Спростовано фейк про те, що вакцина від COVID-19 «присипляє» імунну систему.

Вакцина від COVID-19 не викликає залежність і не "присипляє" імунну систему. Навпаки, вона активізує її для боротьби зі збудником хвороби.

Про це йдеться в поясненні фактчекерів "По той бік новин" у Facebook. Вони спростували фейк про те, що "щеплення бере всю боротьбу з вірусом на себе й імунітет засинає, тому коли вірус мутує, потрібно знову робити цю процедуру, – тобто вас посадять "на голку" як наркомана".

"Цей фейк поширюють невігласи, які, очевидно, не розуміють принципу дії вакцини бодай на базовому рівні", – зазначається в повідомленні.

Отже, коли вірус інфікує організм, спрацьовують захисні механізми – та сама імунна система, яка атакує і руйнує патоген, або ж він долає її. Елемент патогена, що викликає утворення антитіл, називається антигеном. Антитіла – це своєрідні солдати в системі захисту організму. Кожен "солдат" навчений розпізнавати один конкретний антиген.

Вакцини ж містять ослаблені або інактивовані частки конкретного мікроорганізму (антиген), які викликають імунну реакцію всередині організму. Нові вакцини містять програму для вироблення антигенів, а не самі антигени.

"Хай там що, вакцина не може вас інфікувати, навпаки – вона змусить імунну систему реагувати так, як вона реагувала би за першого впливу конкретного патогену. Тобто мобілізує "солдатиків", – підкреслили фактчекери.

Для деяких вакцин потрібне введення кількох доз з інтервалом у декілька тижнів або місяців. Іноді це необхідно для вироблення антитіл-довгожителів і створення клітин пам’яті.

Науковці поки вивчають питання рівня гуморального імунітету (антитіл) та захищеності від інфекції SARS-CoV-2. Ми досі не знаємо, "скільки достатньо" і чи можна так казати в принципі.

Антитіла – то не єдина ланка противірусного захисту, є ще специфічний та неспецифічний клітинний імунітет. Вони мають різну тривалість та силу дії, тож є сподівання, що якась ланка точно спрацює.

Оболонка коронавірусу має регулярний "орнамент", утворений шипоподібним білком – ту саму корону. Імунній системі зручно упізнавати такі орнаменти та ліквідувати обліплені антитілами віруси. Тож наразі не можна дати гарантій щодо тривалості імунітету.

SARS-CoV-2 мутує, але не надто стрімко, як вірус грипу. Науковці передбачають, що скоріше за все знадобиться повторна вакцинація – в міру зміни шипоподібного білка вірусу.

Але це не означає, що без нової дози вакцини у вас буде ломка або ви помрете. Просто якщо він зміниться настільки, що первісним штамам приходитиметься хіба що "триюрідним братом", вакцина проти нього стане безсилою.

Facebook "По той бік новин"

Як повідомляв OBOZREVATEL, у МОЗ пояснили, чи безпечна вакцина проти СOVID-19 для українців із хронічними хворобами.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Наступ на мову, присяга Вірастюка, звіт міністрів: Про плани депутатів на пленарний тиждень.

Наступ на мову, присяга Вірастюка, звіт міністрів: Про плани депутатів на пленарний тиждень.

Парламент готується до пленарного тижня. Лідери фракцій та груп зібралися на погоджувальну раду. Серед питань порядку денного - законопроєкт про амністію капіталів, судова реформа, зокрема перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії. Прогнозують і по...

Горді за нашу збірну: неймовірне виконання гімну України у Львівській фан-зоні.

Горді за нашу збірну: неймовірне виконання гімну України у Львівській фан-зоні.

Горді за нашу збірну: неймовірне виконання гімну України у Львівській фан-зоні З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал

Брифінг 14.06.2021 Юлія Тимошенко

Брифінг 14.06.2021 Юлія Тимошенко

Брифінг голови депутатської фракції Політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" Юлії Тимошенко

Брифінг 14.06.2021 Ярослав Железняк

Брифінг 14.06.2021 Ярослав Железняк

Брифінг голови депутатської фракції Політичної Партії "ГОЛОС" Ярослава Железняка

Брифінг 14.06.2021 Юрій Бойко

Брифінг 14.06.2021 Юрій Бойко

Брифінг співголови депутатської фракції Політичної партії "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ" Юрія Бойка

Жданов про зустріч Байдена і Путіна: Один одному малюватимуть  «червоні лінії».

Жданов про зустріч Байдена і Путіна: Один одному малюватимуть «червоні лінії».

Наступною й останньою зупинкою у європейському турне Джо Байдена буде Женева, де він зустрінеться з Володимиром Путіним. На ній кожен висловить свою позицію. Читати на сайті: