У Києві протестуватимуть шахтарі ДТЕК, а не державних шахт - нардеп.

Герус уточнив, що на більшості державних шахт великих боргів по зарплатах немає - їх виплатили за травень, заборгованість складає не більше місяця.

фото dtek.com

фото dtek.com

У Києві вже цього тижня можуть розпочатися страйки шахтарів нібито державних шахт, але це не зовсім так.

Про це розповів керівник енергетичного комітету парламенту, нардеп Андрій Герус.

Він пояснив, що на більшості державних шахт заробітна плата виплачена за травень або частково за травень

"Тобто заборгованість на більшості держшахт менше одного місяця. Ситуація не ідеальна, але явно не така, щоб шахтарі ішли на страйки. Для прикладу, рік тому - у червні 2019 року - борги перед шахтарями держшахт складали 2-4 місяці. Сьогодні ситуація набагато краща", - написав він.

За інформацією Геруса, основна кількість шахтарів буде їхати із шахт ДТЕК, а саме "ДТЕК Добропіллявугілля".

"У грудні 2010 року компанія ДТЕК уклала договір оренди державних шахт "Добропіллявугілля" строком на 49 років. Це вугілля використовувалося для потреб власної генерації, адже майже 70% теплової генераціі належить також компанії ДТЕК. У 2016-2019 рр це вугілля закладалося у тарифи по ціні Роттердам+, приносячи приватним акціонерам багатомільярдні прибутки", - пише депутат.

"У квітні 2020 року у зв’язку із глобальним погіршенням кон’юнктури ринку, ДТЕК приймає рішення призупинити експорт електричної енергії в Угорщину (там ціни нижчі, аніж в Україні). Також компанія не працює на експортному ринку вугілля. Це зумовлює зменшення потреб у вугіллі. У зв’язку із цим після короткого простою шахти Павлоградвугілля, які у приватній власності ДТЕК, все-таки запускаються у роботу на повну потужність. А ось шахти "Добропіллявугілля", які в оренді у ДТЕК до 2059 р., практично повністю призупинили видобуток", - розповів він.

Нардеп додав, що у 2018 році ДТЕК вже робила спроби через суди розірвати договори оренди окремих шахт, але апеляційний суд став на сторону держави - договір оренди був заключений на 49 років.

"Цікаві і вимоги, які вказані на цьому оголошенні: виконувати прогнозний баланс і т.д., що є явно нетиповими вимогами таких страйків і підказують, що ці ідеї формувалися не на шахтах, а у приватних офісах. Але якщо вже говорити про виконання прогнозного балансу, то у прогнозному балансі вказано також експорт е/е. У минулі роки такий експорт складав 5 млрд кВт-год, що еквівалентно 2,5 млн тон вугілля. 90% цього експорту здійснювала компанія ДТЕК, яка і спалювала донбаське вугілля на Бурштинській ТЕС", - повідомив Герус.

Він уточнив, що на травень експорт із Бурштинського енергоострова до Угорщини у прогнозному балансі був закладений на рівні 385 млн кВт-год, а по факту склав лише 0,2 млн кВт-год.

"Правда проста - просто набагато вигідніше вимагати зупинки атомних блоків в Україні, щоб тут продавати дорожче, аніж працювати у реальній конкуренції на європейських ринках, де конкуренція призвела до нижчих цін. Особливо цинізму додає той факт, що якраз ця ж приватна компанія збудувала понад 1100 МВт потужностей сонячних та вітроелектростанцій, які працюють на найвищому у Європі "зеленому" тарифі і тепер забирають роботу у шахтарів шахт ДТЕК", - вважає голова профільного комітету.

Українська енергетика, вважає Герус, є негативним прикладом участі приватного бізнесу в галузі. "Вижимати надприбутки у приватні кишені, не інвестувати у технологічність та конкурентоздатність, а потім всі проблеми приватного бізнесу скидати на державу. Використовуючи шантаж, маніпулювання шахтарями, скуповуючи політиків та включаючи пропаганду на своїх телевізійних каналах", - додав він.

"На сьогодні є два шляхи вирішення проблеми: 1) Приватна компанія перестає робити бізнес політичними шантажами, відновлює експорт е/е на конкурентні європейські ринки - це дає додаткову роботу шахтарям; 2) держава зупиняє ще додаткові блоки АЕС, фінансова криза Енергоатому посилюється, зростає ціна е/е та тарифи для кінцевих споживачів", - резюмував парламентар.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Новини по темі

Україна в червні скоротила імпорт електроенергії вдвічі.

Водночас обсяги експорту в червні перевищили імпорт в 5,4 раза.

1

Скандальне рішення комісії при Міненерго на користь російських імпортерів палива: журналісти докладно пояснили ситуацію.

Багатьом членам Комісії навіть не принесли на підпис даний документ.

1

Українські газові трейдери зазнають значних фінансових витрат через закриття на ремонт трубопроводу на кордоні зі Словаччиною – експерт.

На думку президента Асоціації "Газові трейдери України", різниця у вартості замовлених потужностей інколи може доходити до трьох-чотирьох разів.

Хто за росіян: стало відомо, чиї підписи стоять під скандальним рішенням комісії при Міненерго щодо палива з РФ.

Багатьом членам комісії відповідний документ навіть не принесли на підпис.

1

«Риби – інтуїтивні люди» : глава Міненерго покладається на «інтуїцію» і астрологію при підборі кадрів.

За словами глави відомства, вона дуже добре відчуває людей, і вдячна Богові за свою інтуїцію.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie