Єврокомісія дала зелене світло переговорам про членство Албанії та Македонії

Новое Время
Єврокомісія дала зелене світло переговорам про членство Албанії та Македонії

Європейська комісія рекомендує відкрити переговори про вступ в блок з Албанією і Республікою Македонія.

Про це заявила верховний представник ЄС з питань спільної зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні, передає Європейська правда.

Вона відзначили, що перспектива членства для країн західних Балкан стане реальністю за умови, коли країни визнають пріоритетними реформи в основних сферах верховенства права, прав людини, демократичних інститутів і реформи державного управління, а також з економічного розвитку та конкурентоспроможності всіх областей, де зберігаються структурні недоліки.

Вступ країн західних Балкан до ЄС, згідно зі стратегією Єврокомісії, відповідає політичним і економічним інтересам союзу, а також сприяє його безпеки.

Раніше НВ повідомляло, що Євросоюз готується до 2025 року провести наступну хвилю розширення за рахунок балканських країн. Єврокомісія збирається прискорити переговорний процес з Сербією і Чорногорією про вступ цих держав до Євросоюзу.

Македонія на вимогу Греції має намір змінити назви для вступу в ЄС. Прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв озвучив чотири варіанти нової назви країни.