту "Першого медичного центру Тель-Авіва"
Такий вигляд має перелік фактів про "Перший медичний центр" на сайті цієї організації
Скріншот із сайту "Першого медичного центру Тель-Авіва"
Перелік корпусів та відділень "Першого медичного центру Тель-Авіва"
Скриншот із сайту "Першого медичного центру Тель-Авіва"
А ось – причини, через які для проходження лікування варто обрати саме "Перший медичний центр Тель-Авіва"
Скриншот

І все це – правда. За винятком одного: йдеться не про "Перший медичний центр", а про ізраїльську державну лікарню Іхілов (Сураскі).

Інформація з реального сайту лікарні Іхілов
Скриншот з офіційного сайту лікарні

Насправді, всі сучасні корпуси та відділення, тисячі лікарів і медсестер, дивовижні досягнення в лікуванні небезпечних захворювань і проведенні надскладних операцій – належать державній лікарні. І до неї ні Роман Гольдман, ні його "Перший медичний центр" не мають стосунку. Фактично, йдеться про підміну понять і про самовільне ототожнення приватної компанії з державною структурою . Що, до речі, в Ізраїлі не вітається.

Використання назви лікарні Іхілов для просування приватного бізнесу заборонено, на сайті лікарні змушені були окремо зазначити випадки подібних спекуляцій
Скриншот з офіційного сайту лікарні Іхілов

"Перший медичний центр" Романа Гольдмана, не проводить операцій і не лікує людей. Компанія працює у сфері медичного туризму.

Медичний туризм в Ізраїлі – явище досить поширене. У країні діє низка компаній, що спеціалізуються на супроводі клієнтів-іноземців під час їхнього лікування в провідних лікарнях країни, включно з тією ж лікарнею "Іхілов". Адже персоналу самих лікарень займатися ще й цим не вистачає ні часу, ні можливостей, ні сил. І тут на допомогу їм приходять своєрідні посередники – компанії, що працюють у сфері медичного туризму, які допоможуть у виборі лікарів, узгодять лікування за датами, підготують все до приїзду пацієнта, візьмуть на себе оргмоменти й оплату рахунків, а після завершення лікування стануть сполучною ланкою для комунікації між медиками та пацієнтами.

Інша справа – що практично ніхто з них не видає себе за медичний заклад і не "привласнює" собі персонал і будівлі реальних лікарень. На відміну від "Першого медичного центру Тель-Авіва". На офіційному сайті і в профілях організації на різних платформах повторюється одна й та же теза: лікарня Іхілов (Сураскі) і "Перший медичний центр Тель-Авіва" – єдине ціле. А генеральний директор "Першого медичного центру" Роман Гольдман одночасно керує і державної лікарнею Іхілов. Або, принаймні, очолює там міжнародний відділ.

Таку ж думку формує у людей і сам Гольдман під час інтерв'ю українським і російським ЗМІ. На цю ж мету націлені, схоже, і рекламні ролики "Першого медичного центру", де використовують зйомки реальної лікарні Іхілов, фотографії лікарів, які в ній працюють. Навіть музичний супровід і закадровий голос – напрочуд схожі на ті, які лунають в офіційних відео державної лікарні.

Судіть самі. Ось – офіційне відео лікарні Іхілов:

А ось – реклама "Першого медичного центру Тель-Авіва" Гольдмана:

"Перший медичний центр Тель-Авіва": що за вивіскою?

OBOZREVATEL вдалося поспілкуватися з представником сфери медичного туризму в Ізраїлі, який розповів, що ж являє собою бізнес Гольдмана в реальності.

Насправді, "Перший медичний центр Тель-Авіва" (який, як нас намагаються переконати, "також називають лікарнею Іхілов") – це невеликого розміру орендований офіс в офісній будівлі, розташованій на території реальної лікарні Іхілов (Сураскі).

"У нас є основні корпуси лікарні та практично на одній території з ними – висотна будівля. Там розташований готель, там є приватні кабінети лікарів, приватні клініки, магазини, до неї ж приєднано будівлю будинку престарілих і реабілітаційного центру. По цій будівлі, яка безпосередньо примикає до лікарні, Роман розгулює зі стетоскопом і в білому халаті... Він у ваших ЗМІ розмірковує на різні медичні теми, допускаючи категоричні судження там, де медичні світила вкрай обережні... Роман, схоже, настільки сам повірив у те, що він є директором лікарні Іхілов, що вирішив, що йому можна і вакцини везти, й експертні висновки давати. Хоча насправді людину не завадило б показати лікарю", – каже наш співрозмовник.

Ще недавно біля дверей в єдине приміщення "медичного центру", в якому нібито працюють понад півтори тисячі висококласних лікарів, висіла лише табличка з назвою компанії Гольдмана.

Такий вигляд має вхід у "сучасний величезний медичний центр" із півтора тисячами лікарів у штаті

На початку січня стало відомо про таємну вакцинацією українських політиків, які за 1-3 тисячі доларів зробили собі щеплення від коронавірусу завезеною в Україну Гольдманом контрабандною вакциною. Коли ця новина здобула резонанс не тільки в Україні, але і в Ізраїлі, на протилежному боці біля дверей у "Перший медичний центр" з'явилося кілька табличок з іменами лікарів. Чи повісили їх про людське око, чи офіс дійсно було перездано, OBOZREVATEL поки з'ясувати не вдалося.

Ніяких тисяч лікарів і медсестер у підпорядкуванні Гольдмана, зрозуміло, немає. Весь "Центр", як запевняють наші джерела, – це він сам, його давній партнер Григорій Фрідман, а також кілька людей, переважно перекладачів, які, подейкують, надовго на цій роботі не затримуються.

Роман Гольдман і Григорій Фрідман
Фейсбук Романа Гольдмана

"Перший медичний центр Тель-Авіва" активно рекламується як "офіційна державна" компанія, яка працює не один десяток років.

У Росії Гольдман також позиціонує себе як керівника величезного державного медичного центру в Ізраїлі
Скриншот
На просторах інтернету невелика де-факто компанія поступово "розростається" на всю площу лікарні Іхілов і далеко за її межі. Своє існування "Перший медичний центр" обчислює з 1960-х років, як і згадана державна лікарня
Скриншот

Однак згідно з ізраїльським держреєстром, свій бізнес Гольдман почав 24 квітня 2012 року. "Перший медичний центр Тель-Авіва" офіційно є приватним товариством з обмеженою відповідальністю "Ізраїльський центр медичного туризму", у якому медичні послуги як основний вид діяльності не значаться. Як юридична адреса цього підприємства вказано місто Реховот, за 20 км від Тель-Авіва.

VIP-піар як частина маркетингової стратегії Гольдмана

На сторінці Романа Гольдмана у Фейсбук – маса фотографій із відомими особистостями: зірками шоу-бізнесу, політиками, бізнесменами. І насправді ця дещо наївна на перший погляд пристрасть до колекціонування подібних фотографій – виникла не випадково. Фактично, Гольдман використовує імена успішних і знаменитих для просування власного бізнесу, надання ваги "Першому медичному центру" й остаточного закріплення в свідомості людей здійсненої підміни понять.

Цікаво, чи російські співаки Стас Михайлов і Валерій Меладзе, виконавець російського шансону Михайло Шуфутинський, музиканти російської групи "Бі-2", зірка "Камеді-клабу" Павло Воля і багато інших відомих людей російського шоу-бізнесу знали, що їхні імена та популярність будуть використовувати з метою здійснення не дуже чесного маркетингу?

Барабанник "Бі-2" Борис Ліфшиць і гітарист Максим Андрущенко
Фейсбук Романа Гольдмана
Резидент "Камеді-клаб" Павло Воля
Фейсбук Романа Гольдмана
Співак Стас Михайлов
Виконавець шансону Михайло Шуфутинський
Фейсбук Романа Гольдмана
Співак Валерій Меладзе
Фейсбук Романа Гольдмана
Актор Максим Аверін
Фейсбук Романа Гольдмана
Гарік Сукачов
Фейсбук Романа Гольдмана

А українські актори, політики і журналісти були в курсі, що їхній авторитет слугуватиме інструментом для введення в оману людей, які шукають порятунку від важких захворювань?

Журналіст Андрій Цаплієнко
Фейсбук Романа Гольдмана
Актор Олексій Горбунов
Фейсбук Романа Гольдмана
Актор "Студії Квартал 95", а нині – народний депутат Юрій Корявченков (Юзик)
Фейсбук Романа Гольдмана
Сергій Сивохо
Фейсбук Романа Гольдмана
Співачка Ірина Білик
Фейсбук Романа Гольдмана
Російський і український журналіст Матвій Ганапольський
Фейсбук Романа Гольдмана
Ольга Богомолець
Фейсбук Романа Гольдмана
Євген Червоненко
Фейсбук Романа Гольдмана
Слава Камінська
Фейсбук Романа Гольдмана

І нарешті, а як оцінює свій внесок у піар Гольдмана президент України? Адже фотографій із Зеленським та його дружиною на сторінці творця "Першого медичного центру Тель-Авіва" – безліч.

Послугами "Першого медичного центру Тель-Авіва" задоволені не всі

Але скільки б фотографій, які підтверджують широкі зв'язки Романа Гольдмана зі світом багатих і знаменитих, він би не викладав, скільки б не формував думку про видатні успіхи свого "Центру" на теренах медицини – задоволені досвідом роботи з ним не всі. На численних сайтах відгуків можна розшукати чимало розповідей від незадоволених клієнтів "Першого медичного центру Тель-Авіва". Хоча на кожен такий відгук припадає добрий десяток однотипних хвалебних "од", написаних, наче під копірку і в найкращих традиціях ботоферм.

Це – лише мала частина того, що ми побачили на різних сайтах, щойно ввели ім'я Романа Гольдмана і назву його компанії в пошуковик:

Найсумніше, що, як запевняє наше ізраїльське джерело, "Перший медичний центр" практично нікому не відмовляє. Зокрема, обіцяючи зцілення людям, що страждають від раку на четвертій стадії. Тим, кому навіть ізраїльська медицина допомогти вже не в змозі нічим, окрім, хіба що, полегшення болю. Тим, кому відмовляють інші, побоюючись, що люди просто не перенесуть перельоту. Тому що не всі готові забирати останнє у людей, котрі помирають.

У наступній частині нашого розслідування ми розповімо про те, чи має право Роман Гольдман називати себе лікарем. Маленький спойлер: жодного.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Ситуація з COVID-19 у Коломиї: заступник мера міста розповів деталі.

Ситуація з COVID-19 у Коломиї: заступник мера міста розповів деталі.

У Коломиї, що на Прикарпатті, через спалах захворюваності на COVID-19 лікарні залишаються переповненими. Однак наразі у регіоні фіксують певне затишшя. Читати на сайті:

Львівський патрульний застрелився одразу після шикування: деталі.

Львівський патрульний застрелився одразу після шикування: деталі.

Поліцейський вранці заступав на зміну. Він отримав зброю, зайшов у біотуалет на території управління патрульної поліції Львівщини, де вистрелив собі в голову. Відомо, що чоловік був родом з Волині З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися...

Про головне за 15:00: Початок третьої хвилі COVID-19 в Україні.

Про головне за 15:00: Початок третьої хвилі COVID-19 в Україні.

У випуску "Про головне" за 4 березня станом на 15:00​​ – в Україні почалася третя хвиля коронавірусу COVID-19. Хоча влада ввела адаптивний карантин та кольорові зони, ймовірно, доведеться повернутися до жорсткого локдауну. 24 Канал онлайн – 24 Кан...

Рік уряду Шмигаля: перші підсумки

Рік уряду Шмигаля: перші підсумки

Денис Шмигаль став одним з небагатьох прем'єрів, який не оскандалився, не грався в політику і якого практично не знають українці. Сьогодні Шмигаль підбивав підсумки своєї роботи і розказав, до чого готуватися українцям через пандемію. Читати на са...

Закарпаття в обмін на російську вакцину: як звучав скандальний жарт словацького прем'єра.

Закарпаття в обмін на російську вакцину: як звучав скандальний жарт словацького прем'єра.

Очільник словацького МЗС Іван Корчок написав, що вже поспілкувався з українським колегою Дмитром Кулебою і перепросив за некоректний жарт колеги. Прем'єр-міністр Словаччини Ігор Матович жартома сказав, що домовився про російську вакцину в обмін на...

Фото Марсу з майбутнього та колісниця з минулого, Science блог, 4 березня 2021.

Фото Марсу з майбутнього та колісниця з минулого, Science блог, 4 березня 2021.

У свіжому випуску Science за 4 березня – марсохід NASA Perseverance за 2 тижні своєї робити надіслав понад 6 тисяч фото Марсу. Під час археологічних розкопок в італійських Помпеях, науковці знайшли велику чотириколісну церемоніальну колісницю. 24 ...

1