Вчені розробили універсальне антитіло до коронавірусу і його «родичів».

Антитіло може стати основою універсальних вакцин.

Група вчених з декількох науково-дослідних установ США, некомерційних організацій та двох біотехнічних фірм заявила про створення універсального антитіла, яке ефективно зв'язується не тільки з новим коронавірусом , а й з більшістю його родинних видів. Як повідомляє Naked science, подібні речовини можуть стати основою для універсальних вакцин, які здатні захистити від цілого ряду вірусів.

Незважаючи на те, що вчені вже досягли вражаючих успіхів у створенні вакцин, які формують імунітет до коронавірусу, їхня довгострокова ефективність все ще під питанням, оскільки віруси здатні швидко мутувати. Більшість уже схвалених вакцин використовують в якості мішені одні і ті ж частини віріону.

Йдеться про спеціальні структури на оболонці вірусного капсиду, які відповідають за прикріплення до клітини, що заражається, - receptor binding domain (RBD). Ці області схильні до постійних мутацій і можуть сильно відрізнятися між штамами навіть одного вірусу, не кажучи вже про родинні види. Тому американські дослідники сфокусували свої зусилля на створенні антитіл, які можуть бути більш універсальними.

Шляхом тривалих експериментів вченим вдалося створити кілька кандидатів в антитіла широкого спектру - ADG-1, ADG-2 і ADG-3. В результаті відбору найбільш ефективним виявилося поєднання з кодом ADG-2.

Здатність антитіла прикріплятися до коронавірусу перевірили на культурі мишачих клітин і вона виявилася вражаючою. ADG-2 ефективно з'єднується більш ніж з трьома десятками варіацій SARS-CoV-2. Вчені відчували перспективне тіло на віріонах різних штамів, у яких RBD значно відрізняються. Що найцікавіше, ADG-2 показав високу здатність прикріплятися і до різних «родичів» збудника COVID-19 - вірусам підродини сарбековіруси.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Moderna розробить нову вакцину від двох мутованих штамів коронавірусу

Нагадаємо, в країнах Європейського Союзу розпочалась масова вакцинація від COVID-19 . Аналогічні кампанії минулого місяця також стартували у Великій Британії, Канаді, США, Росії та інших країнах. Однак у ВООЗ попереджали, що сама лише вакцинація не зможе зупинити пандемію - у боротьбі з коронавірусом потрібне «підкріплення».

Підготував/ла : Фаина Ваулина

Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Новини по темі
SpaceX в 8 разів знизила вартість запуску українського супутника «Січ».

SpaceX в 8 разів знизила вартість запуску українського супутника «Січ».

Комітет економічного розвитку Верховної Ради і Державне космічне агентство (ДКА) погодили вартість запуску українського супутника "Січ" з американською компанією SpaceX, заснованою мільярдером Ілоном Маском.

Finance.UA

Аванс для будівництва українським військовим літаків Ан-178 скеровано конструкторам.

Створенням трьох бортів для Повітряних Сил займатиметься підприємство «Антонов», якому перераховано частину коштів. Запис Аванс для будівництва українським військовим літаків Ан-178 скеровано конструкторам спершу було опубліковано на Патріот Донбасу.

Патріот Донбасу

Насміхався, бо розмовляла українською: у Миколаєві відвідувач влаштував скандал через мову.

Насміхався, бо розмовляла українською: у Миколаєві відвідувач влаштував скандал через мову.

І знову мовний скандал. В одній із миколаївських кав'ярень відвідувач влаштував скандал через те, що до нього звернулися українською мовою. Знущався з баристи, довів дівчину до сліз, але пояснити суть своїх претензій власникам закладу так і не змі...

«Колаборанти COVID»  та збільшення  «червоних»  зон: Степанов прозвітував про перебіг вакцинації.

«Колаборанти COVID» та збільшення «червоних» зон: Степанов прозвітував про перебіг вакцинації.

На межі "червоної" зони. Дві області - Закарпатська та Вінницька можуть піти на локдаун. Про це міністр охорони здоров'я заявив у парламенті на годині запитань до уряду. Також розповів про перебіг вакцинації, критиків назвав "колаборантами ковіду"...

1

Як діяти, якщо COVID-19 спіткав за кордоном: екстримальний досвід українських мандрівників.

Як діяти, якщо COVID-19 спіткав за кордоном: екстримальний досвід українських мандрівників.

Хоча процес вакцинації в Україні стартував лише минулого тижня, це аж ніяк не стримує українських мандрівників від поїздок за кордон. Туроператори кажуть, що два перші місяці року за кількістю туристів були схожі на докарантинний період 2020-го. П...

Як Росії вдалось захопити Крим, Pro новини, 5 березня.

Як Росії вдалось захопити Крим, Pro новини, 5 березня.

У випуску програми "Pro новини" за 5 березня – днями минають 7 роковини від окупації Криму Росією; В Україні взялися публічно щепити відомих осіб від коронавірусу; США впровадили санкції проти олігарха Ігоря Коломойського. Читати на сайті:

Якщо у діряве відро додати води, від цього воно продуктивнішим не стане. про МОЗ.

Якщо у діряве відро додати води, від цього воно продуктивнішим не стане. про МОЗ.

Провладні сили часто маніпулюють темою реформи МОЗу. Під час програми "Політклуб" знову зазвучав темник, що в медицині був повний колапс, коли "нові обличчя" прийшли до влади. На цю нісенітницю зреагували експерти якраз із медичної сфери. І швидко...

1

«Хочемо виправдати очікування» : голова новоствореної Львівської районної державної адміністрації.

«Хочемо виправдати очікування» : голова новоствореної Львівської районної державної адміністрації.

«Людина повинна себе асоціювати з тим, де вона працює», - голова новоствореної Львівської районної державної адміністрації Христина Замула у відвертому інтерв´ю З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал