Міністр Абрамовський розповів, як зміняться екологічні податки.

За словами міністра, на тонну металопродукції генерація парникових газів становить 2,2 тонни

Міністр охорони навколишнього середовища та природних ресурсів Роман Абрамовський в інтерв’ю «Главкому» розповів, як триває робота над законопроєктом про екологічний податок.

«Ми погоджуємо всі матеріали, які надсилають з Мінфіну, та надаємо свої рекомендації. В першому читанні, впевнений, Верховна Рада схвалить законопроєкт про підвищення ставок екологічного податку і ренти, а щодо другого читання є різні думки. Наприклад, податок на викиди двоокису вуглецю варто підняти з десяти не до тридцяти, а до 150 грн за тонну. Отже, система торгівлі викидами має базуватись на вірних даних», – уточнив Абрамовський.

За словами міністра, на тонну металопродукції генерація парникових газів становить 2,2 тонни.

«Коли податок є невеликим, у підприємства є спокуса маніпулювати цими даними, якщо ця система торгівлі запрацює. І за рахунок паперового зниження такі підприємства будуть отримувати додаткові квоти. А помірно високий податок буде десь охолоджувати гарячі голови, аби займатись такими маніпуляціями. Ми підтримуємо те, аби податок був збільшений. Наприклад, на Лондонській біржі котирування ф’ючерсу на тонну СО2 на грудень 2021 року – 52 євро. Порівняйте це з податком у 30 євроцентів, що діє у нас», – резюмував Абрамовський.

Раніше в Міністерстві фінансів пояснили, що законопроєкт №5600 передбачає підвищення деяких ставок екологічного податку. Так, ставки за скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти збільшуються в 1,6 раза, за викиди двоокису вуглецю (СО2) – з 10 грн/т до 30 грн/т, а ставки на відходи для підприємств гірничої промисловості – з 0,49 грн до 1,5 грн/т.

Додамо, що раніше повідомлялося, що Верховна Рада планує підвищити податки для українців.

Главком

«Главком» - всі новини України і світу. Свіжі новини політики, економіки, спорту та шоу-бізнесу.

https://glavcom.ua/

Рубан пояснив, за яких умов Київ перейде в помаранчеву зону.

Рубан пояснив, за яких умов Київ перейде в помаранчеву зону.

За даними Міністерства охорони здоров'я, Київ відповідає вже помаранчевому рівню епіднебезпеки. Водночас міська влада наразі не планує ще більше посилювати карантинні обмеження. Читати на сайті:

Зачем Путину 450 мерзавцев в Думе, Большой мир

Зачем Путину 450 мерзавцев в Думе, Большой мир

В России избран новый состав Думы. Он будет несколько отличаться от старого – одни бездельники и дармоеды уйдут из так называемого парламента, а другие, наоборот, придут – но суть от этого не изменится. Читати на сайті:

1

Пленарне засідання Верховної Ради України 24.09.2021

Пленарне засідання Верховної Ради України 24.09.2021

Пленарне засідання 6 сесії ІХ скликання Верховної Ради України. Засідання розпочалося «годиною запитань до Уряду» щодо тарифів і цін на комунальні послуги для населення України та надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам для наданн...

Брифінг 24.09.2021  «Слуга Народу»

Брифінг 24.09.2021 «Слуга Народу»

Брифінг народних депутатів україни представників депутатської фракції "Слуга Народу".

Розуміє людей та жонглює: у Вінниці живе незвичайний пелікан Патрік.

Розуміє людей та жонглює: у Вінниці живе незвичайний пелікан Патрік.

Раніше лише в цирку можна було побачити пелікана, який жонглює та розуміє людську мову. Нині ж такий чудоптах живе в одному із приватних будинків Вінниці, як свійська птиця. Читати на сайті:

Невменяшки атакують. Бєшенство ватки та інші збочення

Невменяшки атакують. Бєшенство ватки та інші збочення

Юні блогери-початківці, які спалюють прапори, а потім слізно вибачаються, нищать чуже майно без тіні сумніву, та п'яні майбутні прокурорки, які відмовляються платити за таксі – це все персонажі традиційної рубрики "Невменяшки" на стрімі "Без цензу...