Американські вчені оголосили про створення абсолютно нової форми життя: ксеноботів.

Відкриття зробили фахівці з Університету Вермонта.

Вчені з американського Університету Вермонта оголосили про створення перших у світі живих роботів, які самовідновлюються.

Про це у вівторок, 14 січня, повідомляє CNN. Вчені назвали своє творіння "абсолютно новою формою життя".

Роботи були створені зі стовбурових клітин африканських жаб виду Xenopus laevis (гладка шпорцева жаба). Саме тому вони отримали назву ксеноботи.

Розмір цих "живих" істот – менше міліметра. Як відзначають вчені, вони можуть вільно переміщатися по серцево-судинній системі людини, виживати без "їжі" протягом кількох тижнів і навіть "працювати" в групах.

ксенобот_2

CNN

Особливість стовбурових клітин в тому, що вони можуть розвиватися в клітини будь-якого типу. Саме цю їхню унікальну характеристику використовували вчені Університету Вермонта, підключивши до дослідження суперкомп'ютери Deep Green.

Враховуючи біофізику клітин і задані умов, спеціальний алгоритм створив тисячі можливих конфігурацій "еволюції" клітин. Після цього вчені вишикували їх у відповідності з порадами штучного інтелекту.

У чашці Петрі клітини сформували стабільні структури, які ніколи не зустрічалися в природі. При цьому ксеноботи були генетично на 100% жабами.

Поки вчені змогли змусити "нову форму життя" пересуватися у відповідності із завданнями. Цього вдалося досягнути завдяки тому, що ксеноботи зібрані з клітин шкіри і серця ембріона. Перші - пасивні і служать свого роду зовнішньою оболонкою або каркасом. Своєю чергою, клітини серцевої м'язи скорочуються і приводять у рух ксенобота.

"Це нові живі машини, – зазначив Джошуа Бонгард, один з авторів відкриття. – У традиційному розумінні вони не роботи і не живі істоти. Це новий клас істот: живі, програмовані організми".

Читайте також:

SpaceX відправить у космос генетично модифіковану "могутню мишу"

Вчені окремо відзначили, що ксеноботи абсолютно нешкідливі для людського організму. У майбутньому їх можна буде використовувати для цілого спектра різних завдань: очищення радіоактивного забруднення, збору микропластика в океанах, "точкової" доставки ліків в людському тілі тощо.

Вчені Університету Вермонта присвятили частину релізу про своє відкриття можливим ризикам. Окремо відзначено, що ксеноботи можуть виживати у зовнішньому середовищі протягом тижня і при цьому вони не зможуть відтворюватися або розвиватися.

ксенобот_3

CNN

Крім того, фахівці зазначили, що участь суперкомп'ютера у створенні "живих роботів" так само не таїть в собі небезпеку. "Зараз складно уявити, як штучний інтелект може створити небезпечний організм", - зазначили вчені.

Як повідомлялося, вчені виявили в бурштині раніше невідомих крихітних комах, схожих на сучасних вошей, разом з пером динозавра. Десять личинок комах виявили разом з двома перами динозаврів в шматочках янтарю в провінції М'янми Качин. З'ясувалося, що їм 100 мільйонів років. Дослідники кажуть, що комахи належать до виду Mesophthirus engeli і демонструють раннє еволюційний розвиток вшеподобных комах.

Новини по темі

SpaceX перенесла запуск нової партії супутників для глобального інтернету.

Запуск перенесли через несприятливі погодні умови.

1 4

У Тinder з'явиться "тривожна кнопка" для повідомлення небезпеки під час побачення.

Для американських користувачів функція стане доступною у січні.

3 1

Учені відтворили голос єгипетської мумії віком у три тисячі років: як це звучить.

Поки що дослідники змогли відтворити лише один звук - доволі моторошний.

4 105

Учені виявили усередині льодовика у Китаї 28 невідомих раніше вірусів.

Через глобальне потепління льодовики та вічна мерзлота, у яких зберігаються давні патогени, стрімко тануть.

1 1

Біля місця гибелі Помпеї знайшли дивне чорне скло. Ним виявився мозок жертви вулкана

Ця жертва Везувію померла миттєво, йомвірно, під час сну.

3 1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie