Заступник голови КС Головатий не голосував за рішення про декларування та обґрунтував свою позицію.

Цензор.НЕТ

Oстанні новини дня в Україні та світі. Найсвіжіші новини зібрані на сайті censor.net

https://censor.net/ua

Така інформація міститься в розбіжній думці судді, оприлюдненій на сайті КС, передає Цензор.НЕТ.

Головатий вважає висновок КС про неконституційність кримінальної відповідальності за декларування завідомо недостовірних відомостей юридично необґрунтованим.

Він нагадує, що стаття 366 КК встановлює кримінальну відповідальність за подання суб'єктом декларування завідомо недостовірних відомостей або умисне неподання ним декларації.

"Таким чином, юридична конструкція цієї статті чітко вказує на те, що суб'єкт декларування нестиме відповідальність виключно за умови, якщо на момент подачі декларування він знав про недостовірний характер внесених до неї відомостей", - пише суддя.

Він також зазначив, що в статті встановлена ​​межа настання кримінальної відповідальності - якщо неправдиві відомості в декларації відрізняються від достовірних на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб: "На підставі цього критерію відбувається розмежування між притягненням особи до кримінальної відповідальності".

Крім того, Головатий вказує, що позбавлене юридичного обґрунтування і те, що невідповідність закону Конституції в частині контролю за деклараціями суддів поширена на всіх суб'єктів декларування.

Суддя нагадав і про зобов'язання України і підкреслив, що реальна відповідальність за недостовірне декларування - міжнародний стандарт.

Зазначимо, що раніше НАЗК повідомило, що Головатий не мав права брати участі в цій справі через конфлікт інтересів. Відомство повідомило, що в декларації судді за 2019 рік виявлено 3,6 млн грн недостовірних відомостей.

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за поданням депутатів ОПЗЖ і "За майбутнє" і, за формулюванням Сергія Лещенка, "скасував антикорупційну реформу".

Наступного дня на сайті суду з'явився текст рішення. Згідно з ним, неконституційною визнано статтю, що передбачає покарання за брехню в деклараціях, і скасовано кілька повноважень НАЗК.

Новини по темі

Ухвалення закону про відповідальність за брехню в деклараціях не виводить Україну з конституційної кризи.

Спікер Верховної Ради вважає, що відновлення відповідальності за внесення недостовірної інформації в електронному декларуванні не вирішує конституційну кризу.

Жодних пострілів біля кордону з РФ не фіксувалося. щодо заяви ФСБ про спробу прориву з України трьох невідомих.

Підрозділи ДПСУ не фіксували ніяких пострілів біля кордону з Росією, проте додатково перевіряють ділянку місцевості, де за твердженням російської сторони, нібито сталася стрілянина.

1

Рада повернула покарання за брехню в деклараціях

Народні депутати на пленарному засідання Верховної Ради у п'ятницю, 4 грудня, ухвалили в цілому законопроект №4460-д щодо встановлення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб'єктом декларування декларації, передб...

1

Вирок першої інстанції у справі генерала Назарова обґрунтований, просимо залишити в силі. Крим.

У Дніпровському апеляційному суді завершилися дебати у справі генерала Віктора Назарова, якого Павлоградський міськрайонний суд визнав винним у службовій недбалості, внаслідок якої був збитий військовий літак ІЛ-76 в 2014 році і загинули 49 військ...

1

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про покарання за неправдиве декларування.

Підтримали законопроєкт фактично всі парламентські партії

3 1

Кошти на підтримку бізнесу виплачуватимуть із Фонду боротьби з COVID-19. «Голосу» Васильченко.

Кошти на підтримку бізнесу в зв'язку з введенням карантину планують виплачувати з Фонду боротьби з коронавірусом.

2

Рада повернула кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях.

Верховна Рада відновила кримінальну відповідальність за декларування недостовірних даних і неподання декларації, зокрема, впровадивши обмеження волі на термін до двох років, якщо задекларовані відомості відрізняються від достовірних на суму понад ...

4

Рада повернула кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях.

Верховна Рада відновила кримінальну відповідальність за декларування недостовірних даних і неподання декларації, зокрема, впровадивши обмеження волі на термін до двох років, якщо задекларовані відомості відрізняються від достовірних на суму понад ...

2 4

Міноборони планувало купити САУ «Дана» по 1,29 млн євро, хоча в 2018-му їх пропонували по 812 тис.

У рамках цього кримінального провадження вже пройшли обшуки в Укрспецекспорті.

1

Рада повернула кримінальну відповідальність за недостовірне декларування.

За подання недостовірної інформації у е-деклараціях передбачено максимальне покарання у вигляді обмеження волі на строк до 2 років.

1 3