Вчені назвали найкращі місця для виживання на Землі в разі глобального колапсу.

Найкращим місцем для виживання в умовах глобального колапсу в світі може стати Нова Зеландія . Ця суверенна острівна держава в південно-західній частині Тихого океану розташована на двох великих островах – Північному й Південному, а також ще близько 600 маленьких острівців.

Саме їх, де спостерігається помірний клімат, визнали найкращими за стійкістю в разі виникнення "небезпечного стану" для індустріальної цивілізації. Такого висновку дійшли вчені, їхня наукова робота опублікована на Sustainability.

Зазначимо, що Ісландія, Британія, Тасманія та Ірландія також потрапили до списку найкращих місць, де можна пережити глобальний колапс суспільства.

Нова Зеландія очолила список кращих місць для виживання на планеті

На межі такого, на думку дослідників, нині перебуває вся людська цивілізація. "Небезпечний стан" виник через сформоване високо взаємопов'язане та енергоємне суспільство, а також шкоду, завдану навколишньому середовищу людьми.

Вчені вважають, що колапс можуть спровокувати різні потрясіння. Серед таких вони назвали велику фінансову або кліматичну кризу , глобальні руйнування для природи або вірусну пандемію , яка буде серйознішою за COVID-19, або ж їхня комбінація.

Нова Зеландія

Щоб з'ясувати, які ж країни зможуть стати найбільш стійкими до подібного глобального колапсу, вони оцінили їх за кількома критеріями. Серед пріоритетних були такі: здатність вирощувати продукти для населення, вміння захищати кордони від небажаної масової міграції, а також можливість підтримувати електрику і низку виробничих потужностей.

До списку найкращих місць для виживання на Землі потрапила і Британія

З огляду на це, на перше місце було винесено острови, як у Новій Зеландії, де спостерігається помірний клімат і в більшості низька щільність населення.

Вчені заявили, що їхнє дослідження виявило чинники, які країни повинні покращити, щоб підвищити стійкість до потрясінь . Оскільки глобалізоване суспільство, яке цінує економічну ефективність, підриває цю стійкість, а резервні потужності необхідні в продовольчому та інших життєво важливих секторах.

Ісландія, Ірландія й Тасманія теж увійшли до списку

Водночас наголошується, нібито мільярдери вже купують землю для побудови бункерів у Новій Зеландії , готуючись до можливого апокаліпсису.

Професор Аледо Джонс із Інституту глобальної стійкості при Університеті Англії Раскін (Британія) вказав, мовляв, самі дослідники здивувалися тому, що ця острівна держава потрапила до їхнього списку.

Природа Ірландії

Хоча підкреслюється, що хороші результати щодо стійкості до глобальної кризи показала і Британія . На думку фахівців, ця країна густонаселена і традиційно займається виробництвом на аутсорсингу (використання зовнішнього джерела і/або ресурсу), вона володіє не найшвидшим темпом в освоєнні відновлюваних джерел енергії та на сьогодні виробляє тільки 50% власної їжі.

Тасманія

"Але у неї є потенціал протистояти ударам", – сказали дослідники, додавши, що за Британією в їхньому списку йдуть Ісландія, Ірландія і Тасманія.

Ісландія

Як повідомляв OBOZREVATEL:

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
«Марш Рівності» -2021 в Києві. Невелика провокація і багато поліції: як все відбувалося

«Марш Рівності» -2021 в Києві. Невелика провокація і багато поліції: як все відбувалося

Вимагали рівноправності і посилення відповідальності за утиски сексменшин. "Марш рівності" у Києві зібрав до 7 тисяч учасників. Цю кількість повідомили організатори. Паралельно свою акцію провели й противники Маршу. Їх розділяли більше двох тисяч ...

8

Реформа Зеленського тримає в страху суддівську мафію, Правосуддя по.

Реформа Зеленського тримає в страху суддівську мафію, Правосуддя по.

Рада суддів України спробувала заблокувати судову реформу. Вона не призначила своїх представників до Етичної ради та почала відверто шантажувати владу. Читати на сайті:

2 12

Кращі за Стенфорд і Кембридж: українські студенти-фізики вибороли бронзу на Міжнародній олімпіаді.

Кращі за Стенфорд і Кембридж: українські студенти-фізики вибороли бронзу на Міжнародній олімпіаді.

Обійшли за результатами американську Лігу Плюща, Стенфорд, Кембридж та чимало інших. П'ятеро українських студентів-фізиків вибороли бронзу на міжнародній олімпіаді з теоретичної фізики. За одну добу вони розв'язали шість надскладних задач. З юними...

4 16

Колекція з 60 000 вінтажних коробок. Історія жительки Бельгії про незвичайне хобі

Колекція з 60 000 вінтажних коробок. Історія жительки Бельгії про незвичайне хобі

60 тисяч бляшанок має у колекції жителька Бельгії. Це коробки з-під солодощів, кави, а також різних неїстівних продуктів. Жінці-колекціонерці - 80 років. І вона - рекордсменка книги Гіннеса. Де зберігається унікальна колекція і чи збільшуватиметьс...

3 1

Можуть позаздрити найкращі музеї світу. Виставка унікальних скіфських скарбів на Запоріжжі

Можуть позаздрити найкращі музеї світу. Виставка унікальних скіфських скарбів на Запоріжжі

Скіфський меч – акінак у золотому окладі, а ще прикраси та предмети побуту. У краєзнавчому музеї Кам’янки-Дніпровської на Запоріжжі відкрили унікальну експозицію. Усі речі представлені на виставці належали племенам, які заселяли південь України по...

7 2

Топ сексуальних політиків, янголятко Аваков, ТікТокер Поплавський - Антон Сененко – гість Легко-шоу.

Топ сексуальних політиків, янголятко Аваков, ТікТокер Поплавський - Антон Сененко – гість Легко-шоу.

Друзі та подруги, вітаємо вас на восьмому випуску “Легко-шоу”! Сьогодні легко й весело говоримо про те, як Арсен Аваков розважається в Інстаграмі, чи розрізняє Михайло Поплавський факультет і факультатив та навіщо йому ТікТок, а ще – про вкрай ори...

2 47