В Укргідрометцентрі назвали причини потопу в Одесі і попередили про нові НП.

Сильні дощі в Одесі і викликаний ними потоп ніяк не пов'язані зі стихійним лихом в Німеччині та інших країнах Європи. Причиною масштабних підтоплень в місті, окрім злив, стали місцеві чинники, зокрема, високий морський берег.

Про це OBOZREVATEL розповів провідний синоптик Українського гідрометцентру Роман Мурмило. "Це екстраординарний випадок, але сказати, що такого більше ніколи не буде, не можна. Ці явища трапляться регулярно ", – попередив він.

Як пояснив синоптик, говорити про зв'язок катаклізмів в Німеччині і в Одесі некоректно, оскільки ці події різняться у часі. "Минуло більше тижня. Жодний атмосферний процес так довго не живе. Це різний масштаб і різні місцеві умови. Тим більше що у нас основний напрямок повітряних мас не з Німеччини, а з північного заходу", – сказав Мурмило.

Потоп в Одесі відбувся не тільки через дощ.

Зокрема, активний холодний фронт, який приніс зливи на південь України, в основному в Одеську і Херсонську області, прийшов з району Скандинавії.

Як пояснив синоптик, подібні явища час від часу трапляються, і ніхто не може дати гарантії, що щось подібне не станеться в майбутньому. Проте, він звернув увагу на те, що є й інші причини того, чому злива призводить до потопів в тому чи іншому районі міста.

"Наклався фактор місцевих умов міста. Справа не лише в погоді, а й в рельєфі місцевості, в каналізації, в проблемних ділянках, де поганий дренаж. В Одесі є кілька проблемних місць, які знаходяться в низині. У місті досить високий морський берег, і вода зливається з Молдаванки. Зсуви, про які ми часто чуємо, теж пов'язані з високим берегом і потоками води", – пояснив Мурмило.

Потопи в Одесі відбуваються регулярно.

У цьому контексті він зауважив, що подібні проблеми могли б бути усунені на місцевому рівні. "Місцевим комунальним службам треба щось робити, а не просто знати, що у них там є якась балка, куди зливаються всі опади. Наприклад, організувати відведення води ", – сказав синоптик.

Як писав OBOZREVATEL, в ніч на 22 липня в Одесі випала двомісячна норма опадів. Через масштабні зливи підтопленими виявилися 23 ділянки міста. Раніше сильні зливи стали причиною стихійного лиха в Німеччині.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
«Наші будинки палають, ліси горять» : лісові пожежі охопили кілька країн Європи - що відомо.

«Наші будинки палають, ліси горять» : лісові пожежі охопили кілька країн Європи - що відомо.

Масштабна пожежа спалахнула у Греції. Горять ліси поблизу Атен. Палає поблизу індустріального району, але поруч був розташований літній табір. Кілька десятків дітей терміново евакуювали. Лісова пожежа у Туреччині загрожує тепловій електростанції у...

2 2

10-річна Настя потребує допомоги: батькам за місяць потрібно назбирати понад 100 тисяч доларів.

10-річна Настя потребує допомоги: батькам за місяць потрібно назбирати понад 100 тисяч доларів.

Пише ікони і не падає духом. Від початку літа у туристичній Анталії маленька українка з Волині - Настя Трофимюк - лише споглядає на море з вікна палати турецької лікарні. У десятирічної дівчинки виявили рак крові. В Україні її не змогли вчасно заб...

Германия в который раз наступает на российские грабли  Надо напоминать 310721.

Германия в который раз наступает на российские грабли Надо напоминать 310721.

1 57

Россия шантажирует Европу / Убийство активиста Шишова / Новый глава Ирана - WTF от 2 августа 2021.

Россия шантажирует Европу / Убийство активиста Шишова / Новый глава Ирана - WTF от 2 августа 2021.

Дипломаты 9 стран обнародовали совместное заявление против "Северного потока-2". Главу "Белорусского дома" Виталия Шишова нашли повешенным в одном из парков Киева. В Иране вступил в должность новый президент Ибрахим Раиси. 24 Канал онлайн – 24 Кан...

Вбивство Шишова та тиск на Тімановську: режим Лукашенка стає неконтрольованим.

Вбивство Шишова та тиск на Тімановську: режим Лукашенка стає неконтрольованим.

Режим Олександра Лукашенка активно тисне на білорусів. Відчули це навіть спортсмени, адже спалахнув скандал з Христиною Тімановською. Водночас активіста Віталія Шишова, який втік через тиск до України, знайшли мертвим. Читати на сайті:

1 1

Українська борчиня Алла Черкасова здобула  «бронзу»  на Олімпіаді: від кого очікувати  «золото».

Українська борчиня Алла Черкасова здобула «бронзу» на Олімпіаді: від кого очікувати «золото».

Шоста бронза до колекції українських спортсменів в олімпійському Токіо. Нагороду здобула львівська борчиня вільної боротьби Алла Черкасова. Водночас, сьогодні українські спортсмени впритул наблизилися до олімпійського золота. Одразу два українськи...