У Чернівцях студентам "призначили" сімейного лікаря зі студполіклініки

Новое Время
У Чернівцях студентам

Студентів Чернівецького національного університету імені Федьковича змушують підписувати декларації з лікарем зі студентської поліклініки Людмилою Заплітною.

Світлину одного з оголошень опублікувала Буковинська правда.

Зазначається, що адміністрація вишу "наполегливо рекомендує" студентам укладати угоди з лікарями місцевої студентської поліклініки.

"Студентів попередили - якщо вони не підпишуть угоду з лікарями студентської поліклініки, лікарняні студентів не будуть прийматися і вважатимуться недійсними", - йдеться в повідомленні.

Водночас МОЗ просить телефонувати на гарячу лінію щодо порушень, які можливі в ході медичної реформи на урядову "гарячу лінію" за безкоштовним номером 15-45.

"Національна кампанія "Лікар для кожної сім'ї" немає терміну дії, а підписати декларацію з вибраним лікарем можна у будь-який момент", - наголосили в Міністерстві.

В. о. глави МОЗ Уляна Супрун наголошувала, що декларація, яку пацієнт підписує з сімейним лікарем і терапевтом, є безстроковою.

Наразі вже понад 600 тисяч українців підписали декларації. Один із принципів мед реформи – відсутність прив’язки до прописки та власний вибір пацієнта.

Окрім того, МОЗ скасував медичну карту студента та дитини.